Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


Freddie91

Recommended Posts

Mam kilka pytań związanych ze skompletowaniem sprzętu do upraw. Powoli zbieram się do tego by wystartować ze swoją pierwszą uprawą indoor. Myślę o boxie w wymiarach mniej więcej 60/60/120 Ponieważ to mój pierwszy raz, to moje pytania mogą okazać się banalne. Także, proszę o wyrozumiałość! :)

1. Czy kupując gotowy growbox na allegro, czy w jakimś sklepie kończą się moje problemy ze skompletowaniem sprzętu? Czyli, czy box posiada lampę, wentylatorki? Albo inaczej... Co posiada? Dlaczego opłaca się kupić gotowego boxa?

2. Czytałem wiele forów na ten temat, ale w żaden sposób mnie to nie oświeciło. Mając już miejsce - czyli boxa (jeśli nie posiada tych rzeczy w/w), szafę oklejoną którymś z materiałów - co muszę zrobić? O dobraniu lampy coś tam wiem. Bardziej chodzi mi o wentylacje, nawilżanie. Jak technicznie się do tego zabrać?

3. Czy ukończony box jest w pełni zamaskowany. Czyli... czy poza drobnym dźwiękiem wentylatora, coś zdradza jego posiadanie? Jak zamaskować ten piękny zapach?

4. Dużo tych poradników przeczytałem, teoretycznej wiedzy trochę mam. Nie zaszkodzi mieć więcej, więc jakieś wasze rady? No i to na czym mi zależy najbardziej, czyli jak tą teorię przełożyć na praktykę. Prosiłbym o pomoc od początku, co, jak z czym połączyć, żeby mieć swoje miejsce i móc zacząć kiełkować :)

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. zawsze jest opis co posiada zestaw. zazwyczaj gotowe to (namiot, lampa, wentylator, filtr,  rura wentylacyjna) raczej czego nie ma w zestawach to termomet z higrometrem, musisz pomyslec o czym do zwiekszenia wolgoci na pierwsze chyba 3 do 6 tyg. zakup nawilrzacza powietrza albo spryskiwanie gleby, wiecza od sloikow napelnione woda przy roslinie, w boxie pojemnik albo 2 a w nich jakas scierka ktora bedzie zamoczona w obydwu pojemnikach tak aby  sobie scierka wode saczyla do gory tylko nie zanurzaj calej scierki w wodzie nie ma to sensu. tu maasz link 2 zdjecie od gory od lewej widac bialo rure a pozniej ow pojemniki. nie wiem czy oplaca sie gotowego boxa muzisz posprawdzac ceny osobnych sprzetow gdziesz musisz poszperac a moze zaoszczedzisz.

2. jesli chodzi o lampe to tu masz kalkulator, wchodzisz na glowno strone trawka.org i masz 3 zakladki PRZEGLADAJ, AKTYWNOSC, CZAT, dajesz przegladaj a pod nia masz fora gleria......kalkulator. wchodzisz na klalkulator do obliczania lumenow. jesli masz sprzet to podlaczasz wszystko i przez 24 godz wlaczasz wszystko na sucho bez roslin i sprawdzasz czy temp nie jest za wysoka, o to ze bedzie za mala to chyba nie musisz sie martwic :). jesli temp i wilg jest odpowiednia mozesz pomylsec o kielkowaniu.

3. zalezy od glosnosci wentylatora, kto bedzie uczszczal pomieszczenie w kotorym bedzie box. kupilem wentylator 36 dB byl zaglosnu wiec nie zasnolbym a w dzien to idzie wysiedziec ale osoby ktorej byl nie ufal nie wpuszczal bym do pokoju naet srednio zaufanej bym nie wpuszczal jest poprostu za glosny. zapach filtr weglowy i jakies stop odor, nie wiem jakie sa ale terz musze poszukac.

4.http://trawka.org/forum/477-początek-uprawy-kiełkowanie-sadzonki-i-okres-wegetacyjny/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zalezy co planujesz, smor bedzie szedl do pokoju czy rura gdzies na zewnarz budynku, choc to tez okoliczni mocza wyczuc. z usunieciem temp powinien sobie poradzic zwykly komputerowy np 120mm z zasilaczem 12V (wentylatory kopm chyba so dostosowane do max 12v, z silniejszymi ladowarkami nie probowalem, ale jesli ma udzwignac rowniez filtr weglowy ( bo powietrze walniesz do pokoju) to chyba jednak cos mocniejszego

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No dobra, ale jeden ten na dole ma być wtłaczający powietrze, drugi wyżej wypychający, tak? Jak to zrobić, to jakieś specjalne wentylatory? Czyli rozumiem, że wiercę dziurę w boxie tam gdzie chce zamontować te wiatraczki, walę jakąś kratkę, tak? Żeby była wymiana powietrza z tym z pokoju... Kwestia tych wentylatorów jest najmniej jasna dla mnie. Pomóżcie i temat może być do zamknięcia. Dzięki zorbas!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wiatrak komputerowy zazwyczaj potrzebuja zasilania 12v aby dzialas na 100% mozna podlaczyc slabszy zasilacz lecz zmiejszy sie rowniez moc wiatraka. z wiatraka komputerowego ucinasz czerwony i czarny (zolty od ustawien w biosie (chyba)) i ucinasz kabel od zazilacza i czarwony do czarownego a czarny do czarnego. jak w zasilaczu nie ma czarnego i czarwonego to metoda prob i bladow :), dodatkowo wietraki starego typu sa bardzo glosnie, ale jak podepniesz wiatrak to sam sprawdzisz czy taka glosniosc Ci odpowiada tylko pamietaj ze zasilacze 12V moga sie bardzo grzac wiec nie stawiaj ich blisko wlotu do boxa no chyba ze pizdzi w tym pomieszczeniu to bedziesz mial darmowe ogrzewanie :) tak jak Mis powiedzial wytlaczajacy musi byc a reszte zrobi cisnienie. Wlot wyciagajacy z wiatrakiem na gorze (cieplo zawsze idzie do gory) a wlotowy gdzies na dole. spoko mi pomagaja to ja tez sie staram! YO!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+