Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Filtr i wiatrak


Souljah209

Recommended Posts

Witajcie,

Posiadam wentylator s&p td 250/100 i próbuję dopasować filtr pod boxa 150x150x200cm. 

Wentylator dokladnie taki jak ten:

https://m.youtube.com/watch?v=HbToi0qw2I4

Co to znaczy przepływ mieszany? W opisie na pewnej stronie pisze to Wentylator dwubiegowy, wydajność: 250 m3/h oraz 185 m3/h

https://wentylatory.istore.pl/pl/td-250-100-wentylator-kanalowy.html

Myślę nad wyborem Mountain Air 100/400 ktory ma przepustowość 240m3 ale słyszałem, ze spadki ciśnienia i opor w instalacji itp maja wpływ na moc wentylatora. Czy filtr 240m3 bedzie git czy może wziac cos z mniejsza przepustowoscia?

W moim regionie nie ma zbyt duzego wyboru. Jest Phresh Budget (nie wiem czy to jakas budzetowa wersja phresh ale sa bardzo tanie i maja niby wysoka przepustowosc), rhino, rhino pro, ram i najdrozszy mountain air. Zalezy mi na jakosci i efektywności. Cena nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki za odpowiedź. Czy rozmiar rury ma jakis wplyw na instalacje? Jest jeszcze 295m3 filtr tylko srednica 5cali. Wentylator ma 4. 

Czy wentylator można umieścić ok 50cm od filtra czy lepiej przy samym filtrze? Czy te 50cm bedzie mialo jakis wplyw na wydajnosc?

A i jeszcze jedno. Nie jest tak ze filtr ogranicza moc wentylatota? Jak filtr ma 240 i zalozy sie filtr to wentylator bedzie mial wydajnosc ok 20 lub 30% mniejsza? Wtedy 240m3 powinno wystarczyc?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A jakie masz oświetlenie ?

3 godziny temu, Souljah209 napisał:

Czy rozmiar rury ma jakis wplyw na instalacje?

tak, największa na hałas, im mniejsza średnica tym głośniej

3 godziny temu, Souljah209 napisał:

Czy wentylator można umieścić ok 50cm od filtra czy lepiej przy samym filtrze?

jak kto chce lub sytuacja tego wymaga

3 godziny temu, Souljah209 napisał:

Czy te 50cm bedzie mialo jakis wplyw na wydajnosc?

taką że daj pan spokój ? ogólnie niezauważalną...

3 godziny temu, Souljah209 napisał:

Nie jest tak ze filtr ogranicza moc wentylatota?

jest, dlatego dobre wentylatory dużo kosztują i nie mają spadków mocy

14 godzin temu, Souljah209 napisał:

Posiadam wentylator s&p td 250/100 i próbuję dopasować filtr

Ja bym brał najtańszy filtr 250m3 (może być trochę większej) albo całkowicie przebudował system wentylacji a ten zostawił na ewentualny dodatkowy dolot świeżego powietrza

 

Dobre markowe produkty lepiej brać docelowo, a średnica 100 to kiepski wybór jak na tak fajny namiot ? 

 

A i jak spadnie Ci wydajność o parę procent to co ? To dobrze, lepiej przefiltruje powietrze ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Fajny led, pokaż jego fotę jak świeci, i jakieś wrażenia z jego użytkowania ? (używałeś go wcześniej ?)

Ogólnie na taki namiot dał bym dwa takie ledy ? A czy będzie za słaby to już zależy od kilku czynników, po pierwsze od temperatur jakie u Ciebie panują, u mnie w ES mam tragedię z HPS'ami i wiem że przyszłościowo tylko LED'y ale przy moich rozmiarach upraw nie jest to takie tanie... Po drugie czy wywalasz powietrze poza dom czy tylko poza namiot... itd. Ostatecznie po prostu trzeba odpalić i zobaczyć jak to wynika, ale przy ledzie pewnie nie będzie problemu, jedynie hałas przez małą średnicę... 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Narazie wszystko rozkladam pierwszy raz. Powietrze poza dom poleci. Temperatur wysokich nie ma. Ze wzgledu na hałas bede musiał chyba zmienić na cos innego. Masz może jakieś sugestie?

Mam system hydro z 6 wiaderkami i zajmuje pol boxa. Chce go powiększyć do 9 albo 12 wiaderek. Mysle ze 9 bedzie chyba optymalnie.

Mam tez lampe hps 1000W sunmaster dual spectrum grow+ photonic i właśnie zastanawialem sie czy ten led starczy, czy drugi dokupić czy połączyć z tym hps. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja miałem chyba każdy rodzaj wentylatora, najlepsze są radialne (MDF Box) ale są wielkie i nieporęczne. Kanałowe są spoko ale te droższe. Teraz używam promieniowych z wbudowanymi czujnikami temperatury. 

Zasada jest prosta, im droższy tym cichszy ? Ja osobiście użył bym HPS'a bo idealny na ten namiot. 12 plantów  na taki namiot też jest dobrze. Zanim dokupisz kolejnego leda to sprawdź jak pod nim rośnie, czyli pierwszy strzał na ledzie i 6 plantami, później rozbudowanie i dołożenie leda czy zmiana na HPS, ale to Twój ogródek ? 

Zakładaj growlog ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hmm. Chyba na start zrobie 6 z Ledem tak jak mówisz. 

Ten HPS powinien jeden na 12 wystarczyć? Dokupienie drugiego leda troche droga sprawa ale moze bym dokupil i do 2 namiotu wstawil oba, a tutaj zamontowal migro 400 leda. 

Przy hps zastanawiaja mnie koszty pradu i wiekszy halas ze względu na mocniejsza wentylację. Ale z drugiej strony, taniej chyba wyjdzie kupno droższej, wydajniejszej wentylacji. Chociaz koszty pradu powinny w takiej sytuacji wyrównać inwestycje po jakimś czasie. 

Ewentualnie jeden namiot na hps drugi na ledach. Bedzie ciekawiej. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeszcze wraca kwestia filtra w razie potencjalnego rozbudowania. Mountain air 240m3 ze średnicą 10cm to 80 funtow, a 580m3 ze średnicą 15cm to 110 funtow czyli ok 30% drozej za 100% wieksza wydajność (jakos wizja najtanszego filtra mnie trochę przeraza i tutaj chyba zostane przy mountain air. Zastanawia mnie jeszcze troche tylko kwestia dopasowania filtra i wentylacji)

Czy ma sens filtr 580m3 i średnica 15cm w polaczeniu z tym wiatrakiem co mam (przynajmniej tymczasowo, a potem wymiana wentylatora i może lampy na hps?) Czy będzie on mial dluzsza żywotność niz ten 240m3 w połączeniu z tym samym wentylatorem? tzn jak 580m3 to znaczy wiecej wegla aktywnego czy nie koniecznie?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+