Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

CBN: nieznany kannabinoid


Vito
 Share

Recommended Posts

Może kiedyś zastanawiałeś się, z czego składa się marihuana. Jej działanie i właściwości są tak zróżnicowane, że to normalne, że chcemy dowiedzieć się, co kryje się w tej roślinie. Najbardziej znane składniki to THC, odpowiedzialny za efekty psychoaktywne i CBD, która równoważy to oddziaływanie, wpływając relaksująco. W tym artykule przedstawimy trzeci ze związków, CBN, obcy dla wielu miłośników marihuany, który niesie ze sobą wiele korzyści.

cbn-kannabinoinowy-nieznany_blog_full.jp

Jeśli zanurzymy się w skład konopi, możemy znaleźć nawet osiemdziesiąt różnych związków chemicznych. Te, które cieszą się większym uznaniem to niewątpliwie tetrahydrokannabinol (THC) i kanabidiol (CBD). Te dwa związki kannabinoidowe (nazywane tak, ponieważ aktywują receptory o tej samej nazwie w ciele ludzkim) są odpowiedzialne za większość efektów, jakie marihuana wywołuje w organizmie, a zatem są również najczęściej badane.

Jednakże, w ostatnich latach zaczął zyskiwać znaczenie trzeci kannabinoid. Jest to cannabinol (CBN), substancja zawarta w podgatunkach Cannabis Sativa i Indica / afgańskiej, który posiada liczne efekty terapeutyczne. W naszym ciele, działa jako słaby agonista (substancja, która zwiększa aktywność innego) receptorów w mózgu, co nieznacznie poprawia działanie konopi.

1-cbn_blog_cdn.jpg

Pomimo, iż jego nazwa jest bardzo podobna do CBD, cannabinol posiada unikalny profil działania, co doprowadziło badaczy do prowadzenia dalszych badań na jego temat. Na razie, CBN wyróżnia się tym, że pomaga nam osiągnąć sen - składnik ten jest niezbędny do zwalczania bezsenności, bez uciekania się do popularnych środków nasennych. Tak więc, mała dawka CBN może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy używają marihuany w celu zapobiegania długim i bezsennym nocom.

Z CBN ma miejsce coś podobnego jak z winem, bo na wyniki trzeba poczekać. Związek ten wytwarza się w wyniku degradacji THC, tak więc po ścięciu i przechowywaniu konopi, tetrahydrokannabinol zaczyna tracić swoje właściwości, a następnie przekształca się CBN. Proces ten można przyspieszyć za pomocą ciepła lub tlenu, dlatego więc ogólnie, marihuana starsza i gorzej przechowywana zawiera wyższy procent kannabinoidów, niż świeże kwiaty przechowywane w szczelnym naczyniu. Ponieważ nietrudno znaleźć duże ilości marihuany przechowywane nieprawidłowo, wielu hodowców odrzuca takie zbiory, nie zdając sobie sprawy z wielu korzyści, jakie może przynieść roślina.

https://www.dinafem.org/pl/blog/cbn-kannabinoinowy-nieznany/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+