Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Realne plony z automatów a wartości podawane w sklepach internetowych.


wars1557

Recommended Posts

widywalem juz nie raz ze z jednego krzaka auto bylo po 100 i wiecej gram u kolegi w czechach jakas odmiana auto maris dala przeszlo 200g suszu a i auto mazar potrafi dac grubo ponad 100g.Przy NL czy AK od RQS to 70g to nic dziwnego.A co do tematu to producent podaje plon z m2 jesli jest to indor lub z krzaka jesli to out ale produceci to tez czarodzieje bo trzeba dobrze reklamowac by ktos to kupil.Zweryfikowac mozemy sami ale za wynik beda odpowiadac: genetyka,nasze bledy i dobre pozywki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 29.08.2015 o 14:01, Addict napisał(a):

Czy ty uważasz, że ja Ciebie próbuję w jaki kolwiek sposób poniżyć czy pokazać twoją niewiedzę lub moją wiedzę? Jeśli tak to zrozumiałeś to nie było moim zamiarem. Po prostu staram się znaleźć razem z Tobą odpowiedź na dziwny fakt jakim jest ten nieefektywny zbiór. Nie jestem alfą i omegą, ale na podstawie informacji które posiadam i które mi podajesz chcę znaleźć przyczynę, aby móc siebie i innych przed nią przestrzec. Biorę pod uwagę każdy możliwy scenariusz.

 

Odniosłem takie wrażenie ale to w sumie nie ma znaczenia. Plon z moich roślinek nie wydaje mi się dużą porażką. Zawsze mogło być pewnie lepiej. Niestety nie ważyłem ziółka po zbiorze, po ususzeniu co odbiera mi konkretne argumenty. 30g z rośliny to ocena "na oko" ale raczej nie mniej niż 30g. Na pewno zważę po kolejnym zbiorze z indoora i podam dokładne wartości.  Pytanie: Czy Ty kiedykolwiek hodowałeś automaty? Jakieś wyniki i własne doświadczenie w tej kwestii?

pozdro

"Po większości odmian automatycznych do dostania na rynku przeciętnie doświadczeni ogrodnicy mogą oczekiwać od kilkunastu do kilkudziesięciu gram suchej ganji gotowej do palenia."

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@wars1557 - nie czepiając się szczegółów ;) to nie hodowałeś a uprawiałeś ( hoduje się klony albo gdy robisz własne pestki )

Nigdy nie znajdziesz kilku osób które powiedzą Ci to samo , nawet na tej samej odmianie i z tym samym sprzętem wynik bedzie się różnił. Bo nie ma kilku osób z tą samą "ręką do roślin."

 

Dochodzą warunki jakie stworzysz ( od doniczki począwszy na nawozach skończywszy ) nie mówiąc o mocy lamp długości czasu naświetlania , etc...etc.

 

A to , że producenci to trochę czarodzieje ?....to chyba normalne ;) Widziałeś kiedyś reklamę w TV która nie wychwalała swojego produktu/usługi pod niebiosa ? O to w tym właśnie chodzi :) A jak Ci pójdzie w realu....to życie weryfikuje ;)

 

I najważniejsze. Nie do końca liczy się ilość ( choć też jest ważna )....jakość , to jest to co jest najważniejsze.

 

 

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pierwszy in uprawiałem* auto, miałem po 25g/krzak przy cfl 250w na prawie 0.5m2 słabych odżywkach i zero praktyki i teorii. Na oucie pełnosezony waliłem i z najgorszej rośliny miałem ~65g.

 

Artykuł spoko. Nie czytałem całego, ale widzę, że jest sporo informacji o historii, sprzęcie, seedbankach i odmianach, ale nic o uprawie w praktyce...

 

Nie nazwałem twojego plonu porażką, ty to zrobiłeś. Więc czep się tramwaju. Ty zadałeś pytanie, a ja Ci chciałem pomóc znaleźć przyczynę, ale ty z góry uznałeś, że to albo geny albo kłamstwo producenta. Sam popełniam błędy nawet teraz zrobiłem defoliacje i nie wiem czy nie zjebałem, ale trzeba umieć przyznać się do błędu, przeanalizować go i później unikać.

 

 

 pzdr

   Addict

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@wars1557 - nie czepiając się szczegółów ;) to nie hodowałeś a uprawiałeś ( hoduje się klony albo gdy robisz własne pestki )

Nigdy nie znajdziesz kilku osób które powiedzą Ci to samo , nawet na tej samej odmianie i z tym samym sprzętem wynik bedzie się różnił. Bo nie ma kilku osób z tą samą "ręką do roślin."

 

Dochodzą warunki jakie stworzysz ( od doniczki począwszy na nawozach skończywszy ) nie mówiąc o mocy lamp długości czasu naświetlania , etc...etc.

 

A to , że producenci to trochę czarodzieje ?....to chyba normalne ;) Widziałeś kiedyś reklamę w TV która nie wychwalała swojego produktu/usługi pod niebiosa ? O to w tym właśnie chodzi :) A jak Ci pójdzie w realu....to życie weryfikuje ;)

 

I najważniejsze. Nie do końca liczy się ilość ( choć też jest ważna )....jakość , to jest to co jest najważniejsze.

