Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwsze kiełki w życiu


Supreme

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu szkolę się z teorii, a nie chcę popełnić błędu na samym starcie, a różne źródła - różnie podają. Dwa nasiona, jeden po ponad dobie wybił białego kiełka - dobre kilka mm, a drugi pękł i widać kiełka, ale nie wybiło go tak jak pierwszego. Czekam jeszcze do jutra, może chociaż wyjdzie ze skorupy i dwa będę mógł wbić równocześnie w glebę. Jak nie to pierwszego wrzucę, z drugim poczekam. - Tak może być? Pisząc kiełek - mam na myśli sam biały ogonek, bez tego jakby zarodka (zielonego) na końcu, który jest pokazany w jakimś poradniku na tym forum - rozumiem, że sam biały ogonek już styka, żeby wbić w glebę? 

 

Druga sprawa, nie mam żadnych nawozów jeszcze i się zastanawiam czy można zrobić tak, że w kubku na czas pokazania się łodygi będzie sama ziemia kupiona w sklepie z pH 6,5 - czyli te kilka dni, a przy przesadzaniu do większej doniczki dam tą samą ziemię, ale np. z dolomitem. Czy to będzie jakiś krytyczny błąd, który wpłynie na roślinę? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

OK! Dzięki za info Pluszaty. ;)

W kwestii jeszcze kiełkowania, tamte dwie rośliny padły, właściwie... - jedna już powędrowała do kosza, nie miały boxa i się po prostu zamknęły - liścia się poskładały, walczę jeszcze o drugą, ale wątpliwe, żeby też się podniosła. 

 

W każdym razie, mam jeszcze jedno nasiona i się skupię na nim - będzie najprawdopodobniej jedna roślina w boxie, ale teraz mam pytanie..., jak kiełki wypuści..., to dawać ją najpierw do kubka czy mogę od razu do donicy docelowej - takiej z 4l? Pytam, bo gdzieś przeczytałem, że jak korzeń walnie o dno w docelowej to się skupi bardziej na wzroście w górę niż na budowaniu struktury korzeni. Czy to prawda? Czy swobodnie mogę od razu dawać do docelowej, bez przesadzania?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+