Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Grow Box 0.0425 m2 12500 lm


Killerontheroad

Recommended Posts

Siema

Słuchaj zbudowałem boxa o podstawie 17cm x 25cm i wyoskości brutto 41cm :D Wlot pasywny u podstawy, wyciąg na górze, wiatrak komputerowy. I teraz światło :D 12 500 lm, z kalkulatora wynika w ten sposób: 

Powieszchnia 0.0425 m2

Minimalnie: 1275 Lumenów
Srednio: 1700 Lumenów
Optymalnie: 2125 Lumenów

Odpaliłem go pół godziny temu, myślę, że temp. będzie okej. Mam zamiar przeprowadzić w nim faze weg (20/4), do momentu aż krzak przestanie się mieścić, ale max 14 dni i przełącze na flo dokładając lumeny i powierzchnie. Czy pięciokrotny nadmiar lumenów może zaszkodzić ?

large.1.jpg.44ae8f03e174599d9f55a1b051c9

large.2.jpg.784b972c3766acb7f171a24d8b79

Środek będzie biały..

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Killerontheroad
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema.Nie wiem czy jest sens pomagac, bo poprostu nie sluchasz :)  Jak mozesz to napisz orientacyjnie ile zamierzasz wydac na uprawe,lub ile chcesz suchego tematu, Zarowki u Ciebie maja zolte swiatlo jak na kwitnienie. Jestes nadgorliwy, lubisz trenowac,cudowac to omin karlowate wersje, i wez prawdziwa,nie automatyczna odmiane.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema

Słucham, słucham, jak sobie przypomne krzaka bez grow loga i krzaki z grow logiem :D  to te drugie wypadły o niebo lepiej, Wielkie dzięki Ludzie :P, ale i tak popsułem. 

Prądu nie szkoda, ale znalazłem taki film przez przypadek na yt.

Zachodziłem jak takie topy się robi i doszedłem do wniosków, że światłem. Przeglądając internet znalazłem wypowiedzi, że nadmiar lumenów może zaszkodzić, ale czytałem, czytałem i wywnisokowałem, że są to brednie.

Leci już do mnie paczka sezonowa :D

Yield Yield:
700 g/m2 indooors
1200 g/plant outdoors
genetics Genetics: Hawaiian Sativa x Mango Haze
mostly Sativa
flower Flowering-time:
11 weeks indoors
harvest outdoors: end-october
grow-envorinment Indoor/Outdoor
Height Height Indoor: 120-150 cm
Height Outdoor: 250-300 cm
High THC-Level: 25%

 

Przygotowuje jej inkubatorek na wega i chcę się poupewniać, żeby wkońcu za 3 razem doprowadzić do harvestu :D

Po 14 dniach przeniose ją na flo do 40cm x 40cm (zapewne) i 150cm wysokości, w oświetleniu 16500 lumenów

Powieszchnia 0.16 m2

Minimalnie: 4800 Lumenów
Srednio: 6400 Lumenów
Optymalnie: 8000 Lumenów

Czyli dwukrotnie więcej niż potrzeba, cieszę się, że mogę realizować plan, bo jest ciekaw czy urośnie takie jak na filmie :D

A jeszcze odnośnie żarówek to barwa 2700K, być może źle ustawiłem balans bieli w aparacie i dlatego tak ciemno wyszło.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Killerontheroad
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dlaczego ? Światło jest podobne do letnich upałów 30 stopniowych. Temp jest w pożądku.

Roślina może przyjąć chyba do 800 umoli. Takie świetlówki generują ich bardzo mało..

Z resztą ktoś już tak zrobił jak ja i odniósł pozytywne efekty takiego działania,

Jak temperatura w normie to nie zaszkodzi, a nawet tyle światła sprawi, że lepiej będzie roślinka rosła (kiedyś miałem minimalnie większego boxa z CFL 250w i roślina była znacznie większa niż powinna, mega grube maczugi aż łodygi nie były w stanie utrzymać więc mówię z własnego doświadczenia). Jak Ci hajsu na prąd nie szkoda to śmiało możesz tyle lumenów tam utrzymać do końca uprawy.

Na zdjęciu za bardzo nie widać, ale mam nadzieję, że będzie coś co odbija światło nad lampami? icon_biggrin.gif Odbłyśnik naprawdę dużo daje.

Edytowane przez Killerontheroad
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powiem tak choć miałem sie juz nie wypowiadać w twoich abstrakcyjnych tematach.Zacznij słuchac ludzi co juz prawie zjedli zęby na tym co robią bo narazie to błądzisz w wyobrazni i to nie przekłada się na efekty wiec zejdz na ziemie.Same geny nie wystarczą by roslina obrodziła cie zacnym plonem to tylko kropelka a twoje podejście do growingu ze stawianiem się i do każdej uwagi zamiast ją przyjmowac na klatę i coś robić w tym kierunku taki narcystychny dzieciak co nie chce słuchac dobrych rad i to bez obrazy!życze bys osiagnoł to co siedzi ci w głowie lecz ja tego nie widzę tak daleko nie mam rozwiniętej wyobrażni.I wiedz nie pomoze ci nikt w końcu i to nie wiem na jakim byś był forum jesli bedziesz miał klapy na oczach. Jednak zycze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

SmakMaroca999

Siema

Powiem Ci, że słucham ludzi, lubię ludzi i w sumie dlatego piszę na forum. Wziąłem sobie do serca to co mówicie i zasadzę teraz pełnosezonową, jedną roślinę. Mam już dla niej  donice 30 litórw.

Kombinowałem bardzo dużo, więc postanowiłem teraz wcale. Posadzę ją, zrobie 2 tygodniowego wega i wsadze do miejsca w którym uprawiłem wcześniej. Bez jakichkolwiek treningów. Jak w paczce będzie jakiś gratis, to najpierw wypróbuje mini boxika na nim.

Fajnie, że zaczeliśmy rozmawiać :joint:

Z fartem Kolego :trawka:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+