Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

Recommended Posts

Witam.

Prowadze pierwszą moją uprawe i mam problem z chorobą roślin. Załączyłem zdjęcia moich maluchów. Są to automaty. Jak widać roślinom żółkną i gniją liście oraz brązowieją lodygi. Od paru dni jest zachamowanie wzrostu roślin. Rosliny mają okolo 40 dni a najwyższa ma 24 cm. Powiedzcie co im dolega i czy da sie je wyratować. Myślalem już nad nadmiarem wody / przenawożeniem / niedoborem azotu / brak lampy sodowej i próbując temu zapobiec chyba tylko pogarszam sytuacje. Proszę o szybką pomoc growerzy.

Nasiona: blueberry, king's kush, ak47 i ak472 z thc-thc.com
Oświetlenie: lampa akwariowa POWER LED 3x6 W 8000K 18W
Fotoperiod: 20/4
Box: Szafa
Podłoże: Torf kwaśny
Donice: 5L 
Nawozy: Biohummus
Wentylacja: Wiatraczek komputerowy dość duży
Dodatkowe info: -

 

20170618_235104.jpg

20170618_235031.jpg

20170618_235011.jpg

20170618_235001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zblokowana przez pH, wodą z kranu pewnie podlewasz? Jeśli to automaty, to wyratować się nie da, znacz da, ale niewiele to da :laugh: , także startuj z nowymi pestkami. Pierwsze radzę coś poczytać, wtedy nie będziesz miałbyś takich problemów :)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym ją ratował, do podlewania dobra woda i coś naturalnego na wzmocnienie np. pokrzywa-zaparzyć -ostudzić i podlać. I dużo czytać nawet o uprawie warzyw i owoców. Każdy gram będzie dla Ciebie lekcją, którą nie odrobiłeś przed rozpoczęciem projektu :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za motywacje :) Chciałem zapytać jeszcze czy to oświetlenie jest Waszym zdaniem dobre (wymiary boxa to 30x60x80) http://allegro.pl/lampa-sodowa-hps-250w-phytolite-autoflowering-i5079035971.html i jaki tym wentylacji polecacie a najlepiej gdybyście podesłali linki swoich propozycji. I czy inwestować w nawilżacz powietrza czy naczynie z wodą wystarczy na dalszy rozwój? 

Link to comment
Share on other sites

Zmarnowałeś tylko tak e pestki. Światła za mało to raz. A dwa, torf kwaśny? Specem nie jestem, ale to raczej nie pod te rośliny. Za 20 Zeta masz worek biobizza light. A hps 250w to ci tą szafkę spali. Kup 70w-100w. Raczej 70w. Nawilżacz ci niepotrzebny. Ile masz siana do wydania?

Link to comment
Share on other sites

Do takiego box'a HPS 100W, przy 250W to tam będzie piekarnik :D  Wentyle raczej komputerowe, filtr ewentualnie z maty węglowej złożyć. Narazie to chyba nie masz nawet higrometru, więc i tak nie wiesz jaką masz wilgotność :D 

Link to comment
Share on other sites

Torf kwaśny kupiłem ponieważ taki mi polecił znajomy, który teoretycznie coś o tym wie ale jak widzę to chyba nie do końca. Będę musiał zaopatrzyć się w higrometr. Rozglądałem się już za nim ale nie mogłem znaleźć i sobie najzwyczajniej to odpuściłem. Co do oświetlenia to dziękuję za szybką odpowiedź. Jeśli macie dla mnie jeszcze jakieś rady lub należne słowa krytyki piszcie śmiało na pewno skorzystam. Zastosuje się do waszych rad i spróbuje je jeszcze wyratować. Pewnie wstawię fotorelacje za jakiś czas jeśli kogoś to interesuje.

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+