 

 

Pzdr

 

 

Sorry, uprawiałem. Wystarczy trochę poczytać opinie ogrodników na temat automatów. Różne. Z różnych źródeł nie tylko trawka.org. Na tej podstawie można określić średnią która pozwoli stwierdzić że z automatu nie uzyskasz pewnych ilości lub będzie to mało prawdopodobne. Nie wiem czemu miałbym szukać osób, które będą mówiły mi to samo. Piszę o wnioskach jakie wyciągnąć można na podstawie relacji różnych osób na różnych forach w różnych krajach. Pojawiają się wartości różne lecz w pewnym zakresie podobne do siebie ale różnice między nimi są nieporównywalnie mniejsze niż deklarowane przez producenta zbiory. Tak jak w cytacie który przytoczyłem a który chyba nie został zauważony.

"Po większości odmian automatycznych do dostania na rynku przeciętnie doświadczeni ogrodnicy mogą oczekiwać od kilkunastu do kilkudziesięciu gram suchej ganji gotowej do palenia."

Cytat wybrany jest oczywiście tendencyjnie co nie znaczy że nie ma wartości szczególnie jeżeli przeczyta się cały artykuł. Staram się zdobyć jakąś wiedzę w tym temacie i usystematyzować ją w miarę możliwości. W temacie "realnych zbiorów z automatów" nie zastanawiam się nad problemem ilość\jakość. To jest inna kwestia, też ważna i ciekawa. Co jest złego w tym że podejmuję próbę ogarnięcia tego tematu. Jakąkolwiek próbę. Szukam w różnych źródłach informacji na konkretny temat żeby mieć jakiś pojęcie na temat możliwych\realnych do osiągnięcia plonów i jak one się mają do ilości określanych przez producentów. Mam tego nie robić bo producenci to czarodzieje i wiadomo że reklama trochę zawsze oszukuje?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pierwszy in uprawiałem* auto, miałem po 25g/krzak przy cfl 250w na prawie 0.5m2 słabych odżywkach i zero praktyki i teorii. Na oucie pełnosezony waliłem i z najgorszej rośliny miałem ~65g.

 

Artykuł spoko. Nie czytałem całego, ale widzę, że jest sporo informacji o historii, sprzęcie, seedbankach i odmianach, ale nic o uprawie w praktyce...

 

Nie nazwałem twojego plonu porażką, ty to zrobiłeś. Więc czep się tramwaju. Ty zadałeś pytanie, a ja Ci chciałem pomóc znaleźć przyczynę, ale ty z góry uznałeś, że to albo geny albo kłamstwo producenta. Sam popełniam błędy nawet teraz zrobiłem defoliacje i nie wiem czy nie zjebałem, ale trzeba umieć przyznać się do błędu, przeanalizować go i później unikać.

 

 

 pzdr

   Addict

 

Nie czepiam się a kwestia którą chciałem poruszyć dotyczy "kłamstw producenta". Nie moich plonów, nie kwestii uprawy, mniejszych bądz większych błędów jakie pewnie popełniłem przy niej. I sam artykuł nie porusza tych kwestii gdyż nie o sposobach uprawy miał być w zamierzeniu autora.

Co mam teraz napisać? Że przyznaję się do błędu?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

"Po większości odmian automatycznych do dostania na rynku przeciętnie doświadczeni ogrodnicy mogą oczekiwać od kilkunastu do kilkudziesięciu gram suchej ganji gotowej do palenia."

 

Świetnie to ująłeś w tym cytacie "przeciętnie doświadczeni ogrodnicy" to mówi samo za siebie. Nie można na podstawie takich przypadków wyciągać końcowe wnioski. 

 

Załóż konto ( o ile nie masz ) na AFNetwork. nawiąż kontakt z kilkoma growerami i zobacz jak radzą sobie z automatami trochę bardziej doświadczeni growerzy w temacie automatów.

 

Broń Boże nie bronie producentów nasion ( napisałem o nich wystarczająco we wcześniejszym poście ) , ale Twój sposób myślenia wdłg. mnie jest błędny i do żadnych konkretnych wniosków Cie nie doprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Świetnie to ująłeś w tym cytacie "przeciętnie doświadczeni ogrodnicy" to mówi samo za siebie. Nie można na podstawie takich przypadków wyciągać końcowe wnioski. 

 

Załóż konto ( o ile nie masz ) na AFNetwork. nawiąż kontakt z kilkoma growerami i zobacz jak radzą sobie z automatami trochę bardziej doświadczeni growerzy w temacie automatów.

 

Broń Boże nie bronie producentów nasion ( napisałem o nich wystarczająco we wcześniejszym poście ) , ale Twój sposób myślenia wdłg. mnie jest błędny i do żadnych konkretnych wniosków Cie nie doprowadzi.

 

Dzięki za info na temat AFNetwork. Na pewno założę tam konto.

Pozdro i przepraszam wszystkich, których mogłem w jakikolwiek sposób urazić.

 

Jeszcze jedna prośba, za nic nie mogę znaleźć strony AFNetwork... Mogę prosić o link?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+