Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Ultimate organiczna mieszanka indoor w wersji polskiej - probio EM'y itd


Vader91

Recommended Posts

Siema, więc tak, będę miał kilkanaście automatycznych panien i planuje wykonać test róznych wariantów mieszanek organicznych, opartych na komposcie z przerobionym przez dendrobaena venta, mixie torfów, ziemi/kokosie i perlicie jako baza. I teraz tak, chcialbym wypróbować polskie produkty 100% organiczne zarówno w postaci sypkiej jak i płynnej. I w tym miejscu nie ukrywam ze mam problem, poniewaz tak trudno o pełną transparentność składów i jak i informacji odnośnie sposobów wytwarzania czy ekstrakcji takich produktów, jak również standaryzacji nomenklatury używanej zarówno przez producentów i jak i ludzi do określania czym jest produkt biologiczny, naturalny, ekologiczny, organiczny. Myślę, że jak mi pomożecie mądrze przejść przez wszystkie projekty, będzie to ciekawy, rzetelny i dość miarodajny grow, z którego wszyscy będziemy mogli jakieś ciekawe wnioski wyciągnąć, tymbardziej że tak mało tu opini o niektórych produktach które znalazłem, lub w czasem w ogóle nie ma o nich słowa na żadnym forum. Mam nadzieje, że uda się podyskutować o wszystkich ciekawych specyfikach i przedyskutować ich różne kombinacje.


Muszę szybko zamówić produkty i chciałbym na dniach przejść do przygotowania mieszanek i zalania ich na 14 dni celem kompostowania i aktywować życie w doniczkach.


Poniżej wypiszę jak miałaby te projekty wyglądać :


Mieszanka bazowa - kompost 40%, 30% torfy (wysokie/niskie - np plagron promix), 20% ziemia, 10% perlit
[myslalem o takiej mieszance w kazdej doniczce, donice airpoty 15l, różnie zasilonej, różnie usypanej i różnie karmionej - prosze o sugestie jak cos] -> wchodzi w gre zmiana proporcji, ew wymiana na organiczny kokos.


Preparaty "kupne", którymi jestem zainteresowany, tym CZY moge ich użyć(czy są w pełni organiczne), tym JAK i KIEDY oraz przede wszystkim CZY WARTO:


Biotabs starter kit: wybrałem go, przeczytawszy wiekszość największych forów światowych i mimo, że to produkt europejski i jest o nim dość mało informacji, zdecydowałem się za namową człowieka, który wg mnie robi jedne z najlepszych automatów na świecie czyli Mitch Conner, szef Mephisto genetics, którego genetyka jest wielbiona przez statystyczne 101% ludzi na af.net, wrecz religia się zaczyna robić... kto wie ten wie, natomiast z prywatnego mejla do mnie wynika, iż Mitch zarekomendował mi biotabsy w odpowiedzi na pytanie o najlepszą mozliwa organiczną mieszankę mówiać wprost. Celem mephisto, jeśli poczytacie historie jak mitch i koledzy opowiadają, jest wyciągnięcie maksymalnej jakości produktu pod kątem smaku i właściwości. Z taką maksymą powstało Mephisto. Aby po prostu wyciągnąć i ustabilizować wszystkie najważniejsze cechy fotoperiodów i wytworzyć automaty jakich świat do tej pory nie widział. Ale nie o tym teraz, dla mnie istotne jest, że jest to szczera rekomendacja od jednego z najlepszych i najrzetelniejszych breederów, wystarczająca aby podjąć próbę i sprawdzić. Sprawdzam aktualie, rośnie wzorowo, ale dlaczego by się zatrzymać i nie sprobować tego stuningować, albo zmienić.


NaturalCropSL - brzmi interesujaco, myslalem o zasileniu tym gleby na starcie


ZumbaPlant - to jest ciekawe i myśle, ze warto to dodać przy większości z projektów do miesz. bazowej


Agrarius Naturalny Plon - zakładając że to są faktycznie ekstrakty 50%/50% kwasów humosow i fulwowych oraz brunatnicy kelp meal(najepszego imo dodatku do konopii), rodzaj ekstraktu jest dobry i ten produkt naprawde wyglada fajnie. Tez za start wsypałbym raz i zalal do kompostowania jakims em'em albo humusem active?


Agrarius NanoGro - nanotechnologiczny, rzekomo organiczny ukorzeczniacz... what more can you get? Nie wiem co wy na to? Rozpuscilbym granulke w wodzie destylowanej do podlewania eazyplug'ów z sadzonkami.


Bokashi - np z probiotics.pl albo z greenland? - wsypalbym do bazowej mieszanki i zalał


EmFarma - nie wiem czy to ograniczne, ale ciekawią mnie te em'y


Probio puder - to samo co powyzej, sounds interesting ale sam nie zdecyduje czy i jak go uzyc


Valagro/Amagro McCream - na początek kwitnienia, ciekawy produkt, kolega scoobydoo z konkurencyjnego forum na tym jedzie od lat rzekomo ze swietnymi rezulatami, malo informacji w google o tym. Rzekomo organiczny..


Astvit - znany i kochany - do oprysków z melasą, ew. na start to podlania mieszanki kompostującej, plus użyje go jako ukorzeniacza konkurencyjnie dla nanogro


Rolmix Vital Plus - trichoderma viride B35 (niektóre szczepy trichodermy zjadają mikoryzę, więc nie wiem)


Skalmin - myślę czy by nie wsypać tego do bazowej mieszanki


Biogold original - tym też bym podsypal bazową


Humus Active papka ekodarpol - tym bym sprobwał zalać jedną z kominacji


Obornik koński granulowany - dorzucilbym na start do przegryzki, tylko nie wiem czy to nie przesada?


Em-1 - albo to albo cos z konkurencyjnego probioticsa - jakies doswiadczenia? oprocz tego ze od razu nie dziala..


Em Naturalnie Aktywny (i reszta z em'ów z greeland) - nie wiem, ale jestem tym zainteresowany


Melasa buraczana fuhrman - myślę, że kot jak ch*j szczerze mowiąc ;D


YaraLiva Calcinit - hmmm, prosze o sugestie co do tego produktu


oraz dodam jeden produkt z poza polski czyli SeaCrop - mysle czy to sprowadzic...
Poniżej załóżmy, że mamy 10 roślin, chciałbym żebyście zaproponowali jakich powyzszych produktow użyć i w jakiej kombinacji. Co kompostowac z czym i kiedy, czy zrobic wariant biotabs kit PLUS powyzsze w każdym zestawie, czy np zrobic jakieś kombo bez biotabsów. Jak to karmić?


PRIORYTETEM TESTU JEST SMAK oraz plon, ale ten na zdecydowanie drugim miejscu! Specjalnie importowałem szybkie i bardzo dokładne mini higrometry z dokładnością rh 1% [co jest prawie niemożliwe do znalezenia w polsce, jak również imho absolutnie niezbędne to wykonania prawidlowo procesu curingu] , także twierdze że smak będzie perfekt i nigdzie mi się nie spieszy, robie to tylko i wyłącznie dla siebie, zero komerchy.


1 roślina : kompost 40%, 30% torfy, 20% ziemia, 10% perlit


2 roślina : kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


3 roślina :kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


4 roślina:kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


5 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


6 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


7 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


8 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


9 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


10 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit
Czekam na Wasze cenne sugestie 

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+