Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Haszysz. Czym jest haszysz i jak się go robi?


Vito

Recommended Posts

hash.jpg

W dzisiejszych czasach macie do wyboru niezliczoną ilość koncentratów marihuany.  Olejek marihuany, rozbity, pokruszony, zbity, butanowy olejek miodowy, Rick Simpson Oil – istnieje wiele odmian tej samej kompozycji, a każdy z was ma prawdopodobnie swój ulubiony koncentrat. Jednakże wielu z nas pamięta te dni, gdy jedynym wyborem było zioło lub haszysz. Ale czym jest haszysz, jak go się robi, jaka jest jego moc i co odróżnia go od innych koncentratów marihuany?

AutoBlueberry%20oj4.jpg

AutoBlueberry%20oj8.jpg

Czym jest haszysz?

Haszysz jest prostym woskowym produktem uformowanym po skoncentrowaniu i sprasowaniu trychomów (gruczoły żywiczne), w sprzedawane bloki. Najstarszym sposobem produkcji haszyszu i prawdopodobnie metodą oryginalną jest po prostu zeskrobanie lepkiej żywicy marihuany z dłoni, po ściągnięciu żywicy ze szczytów. Haszysz można łatwo wykonać, pocierając dłońmi o kwiaty marihuany, jest to lekko brudząca czynność, jednakże podczas skrobania dłońmi uzyska się kuleczki mocnego ‘haszyszu palcowego’. Każdy, kto zbierał własne uprawy konopi, będzie znał się na nożycowym haszyszu, który zbiera się na nożycach, używanych do przycinania upraw.

Cannabis%20Extract%20Frisian%20Dew.jpeg

Jak się robi haszysz

Haszysz można również wykonać metodą wody/lodu. Wiaderko lodowatej wody miesza się energicznie i w trakcie tego mieszania dodaje się do niego konopie. Ruchy mieszania powodują opadnięcie gruczołów żywicznych z marihuany do wody. Woda przedostaje się przez drobny filtr siatkowany, zbiera żywicę, którą należy następnie wysuszyć. Dla uzyskania lepszych wyników należy użyć odmian fotoperiodycznych, bogatych w THC lub automatycznie kwitnących.

IMG_0218.jpg

Historia haszyszu

Haszysz używany jest od tysiącleci, odkąd pierwsi ludzie odkryli ciekawy lepki produkt uboczny z uprawy konopi. Haszysz można palić lub używać w gotowaniu i często zawiera on 40% THC. Dla niektórych miłośników marihuany, bogaty aromat i smak czynią haszysz unikatowym środkiem leczniczym. Da się go łatwo przechowywać, transportować i cieszyć się jego smakiem. W latach ‘80 haszysz był eksportowany z niektórych głównych obszarów produkcji (Nepal, Indie, Pakistan, Afganistan) z unikatowym wytłoczonym zapieczętowaniem na bloku haszyszu i był pakowany często w czerwone lub złote opakowania, przygotowane do eksportu. Domowa uprawa konopi jest łatwa, dlatego tradycyjny import haszyszu zaniknął w znacznym stopniu i został zastąpiony nowoczesnymi koncentratami marihuany.

Orange%20Bud%20scissor%20hash.jpg

Moc haszyszu.  Wysokie THC haszyszu.

Jedną z wad haszyszu jest to, że zawiera on materiał uprawy, który ogranicza moc haszyszu. I to skłania niektórych do poszukiwania alternatywnych metod wytwarzania koncentratów marihuany, bogatych w THC. Dziś istnieje wiele sposobów, które pozwalają osiągnąć ten cel, a rezultatem tego jest fakt, że można całkiem normalnie wyprodukować koncentraty z około 50-80% THC. To dwa razy więcej mocy niż tradycyjny haszysz. Nowoczesne sposoby wytwarzania koncentratów marihuany zazwyczaj polegają na zmielenia szczytów marihuany i umycia ich w rozpuszczalniku w celu wyodrębnienia kannabinoidów i olejków z uprawy. Typowe rozpuszczalniki zawierające etanol, butan, izopropanol lub nadkrytyczny dwutlenek węgla. Gdy już rozpuszczalnik zostanie bezpiecznie usunięty, koncentrat marihuany jest gotowy do spożycia. Większość ludzi spożywa koncentraty marihuany w waporyzatorze, jednakże istnieje wiele sposobów spożywania go, od jedzenia po palenie.

 

 

Nowoczesne koncentraty marihuany są wyjątkowo popularne wśród konsumentów zarówno medycznych, jak i rekreacyjnych, a szybka wizyta w poradni w USA pokaże Ci, że koncentraty są teraz jeszcze popularniejsze niż szczyty. Jednakże jest to trochę smutne, że znalezienie haszyszu dobrej jakości nie jest już łatwe. Wielu młodych miłośników marihuany uznaje haszysz za nieco już staromodny produkt. Jednakże dla fanów haszyszu starej szkoły nie ma nic wspanialszego niż właśnie on!

https://www.dutch-passion.com/pl/nowosci-i-rozwoj/Haszysz-Czym-jest-haszysz-i-jak-się-go-robi/

Link to comment
Share on other sites

  • Vito pinned and unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+