Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pytanie o LED, mieszanie nasion i inne.


WeedBeg

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

na początku chciałbym się przywitać i pogratulować tylu owoców wśród forumowiczów ?

Planuję zacząć ogarniać ten ciekawy temat, jestem na etapie czytania, sporo już doczytałem ale mam parę pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi. Dodam tylko, że planuję boxa około 60x80x200 + LED

- czy nasiona automatyczne nadają się na początek?

- czy można mieszać różne rodzaje w ramach jednego boxa?

- czy w ramach mojego boxa jest sens dawać 6 donic 11L?

- LED, prośba o opinie, bo nic do tej pory nie znalazłem LED 45W - ktoś może to ma?

Z góry dziękuję za poświęcony czas nowicjuszowi :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do mieszania, nie chciałbym się pchać w jedną konkretną odmianę, raczej poszukać coś dla siebie ? Stąd pytanie, czy mogę w 1 boxie dać 4 różne sadzonki i jak bardzo muszą one być zbliżone do siebie (wysokość, czas życia), żeby żadna nie ucierpiała w czasie.

Co do donic, 6 wejdzie, tylko czy nie będzie za ciasno, nie zależy mi na mega ilości, raczej na jakości (nie wiem czy w takim boxie to się wyklucza(?) )

Eh to światło, a jeżeli można podpytać, czemu są do d.? jakaś propozycja inna?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, WeedBeg napisał:

LED, prośba o opinie, bo nic do tej pory nie znalazłem LED 45W - ktoś może to ma?

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Nic nie znalazłeś bo nikt tego nie używa (sam kiedyś szukałem informacji na jego temat). Kiedyś trafiłem na jedną fr z jego użyciem i jakaś FR na # chyba ale tam były dokładane dodatkowe żarówki itd. 

Możesz mieszać odmiany jak chcesz. W jednym namiocie mam 4 rośliny i każda inna, w drugim 14 z chyba 7 odmian.

Od regulacji wzrostu masz szereg metod treningowych. Różne okresy dojrzewania? Nikt nie mówi, że wszystkie rośliny trzeba ścinać jednocześnie.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Nowy84 niby nikt nie mówi że trzeba ścinać jednocześnie, ale zostawiając jedną na dodatkowy miesiąc kwitnięcia marnujesz czas i miejsce w boxie... @WeedBeg jeżeli wybierzesz rośliny o podobnych rozmiarach, czasie kwitnienia itd będzie łatwiej, mniej pracy i pewnie lepsze wyniki ? myślałeś żeby skorzystać ze starych dobrych lamp hps?;) 400w do takiego boxa byłoby idealnie ? co do 6 donic... w swoim 80x80(bez paru cm) przy 6 roślinach jest dość ciasno, ale dałem rade... teraz zobaczę czy przy 4 będą podobne wyniki ?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Pomidorek dzięki za info, myślałem nad hsp... ale jakoś tak te ledy ? ostateczne jeszcze nie kupiłem led, resztę już mam... zobaczymy. Co do donic, to chyba polecę za pierwszym razem na 6, nie chodzi raczej o ilość a o różnorodność. Przeglądając dzienniki zauważyłem, że praca bywa wspólna ? Czy zakładając taki dziennik mogę liczyć na wspólne poprowadzenie? ?

 

Przy okazji pytanie co do LED, na 50x80 powierzchni, 2x100W czy 2x150W? Mam na oku 2 różne i się waham ?

Edytowane przez WeedBeg
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+