Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Praktyczne rozwiazanie dla bezzapachowej i cichej wentylacji w Miniboxach .


Pasjonista

Recommended Posts

A wiec - jezeli macie np. mini boxy (nawet te najmniejsze tj . 30-30-60 , Pc boxy ,małe szafki )  a jest problem z zapachem i pozostało wam jedno wyjscie - filtr jako ostatecznosc by dokonczyc uprawe, to zapraszam Was do dalszej czesci .

Problem jest taki , ze nie wcisniemy filtra do Pc boxa czy innych miniaturek. Jak wiadomo mozna wszystko podlaczyc tak by filtr byl na koncu zestawu , czyli rura-wentylator-filtr. Przyklad , mamy Pcboxa bo zalezy nam na dyskrecji. Teraz by taki zestaw podlaczyc potrzebny nam jest minimum jakis wentylator kanalowy typu Black orchid, Vko, 100mm , 105m3/h , Jak wiemy takie wentylatory sa glosne i maja slaba moc , gdyz to 105m3/h po podlaczeniu pod filtr zmniejsza sie moim zdaniem nawet o polowe. Mozemy taki wentylator czyms obudowac by nie bylo go tak slychac. Jednak po podlaczeniu , w ktorym filtr ma byc na koncu zestawu nie wiele sie da z tym halasem zrobic. 

Dlatego opisze wam jak ja sobie z tym wszystkim radze . U mnie wyglada to tak .

Wentylator dwubiegowy  220/280 m3/h  Filtr Can Lite 150m3/h  i najwazniejsze - najtanszy regulator obrotow  Variispeed   (mozna go kupic np. grower.com.pl koszt cos kolo 50 zl) 

Rure wentylacyjna zostawiam w boxie - u mnie wylot od gory , dalej jest silny wentylator wyciagowy ,ktorego ustawiam na pierwszym biegu i Varispeedem zmniejszam jego obroty tak by bylo cicho i by byla odpowiednia wymiana powietrza w boxie . Wszystko jak na zdjeciach .

Powiem tak -  zestaw ten  jestem w stanie podlaczyc nawet do Pc boxa . Jest to bardzo ciche rozwiazanie , z mozliwoscia regulacji odpowiadajacej nam wymiany powietrza. 

Z ciekawostek dodam ze wneka w szafie - box widoczny na zdjeciach sluzy mi takze do robienia masla canna , wrzucam tam grzalke elektryczna na jeden garnek i z podlaczonym filtrem robie sobie maselko ,ze nawet zona nie czuje bedac w domu.

IMG_2270.JPG.327af2bcc8e93800d528732cae998e85.JPG

IMG_2262.JPG.ffb405ca7583947b16b0480debf1fb02.JPG

IMG_2263.JPG.808cac7872a7c9e6ccbef1ba7b0bd819.JPG

IMG_2264.JPG.5c9e6b0e27e0ffd37c05720197db8df5.JPG

 

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+