Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Pierwsze kiełki w życiu

Supreme

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu szkolę się z teorii, a nie chcę popełnić błędu na samym starcie, a różne źródła - różnie podają. Dwa nasiona, jeden po ponad dobie wybił białego kiełka - dobre kilka mm, a drugi pękł i widać kiełka, ale nie wybiło go tak jak pierwszego. Czekam jeszcze do jutra, może chociaż wyjdzie ze skorupy i dwa będę mógł wbić równocześnie w glebę. Jak nie to pierwszego wrzucę, z drugim poczekam. - Tak może być? Pisząc kiełek - mam na myśli sam biały ogonek, bez tego jakby zarodka (zielonego) na końcu, który jest pokazany w jakimś poradniku na tym forum - rozumiem, że sam biały ogonek już styka, żeby wbić w glebę? 

Druga sprawa, nie mam żadnych nawozów jeszcze i się zastanawiam czy można zrobić tak, że w kubku na czas pokazania się łodygi będzie sama ziemia kupiona w sklepie z pH 6,5 - czyli te kilka dni, a przy przesadzaniu do większej doniczki dam tą samą ziemię, ale np. z dolomitem. Czy to będzie jakiś krytyczny błąd, który wpłynie na roślinę? 

• Replies 20
  • Created
  • Last Reply

OK! Dzięki za info Pluszaty. ;)

W kwestii jeszcze kiełkowania, tamte dwie rośliny padły, właściwie... - jedna już powędrowała do kosza, nie miały boxa i się po prostu zamknęły - liścia się poskładały, walczę jeszcze o drugą, ale wątpliwe, żeby też się podniosła. 

W każdym razie, mam jeszcze jedno nasiona i się skupię na nim - będzie najprawdopodobniej jedna roślina w boxie, ale teraz mam pytanie..., jak kiełki wypuści..., to dawać ją najpierw do kubka czy mogę od razu do donicy docelowej - takiej z 4l? Pytam, bo gdzieś przeczytałem, że jak korzeń walnie o dno w docelowej to się skupi bardziej na wzroście w górę niż na budowaniu struktury korzeni. Czy to prawda? Czy swobodnie mogę od razu dawać do docelowej, bez przesadzania?

• 2 weeks later...

Nie napisałeś, jakie masz te lampy, i w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś :) ,"żeby ich nie wysuszyć". Trzymaj tak, żeby nie miały za gorąco, i w jakim stopniu puszcza cię temperatura.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

grower.com.pl

thc-thc.com

seedstockers.com

growbox.pl

babciaganja.pl

• Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+