Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 93W | White Russian AF


Recommended Posts

Polecą spokojna głowa , wiem jak panel działa i u mnie rosliny małe nie były. A poza tym im więcej niebieskiego , którego tu wcale nie jest za dużo , tym roślina bardziej się rozrasta a nie wyciąga. Jednak w późniejszej fazie rośliny niesamowicie idą w górę , chociaż w przypadku WR od Bulka rośliny mega duże nie rosną :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z tego co pamiętam, to chyba ma w tym panelu właśnie bardzo dużo niebieskiego w stosunku do czerwonego. Chyba coś koło 1:1, ale może mnie pamięć zawodzi. W porównaniu do innych paneli, tańszych i droższych, gdzie ten stosunek bywa i 1:6 i 1:9, to naprawdę ma bardzo dużo niebieskiego. Jak się kiedyś bawiłem panelem i miałem stosunek 1:2, to też takie zbite koksy rosły. Teraz jak jest stosunek 1:3,5, to już widać różnicę. Zupełnie inaczej rośnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Dzielnicowy owszem stosunek czerwieni do niebieskiego to 1:1 tyle , że jest jeszcze sporo pomarańczowych i ciepło białych a to właśnie robi różnicę. Teraz producenci nie wkładają tylko czerwone i niebieskie a i dodatkowe kolory ciepłe żeby znacznie zwiększyć PAR. Przez to efekty pod tym panelem jak za jego cenę są bardzo zadowalające.
Zobacz u mnie jak było , czy Critical był mały i nabity ? Albo Amnesia ? Nie  :) a jeśli wziąść pod uwagę to że były obie w doniczce niespełna 4 l to dzięki panelowi urosły większe niż poprzednie rośliny w tym samym boxie w 12 l donicy z mocniejszym światłem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Muszę poszukać tego twojego growa. To ten z panelem diy tylkonna royal blue i deep red? Bo był tu latem chyba taki grow z czterema roślinami. Czytałeem kiedyś artykół o niebieskim i czerwonym świetle. Ogólnie przy większej ilości niebieskiego odstępy między węzłami czy piętrami były mniejsze i liście masywniejsze. Przy dużej ilości czerwonego te odstępy się znacznie wydłużały i liście były mniejsze. Jakoś tak to szło. Musiałbym tego poszukać na googlu. A z tymi full spectrum to różnie to bywa. Kiedyś dawali tylko czerwone i niebieskie. Potem zaczęli inne kolory. Dojdzie do tego, że w końcu będzie takie full spectrum, że led nie będzie się różnił od HPS :) Nawet zielony niektórzy dają. Niby nie powinien mieć żadnego wpływu na wzrost roślin, a potem niby odkryli że jakiś ma. Z pomarańczowym to wyczytałem gdzieś, że niby ma wpływ na karoteny (czy coś takiego), a w innym artykule że jest zbędny, bo karoteny reagują przy innej długości fali. Jedni piszą że jak białe to tylko zimne a nie ciepłe, a inni używają z ciepłymi i z zimnymi iz bardzo zimnymi 12000K i też rośnie. Niby najlepszy stosunek niebieskiego do czerwonego to 1:5 czy 1:3,5, a jak spojrzysz po panelach, to każdy daje jak chce. I na jaką fotorelację byś nie spojrzał, to pod każdym ledem rośnie. Prawda jest taka, że nie jesteś w stanie rozróżnić pod czym roślina rosła. Ani po wyglądzie, ani po smaku. Może jeszcze z tymi liściami i odstępami coś byś trafił, ale w większości przypadków nie odróżnisz. A które światło lepsze? A ch.. wie. Poprostu to które wolisz, pod którym ci się lepiej uprawia. Pod każdym mogą ci wyrosnąć fajne krzaki, pod każdym też mogą wyrosnąć małe gówna. Ja wolę leda, bo jest zajebiście energooszczędny, można go upchnąć w naprawdę małego boxa i można go zrobić samemu :). Mój pobiera 43.1W i świeci na 0.24mkw. W przeliczeniu na 1mkw, to wychodzi 179.58W :) Czyli mało w ch..

18 to wysokie całkiem. Na tak małą przestrzeń. Myślałem że niższe. Podskoczą na pewno.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Dzielnicowy - nie , chodzi mi o mój ostatni GJ ten z tym samym panelem co ma teraz bart85 :)
Critical od Smaka miał łodyge jak kciuk i gdyby nie ostre łamanko i LST rozjebał by boxa :)Amnesie też musiałem łamać :)
A co do różnic widocznych po roślinach to są widoczne. Flo u jednej i drugiej zaczęło się o ok.7dni szybciej niż na LED ACH czerwono niebieskich ( ze znaczną przewagą czerwonego ) + CFL kach o dwóch barwach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+