Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Pierwsze kiełki w życiu


Supreme

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu szkolę się z teorii, a nie chcę popełnić błędu na samym starcie, a różne źródła - różnie podają. Dwa nasiona, jeden po ponad dobie wybił białego kiełka - dobre kilka mm, a drugi pękł i widać kiełka, ale nie wybiło go tak jak pierwszego. Czekam jeszcze do jutra, może chociaż wyjdzie ze skorupy i dwa będę mógł wbić równocześnie w glebę. Jak nie to pierwszego wrzucę, z drugim poczekam. - Tak może być? Pisząc kiełek - mam na myśli sam biały ogonek, bez tego jakby zarodka (zielonego) na końcu, który jest pokazany w jakimś poradniku na tym forum - rozumiem, że sam biały ogonek już styka, żeby wbić w glebę? 

 

Druga sprawa, nie mam żadnych nawozów jeszcze i się zastanawiam czy można zrobić tak, że w kubku na czas pokazania się łodygi będzie sama ziemia kupiona w sklepie z pH 6,5 - czyli te kilka dni, a przy przesadzaniu do większej doniczki dam tą samą ziemię, ale np. z dolomitem. Czy to będzie jakiś krytyczny błąd, który wpłynie na roślinę? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 20
  • Created
  • Last Reply

OK! Dzięki za info Pluszaty. ;)

W kwestii jeszcze kiełkowania, tamte dwie rośliny padły, właściwie... - jedna już powędrowała do kosza, nie miały boxa i się po prostu zamknęły - liścia się poskładały, walczę jeszcze o drugą, ale wątpliwe, żeby też się podniosła. 

 

W każdym razie, mam jeszcze jedno nasiona i się skupię na nim - będzie najprawdopodobniej jedna roślina w boxie, ale teraz mam pytanie..., jak kiełki wypuści..., to dawać ją najpierw do kubka czy mogę od razu do donicy docelowej - takiej z 4l? Pytam, bo gdzieś przeczytałem, że jak korzeń walnie o dno w docelowej to się skupi bardziej na wzroście w górę niż na budowaniu struktury korzeni. Czy to prawda? Czy swobodnie mogę od razu dawać do docelowej, bez przesadzania?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie napisałeś, jakie masz te lampy, i w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś :) ,"żeby ich nie wysuszyć". Trzymaj tak, żeby nie miały za gorąco, i w jakim stopniu puszcza cię temperatura.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

grower.com.plthc-thc.com

seedstockers.com

growbox.pl

babciaganja.pl


×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+