Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Niwelowanie zapachu masła konopnego w czasie tworzenia

Tomeg
 Share

Recommended Posts

Hej,

Mam zamiar upiec swoje pierwsze ciasteczka w życiu. Jako że mieszkam w bloku, zastanawiam się w jaki sposób wyeliminować zapach rozpuszczanych konopii w maśle (będę robił z kwiatostanu).

Czy dodanie do masła np. olejków lub goździków wyeliminuje zapach? Czy wygotowanie wcześniej stuffu w wodzie mogłoby pomóc (jednocześnie bez utraty powera?)

Macie jakieś rady dla nowicjusza w tym temacie? Nie chciałbym zamiast dobrej fazy mieć w domu bagiety zwabione zapachem ?

Edited by Tomeg

Cześć 

Moja metoda jest prosta 

Kilka lasek cynamonu i anyżu do wrzącej wody i gotuje się w trakcie gotowania masła. 

Lub na rozgrzany palnik dawałam kilka kropel olejków tych do ciast w całym domu pachniało tylko olejkiem.

przy robieniu ciastek nie ma zapachu konopi. 

Przy maśle czuć bardziej chlorofil. 

Mozna tez użyć kadzidełek o zapachu waniliowym lub lawendowy. 

W oddzielnym rondelku rzecz jasna te laski cynamonu lub cynamon tarty/mielony. Swoją droga to dobry sposób na odświerzenia szybko zapachu wnętrza. 

Ogólnie gdy masło jest z małej ilości to nie tworzy ono zapachu rozpoznawalnego - czyli bardzo podobny zapach robi szpinak gotowany lub szczaw, pokrzywa. 

To tylko lekka paranoja podpowiada że czuć konopie. 

@Ambasadorka Ty to umiesz doradzić w temacie gotowania ?

Jeżeli chodzi o mnie to na zapachy gotowania polecam kadzidło rozpalone przed wejściem do mieszkania i przy oknie jeżeli takowe otwarte - aromatyczny zapach zagłuszy schizę, że cały blok siedzi pod drzwiami hehe ? 

Zapach raczej nie ma znaczenia, ważne by był intensywny, a dodatkowo warto wiedzieć, żeby zawsze kupować kadzidła naturalne. Co prawda są droższe, ale wystarczy kupić pakiet z tymi tańszymi i samemu poczuć różnicę ?

Jak chcesz czegoś innego to polecam też preparaty ONA. Są to "żelkowe", ale nie nadające się do spożycia sześciany zalane substancją neutralizującą zapach, która powoli się ulatnia i którą dodatkowo można później dokupić. Tak, bez żelków.

Ostatni pomysł to kadzidło z kościoła - takowy patent jest dostępny gratis na niektórych parafiach w okresie przed kolędowym.

Edited by zielarz123
  • Upvote 1