Skocz do zawartości
thc-thc

grower

POMOCYY!


cmazgity

Recommended Posts

Hej wszystkim

Z racji tego że jest to mój pierwszy box oraz post tego typu proszę o delikatną wyrozumiałość.

  • Pestki : 3x ak47 = 1xak478 łącznie 4 pestki w boxie :D
  • Oświetlenie : Ogólnie są to żaróweczki CFL które wynoszą ok.11 tysięcy lumenów. Optymalnie  brakuje mi jeszcze około 7 tysięcy lumenów, 
  • Wymiary boxa : 53/63/45cm. 0.22m2, jest wykonany z zamrażarki pokrytą białą farbą akrylową z połyskiem matu.
  •  Ziemia : Janeco light mix. z tego co mi powiedzieli znajomi jest to ziemia mało popularna jeżeli chodzi o uprawę tego typu roślin, więc przekonamy się :)
  • Wentylacja : Mieszany i wlotowy, z tego co wiem jeden powinien być słabszy... Szczególnej pomocy przy tym podpunkcie.
  • Nawozy :  weg- biohumus, flo- burza kwiatów. Jeżeli wszystko będzie szło w dobrą stronę biohumusa będe lał ok.12/13 dzień weg.
  • Podlewanie wodą : Mam pytanko, co do podlewania wody wyczytałem ze ona tak na prawdę przez pewien okres tzn. początkowy nie potrzebuje dużej ilości wody ze względu na to że kożenie sie rozrastaja w poszukiwaniu wody prawda :)? czy raz na 2 dni starczy ?

15571211_643305795853814_266174380_n(1).png

15570922_643305812520479_1761158271_n(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam jeden delikatny problem, mianowicie jeden ak-47 kompletnie nie rośnie. łodyga wyciąga się ku górze listki coś tam coś tam rosną ale i żółkną.

Jakie mogą być przyczyny że stoi w miejscu. Na pewno nie jest to wina żarówek bo gdyby była to wszystkie 3 by się wyciągały. Być może za rzadko ją pryskam wodą? Używam wody żywiec zdrój nie gazowanej.

Pomocy!! dzisiaj wrzuce nowe fotki.

 

15592577_643305832520477_369923018_n(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zrób porządne foty, bo w teorii nie powinno być żadnych problemów, a to, że te najmniejsze listka (liścienie) masz żółte czy coś podobnego, to czasami tak się zdarza, poza tym one z czasem i tak odpadają. ;) Więc może na siłę szukasz problemu, tam gdzie go nie ma. Co do samego podlewania to starczy wlać z kieliszek wody co 2 dni i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

       Okej, zrobie pożądne fotki dzisiaj wieczorkiem dodam. Być może szukam dziury w całym ale to może i dobrze:trawka: jest to moja pierwsza uprwa, martwie sie.

Wydaje mi się że ma no na pewno nie jest to czysta ziemia, tak wiem że jak najbardziej ale nie pomyślałem miałem tą pod ręką i ją użyłem.

Zgadza się kieliszek co dwa dni nie więcej:elo:

Jakieś info o mojej ziemi :


  • jest idealnym podstawowym podłożem, na którym mogą być uprawiane praktycznie wszystkie rośliny. Lekko nawożona ziemia ma tę zaletę, że nieco "trudniejsze" w uprawie rośliny nie zostaną szybko przenawożone.Janeco Lightmix

Poza lekką dawką nawozu, Atami Janeco Lightmix zawiera również perlit, dzięki czemu podłoże jest dostatecznie napowietrzone, a także optymalnie nawodnione. Podłoże to zawiera pożywkę, która wystarcza roślinie na "fazę rozruchu". Po tym okresie Atami zaleca, aby dodawanie płynnego nawozu do uprawy w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Atami Janeco Lightmix jest idealnym podłożem dla sadzonek i klonów.

pH: 6.0
EC: 45mS/m
NPK: 12-14-24

CZEKAM NIE CIERPLIWIE NA WSKAZÓWKI :joint:POZDRO

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powinna dać radę ta gleba. Pamiętaj, że nadgorliwość zabija bardziej te rośliny niż cokolwiek innego. Wiem, że przy pierwszej uprawie ciężko się powstrzymać, ale daj radę, nie zaglądaj co 10 min do pudła, otwórz sobie rano, wieczorem, co 24h. Będziesz widział progres i głowa spokojniejsza. Czasami też się tak zdarza, że na początku jest ch****o, ale roślina się otrzosą i idzie już prawidłowo. Ja ostatnio też miałem przygode, dobra mieszanka, markowe nawozy i rośliny dostły po dupie, liście popaliło, powysychały - jakiś strzał, bo urosły zdrowe i piękne. ;) A nic z tym fantem nie robiłem, bo wiedziałem, że jest podłoże dobre, nawozy się zgadzają i pH wody też. Po prostu przeczekałem to i tyle. ;) Nie da się kontrolować całego procesu, w najdrobniejszym szczególe. ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+