Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Fotorelacja 4x early skunk 2.0 1x blueberry auto 1x cream Carmel auto


pietras1012

Recommended Posts

Tam jak w temacie zaczynam pierwszą fotorelacje z out-a  4x early skunk 2.0 1x blueberry auto 1x cream Carmel auto 

Wprawdzie trochę późno zdecydowałem się ale mam nadzieję że zdążę 

Wszystkie nasionka były wrzucone do wody w środę 13.06.18 o godzinie 20  wczoraj poszły do ziemi też o 20 a dzisiaj tj. 16.06 pierwsze early skunk zaczęły się wybijać na powierzchnię 

Spot jest w lesie ziemię mają sklepową + keramzyt + obornik granulowany. Ziemi wyszło po 25l na dołek 

Zdjęcia maleństw wstawię jak już wszystkie wyjdą. 

Zachęcam do dyskusji i zadawania pytań bo na pewno o czymś zapomnę pisać z racji że pierwszy raz robię fotorelacje 

IMG_20180616_102239.jpg

IMG_20180616_102945_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po co ci tam karmzyt? ziemie miesza się z perlitem :d karamzytu używa do uprawy w wodzie... ale chyba nie będzie przeszkadzał, jak dałeś ziemie taką ze sklepu to ma pewnie w sobie dużo nawozów (popełniłem ten sam błąd), podlewaj samą wodą... starczy im w tym lesie światła? ;D powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sory miało być perlit dobrze że zauważyłeś bo ja jestem tak zmęczony że nie wiem co piszę ;) a ziemi ogólnie w każdym dołku jest 25l sklepowej ale dołki mają jakieś 35-40l bo trochę wymieszałem z "tamtejszą" ziemią. Słońca raczej starczy bo mimo wszystko jest dużo... Jak tam kopałem o 10 godzinie u wyszło słońce zza chmur to myślałem że padnę tak grzało po plecach ;) jedyne czego się obawiam to czy zdążą dojrzeć 

 

IMG_20180617_002652.jpg.a8b4e6144ae150bb104776720e0e98f7.jpgIMG_20180617_002722.jpg.99a508f3379d9419ed2d3bffc6c4040f.jpgMały up bo okazało się że jak wróciłem z pracy to wszystkie pokazały się nad ziemią więc wstawiłem pod lampę. A dokładniej pod Leda do roślin 50w i tak zostaną dopóki nie podrosną trochę teraz tylko pytanie na ile h ustawić? 18/6 20/4 czy może 24/0 ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

16 godzin temu, pietras1012 napisał:

jedyne czego się obawiam to czy zdążą dojrzeć 

zdążą, tylko będą mniejsze.

16 godzin temu, pietras1012 napisał:

ziemi ogólnie w każdym dołku jest 25l sklepowej ale dołki mają jakieś 35-40l bo trochę wymieszałem z "tamtejszą" ziemią.

dobre posunięcie jeżeli las jest liściasty, jeżeli iglaki to słabo bo mają zakwaszoną glebę. 

Świeżą glebę przykryj bardziej trawą/paprocią by nie rzucała się w oczy.

Ogólnie dobrze się zapowiada :) Dasz radę przytrzymać pod lampą tydzień/dwa ? Wtedy podrosną i rozwiną na spokojnie masę korzeniową. 

No i na przyszłość, tak jak Pomidorek wspomniał, bierz glebę z growshopu a nie z marketu, ogromna różnica.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A więc tak... Ziemia jest przykryta grubą warstwą paproci ale to przede wszystkim żeby nie wysychała bo tam żaden amator grzybów się nie zapuści bo nie da się tam normalnie dojść trzeba się wspinać. Las mieszany jest więc będę musiał zbadać pH ziemi i ewentualnie ją odkwasic... Myślałem sobie żeby użyć popiołu drzewnego (dobrze pamiętam że ma odczyn zasadowy? ) Żeby było naturalne wszystko. Co do trzymania pod lampą to nie ma żadnego problemu żeby były nawet dłużej jeśli by było trzeba. Tylko zastanawiam się czy na 2 tygodnie nie będzie za mala ta doniczka bo są w torfowych jak już napisałem ale mają wymiary tylko 8x8. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

lepsze słońce niż lampa ale chodziło mi o to by masa korzeniowa dobrze się rozwinęła zanim wsadzisz w docelową dziurę :) Torfowa tak szybko się nie powinna rozpuścić ale jak kolega wyżej napisał, jakieś zwykłe doniczki w razie czego... Poza tym maluchy przyciągają zwierzynę, przynajmniej mi często podjadały kuno-lisy-zajączaki, większych już nie ruszały.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Znaczy się nie chodzi mi o to że się rozpuści tylko czy nie za mało będą miały miejsca korzenie. Jeszcze jedna rzecz mnie trapi... W boxie mam teraz 31-32 stopnie bo się przeprowadziłem i jest słabo ocieplony budynek i w pokoju mam 28 stopni ? czy ni za dużo dla maluchów? Chociaż jak by nie patrzeć to na dworze jest czasem nawet ciepłej 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

konopie lubią ciepło :) przeżyją, ale lepiej jest im zwiększyć wilgotność i wymianę powietrza. 

idealna temperatura to pomiędzy 24-28 stopni, ale spokojnie przy 32 też rosną, moim zdaniem nawet lepiej bo szybciej odbywa się parowanie... Przynajmniej ja się nie przejmuje temperaturą od 18 do 32 stopni :) W Hiszpanii temperatura czasami dochodzi do 35 stopni w niektórych rejonach, konopie outdoor mają się tam cudownie ;)   

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+