Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wszystko o podlewaniu - kilka pytań do znawców


Supreme

Recommended Posts

Cześć. Mam kilka pyt. dot. podlewania - różne źródła różnie podają, chcę się zdać na doświadczenie innych osób. 

 

Jak często podlewać roślinę? 

Czy to prawda, żeby pierwsze 14 dni życia podlewać samą wodą? 

Nawozy dopiero po 14 dniu życia - jakich używać i jak często używać? Od jakich nawozów najpierw zacząć?

Czy to prawda, że roślinę najlepiej podlać taką ilością, żeby nadmiar delikatnie spłynął do postawy? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak często,podlewasz, jak ma sucho, i trzeba podlać :), to zależy od warunków. Czasami ziemia z wierzchu jest sucha, a głębiej jeszcze długo trzymię wodę. Kiedyś nie podlewałem grubo ponad tydzień, a z czasem jak przesuszę ziemię, ma lepszy drenaż,nie zbija się, i roślina jest większa, to trzeba podlewać co 2 dni. Pierwsze 2 tyg spokojnie sama woda ew. jakieś ukorzeniacze etc.(patrz jak podaje producent) Ziemia ma już wystarczająco nawozów, szczególnie taka uniwersalna. Najlepiej  używać organicznych,, ale jeden lubi jak mu cyganie grają,drugi jak mu buty śmierdzą :) , a jak często, to podaje producent. Z początku można np 50% dawki.Podlewa się, aż woda wypłynie dołem, bo wtedy wiesz, że cała ziemia dostała wodę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra, będę musiał się zaopatrzyć w to urządzenie do sprawdzania ph gleby. 

 

Powiedzcie jeszcze taką rzecz - bo ciągle się doszkalam z teorii...., jaką wilgotność utrzymywać przy wegu, a jaką przy kwitnieniu, bo przeczytałem, że przy flo musi być zdecydowanie niższa, bo wyskoczy pleśń na topach i pozamiatane.

 

EDIT:

 

I jaką temperaturę? 23-30C?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Takie pytanie z czepka, bo nie chcę mi się specjalnie jechać tylko po to do jakiegoś dużego sklepu. 

 

Gdzie można kupić termometr z higrometrem w jednym? Sklepy ogrodnicze? Biedronka? Gdzie Wy kupiliście? Pytam, bo może obędzie się bez jazdy do 'hjucz' marketu. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+