Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Uprawa parapetowa/balkonowa [Quick One] - 2018r.


Gość kubal16

Recommended Posts

Gość kubal16

Hejka growerzy i growerki!
Jest to moja pierwsza uprawa. Zdecydowałem, że roślinkę postawię na parapecie lub balkonie, ponieważ nie mam jeszcze zbudowanego pcboxa, a wieżowiec, w którym mieszkam oświetla słońce przez co najmniej 7 godzin. Nie jestem nastawiony na mega plon. Bardziej zależy mi na uzyskaniu doświadczenia oraz na tym, aby ktoś udzielał się w mojej fotorelacji i dawał mi cenne wskazówki. Także zachęcam do obserwowania i komentowania! :)

Jest to moja: pierwsza uprawa
Nasiona: Quick One
Growbox: brak
Oświetlenie: Słońce
Wentylacja: brak
Ziemia: uniwersalna
Donice: plastikowa 7L
Nawozy: weg - Biohumus uniwersalny, kwitnienie - zobaczymy
Filtr węglowy: brak

20180515_185429.jpg    2 DZIEŃ ŻYCIA

20180523_180215.jpg    10 DZIEŃ ŻYCIA

Edytowane przez kubal16
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość kubal16

heh, 2 lata temu właśnie kupiłem compo sana, ale czy to ma jakieś większe znaczenie, pH jest w porządku, jakieś mikroelementy są, teraz wjedzie Biohumus, niemniej jednak słońca jest dużo, a roślinka na razie niewielkich rozmiarów czy należy się martwić? ;) [dodatkowo jakiś gołąb ugryzł mi listka ?]

Edytowane przez kubal16
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja w razie W gdyby mi z nakazem przyszli bo tak to nie wpuszczam to wrzucam do kominka niech badają popiół ale ty masz lepszą opcję sruuu z balkonu niech dochodzą z którego spadła... tylko slady powycieraj... A co do ziemi to racja uniwersalna tania ziemia słabo sobie radzi, można używać uniwersalnej ciutke drozszej po przeczytaniu etykiety, niektóre mają więcej mikroelementów lepsze stężenie soli do tego warto kupić perlit i zrobić 2cm drenaż z keramzytu daje to efekty a kwestia 25zl za wszystko... jeszcze lepiej wziąć to w worek (ziemie z plantem) na miejscowke słoneczną ogrodzic metrem siatki pół metrowej ale na tym się nie znam a wiem że ciężko o dobra miejscowke w mieście... w każdym bądź razie powodzenia.

ps. z tym sruu z balkonem to sarkazm jeszcze będziesz miał dodatkowe paragrafy...

Edytowane przez Walczacy_z_babilonem
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

:laugh: dobre.

Jeśli masz balon od strony południowej można zastosować drobną siatkę przeciw słoneczną. Pomoże zachować niższą temp w południe i uchroni przed ciekawskim okiem. Może jakaś mini szklarnia (zapach). Zależy jak tam chcesz.

Lepszy balkon niż parapet bo na balkonie jest więcej światła.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość kubal16

moja hodowla na parapecie, polega na tym, że otwieram okno, więc roślinka dostaje wystarczającą ilość światła, więc chyba dużej różnicy między parapetem, a balkonem nie ma, w przyszłym tygodniu zaczynają się upały - po 30 stopni, więc pomysł z jakąś siatką słoneczną jest pewnie dobry, ale zobaczymy

jak zacznie kwitnąć to też pomyślę nad jakąś szklarnią, żeby tak nie pachniało, dzięki za wskazówki ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość kubal16

wszyscy namawiają mnie na spota, więc dzisiaj rano podążając roślinnymi dróżkami dotarłem do miejsca, w którym już ktoś uprawia dwie roślinki, nie przeszkadza to mimo wszystko pójść dalej i ogarnąć dla siebie miejsce, ale tutaj pojawiają się liczne pytania, pierwsze to takie, że jak sobie tak maszerowałem w krótkich spodenkach przez busz kłujących krzaków spotkałem jelenia xd (jak przeciwdziałać tego typu zwierzętom, żeby nie zjadły rośliny? ludzki mocz?) kolejna sprawa jest taka, w miejscu, do którego dotarłem są takie płyty, które pokażę na zdjęciu i tutaj pojawia się pytanie czy lepiej postawić doniczkę na owych płytach czy wyciąć jakiś metr kwadratowy trawy i postawić planta w tym buszu? i ostatnie pytanie, chciałbym kupić dodatkowe, jedno nasionko, z którego wyrósłby dość wysoki krzak, dający pokaźną ilość suszu (nie mam za wiele pieniędzy zaznaczam), co polecacie? ☀️

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+