Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Początkujący, kilka pytan.


nowywbizensie

Recommended Posts

2 godziny temu, nowywbizensie napisał:

Ziemie mam bodajze uniwersalna z pH odpowiadającym 5,5-6,5.

czyli przy wsadzeniu nasiona w ziemie, to nie muszę mieć jeszcze wiatraka?(bo chciałbym już zacząć, a wiatrak dopiero w pon)czy lepiej poczekać ?

Tak jak @Nowy84 napisał, Do momentu aż nie masz roślin ponad ziemia, nie potrzebujesz wiatraka mieszajacego, bo po co ? Logika

Poczytaj fotologi, tam masz wszystko świetnie opisane, są zdjęcia i wyposażenia w boxie i roślin we wszystkich stadiach rozwoju. 

Jeśli masz ziemię uniwersalna to dobrze ja przelać i sprawdzić EC. Jeśli korzystasz z ziemi profesjonalnej Canna, biobizz czy Plagron masz wystarczająco nawozów w ziemi dla siewek na kilka pierwszych tygodni ą jeśli masz ziemię uniwersalna, możesz mieć za mało nawozów w medium. 

Po sprawdzeniu EC ziemi będziesz wiedział czy i kiedy zacząć nawozić.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak jak nowy mówi. mieszak jak włączysz od początku to będzie ta łodyga masywniejsza chociaz wiadomo ze to tez od genow zalezy ale to kwestia osobna. 

I Triskele dała Ci mądra radę. Kupić ec metr i sprawdzać ec. Dużo większą kontrolę wtedy masz nad roślina niż byś miał patrzeć po niedoborach kiedy nawozic. Zwłaszcza przy organicznych nawozami które na niedobory działają z opóźnieniem tak jakby i praktycznie ciężko jest przenawozic. Teoretycznie? Jest to niemalze tak samo łatwe jak przy mineralnych. Sam robię wszystko organicznie teoretycznie (zadnego mineralnego nawozu) i na każdej jednej roslinie widać ślady przenawozen (popalone koncowki), mimo że na dwóch niedobory to i na nich ślady przenawozen są. Jak chcesz zrobić to naprawdę dobrze to naprawdę warto zaopatrzyć się w ph i ec metr na poczatek nawet jakies tansze choc wiadomo ze jak juz kupowac to dobry ale dobry kosztuje a wiadomo ze nie kazdy ma budzet nieograniczony na takie rzeczy(sam żałuję że wolałem kupić sobie parę gram zioła a nie ph i ec metr?). Ale przede wszystkim dobra ziemię. 50L bio bizza to koszt 50 zł albo 20 funtów, czy tam 15 euro, zależy gdzie mieszkasz, a napewno nie pożałujesz wydanych pieniędzy na ziemię tak jak by to miało miejsce przy uniwersalnej. Swoją drogą raz mi korzenie zgniły w takiej "uniwersalnej" na dworze, w bio bizzie nawet bez niczego na korzenie typu root juice itp korzenie są ładne zdrowe i wgl. 

PS. @Nowy84 przelewasz sam u siebie? Chodzi mi o all mix-a bo wiadomo że przelanie jej służy "aktywowaniu" nawozów które są w niej a all mix np ma ec2.4. Czy to nie pali sadzonek? No chyba Light mix-a dajesz na start? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Od początku do końca używam LightMix. W dużym namiocie przelałem już z sadzonkami w ziemi. W małym namiocie doniczki przejściowe przelałem jakieś 24h wcześniej, duże będę przelewał dwa dni przed tym, jak uznam, że rośliny są gotowe do przesadzenia. 

Przy ziemi uniwersalnej większym problemem jest zbyt silne nawożenie, które może zaszkodzić małym roślinom. Jeśli mieszanka jest uboga, mamy szereg nawozów na fazę wegetatywna. Przy LightMix praktycznie ich nie używam. Stosując nawozy Hesi, mając dwa zestawy startowe musiałem dokupić Booster bo dają tylko kilkadziesiąt ml oraz nawóz na kwitnie bo idzie go sporo. TNT Complex , który jest na weg używa żona do storczyków. ?

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

Zacznij fotorelacje w odpowiednim dziale.

Wrzuć zdjęcia, będzie łatwiej diagnozować problem.

I przede wszystkim nie dawaj żadnych nawozów. Ziemia ma nawozy w sobie. Łatwiej walczyć z niedoborami niż ratować przenawozona roślinę.

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+