Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Początkujący, kilka pytan.


nowywbizensie

Recommended Posts

Cześć, mam do was kilka pytan, jestem nowy w sadzeniu, wiec mam kilka wątpliwości, które chciałbym rozwiać.

1. Faza kiełkowania np metoda w „talerzach” czyli po kilku dniach, kiedy już będzie „korzeń”, to daje do właściwej doniczki(w której będą rosły do konca az do zbiorów) 1 cm pod ziemia? 

2. W fazie kiełkowania mogę używać lampy cała dobę(24/7)? 

3. Czy potrzebny jest wiatrak w growboxie czy nawet jakiś „malutki” może być ?

4. Przygotować jakos ziemię przed wsadzeniem nasiona do ziemi, podlać wcześniej czy coś?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. Możesz do właściwej, możesz do małej a potem do właściwej.

2. Do momentu aż nie masz pierwszej roślinki nad ziemią nie musi być włączona lampa.

3. Wiatrak mieszający jest bardzo potrzebny, rozmiar zależy od rozmiaru boxa.

4. Tak, musisz nawilzyc ziemię.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czyli tłumacząc jak najprościej, wkładam nasionko do wcześniej przygotowanej ziemi, a kiedy zaczną pojawiać się „listki” oznaki, ze już się cos robi, to odpalam lampę? A wiatrak od razu włączony czy dopiero jak cos się zacznie ? 

Nawozy dać również przed włożeniem nasionka do ziemi? Oraz czy opłaca się dodać steropian wraz z ziemia?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kupiles juz jakas ziemie?Jak nie to zaopatrz sie w taka, ktora ma juz w sobie perlit, nie bedziesz musial trzec styropian na tarce od sera.

Ja zawsze kielkuje na wacikach kosmetycznych, zazwyczaj po 2 dniach korzen ma ok. 1cm i wtedy laduje w ziemi, w malym kubeczku. Jak wsadzisz pestki w ziemie bogato nawozona to nie potrzebuja od zadnaych nawozow. Kubeczki mozesz od razu pod lampe albo na 1-2 dni na parapet, az wyjda z ziemi. Wiatrak mozezs od razu jak sie wychyla z ziemi odpalic.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Możesz do właściwej doniczki. Jeśli masz nasiona odmian auto to wskazane jest zasadzić wykielkowane rośliny w docelowych doniczkach. Jeśli masz fotoperiod to lepiej nasionko wsadzić do małej np 250/300 ml doniczki a później przesadzić do docelowej.

Masz już nawozy i ziemię? 

Wiatrak mieszający od samego początku.

Edytowane przez Triskele
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak jak wcześniej już wspomniało kilka osób, dopóki nie ma roślin ponad ziemią nie potrzeba światła.

Kiełki odmiany automatycznych lepiej wkładać od razu do docelowych doniczek, natomiast odmiany pelnosezonowe do doniczek przejściowych. Niektórzy przesądzają rośliny nawet kilka razy. Kiełek, który wychodzi z nasiona to korzeń. Raczej nie wkładaj nasiona do ziemi trzymając za "ogonek" ?

Producent ziemi, której sam używam, sugeruje przelanie mieszanki woda na 36h przed wsadzeniem roślin (BioBizz).

Nawożenie roślin jest już raczej kwestia indywidualna, zależna od wielu czynników. Między innymi od rodzaju użytej ziemi, warunków w namiocie jaki i apetytu podopiecznych. 

Wentylator mieszający jest potrzebny. Zwłaszcza w końcowej fazie, chociaż osobiście mam włączony cały czas. Z tym wentylatorem głównie chodzi (według mojej skromnej wiedzy) o to, aby pleśń nie weszła w kwiaty. Ponad to chyba pomaga budować roślinie mocniejsza łodygę. 

 

Jaką ziemię masz?

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+