Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OutDoor na Biedaka czyli Gleba, Nawozy i pestki z Gratisu.


NemixQ

Recommended Posts

Dzik na twoim wykresie co przedstawia skala z lewej strony bo nie daje mi to spokoju a na tele mi w słabej jakości wczytuje i nie wiedzę co tam pisze. Dzieki

Panowie w tych donicach jest ziemia która kiedyś użyłem, mogę ją wysypac na folię, dodać dolomitu i mikoryzy i ponownie użyć w tym

sezonie?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Panowie w tych donicach jest ziemia która kiedyś użyłem, mogę ją wysypac na folię, dodać dolomitu i mikoryzy i ponownie użyć w tym

sezonie?

Ta ziemia cały czas była w doniczkach, pewnie zmarzła, straciła dużo na swojej wartości, lepsza by była ziemia spod pokrzyw, ale ziemia to ziemia zawsze coś urośnie  :big-joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak ta ziemia była cały czas w donicach, policzyłem sobie fundusz i koszty wszystkiego i powinno być okej. Zrobię tak, wy mi powiedzcie czy będzie okej:
1. Wysypię ziemię z donic na folię, po czym powybieram wszystkie śmieci, itp. po czym dosypię trochę ziemi tak aby wszystkie donice były pełne

2. Rozdrobnię wszystkie grudy i bryły po czym wsypię ponownie ziemię do donic

3. Donice mają 50L jedna, nie 35L jak wcześniej pisałem, dzisiaj rano sprawdzałem. Na każdą donicę użyję około 100L wody o PH około 7, z małym stężeniem Canna Flush powinno być 40ml na 10L ja użyję 10ml na 10L bo mi nie starczy na wszystkie donice.

4. Kilka dni po flushu gleby, z powrotem wysypię całość na folię, po czym dodam dolomitu, myślę że około 200g dolomitu na 50L donicę wystarczy.

5. Wsypię glebę do donic i dodam "ZIELONY DOM MIKORYZA UNIWERSALNA"

6. Po kilku dniach od tego zabiegu około 18-22 Maja wsadzę sadzonki do donic i podleję 1/4 dawki BioBizz BioGrow

Na 20szt. kupię BioGrow, BioBloom oraz TopMax wszystko w 1L butelkach, jak zabraknie to dokupię.

 

Co myślicie będzie okej? Według mnie taka ziemia będzie o niebo lepsza od tej praktycznie złożonej z samego piachu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ty ją widzisz i najlepiej ocenisz czy się nada

Na jałową, piaszczystą , gliniastą i inne dziadowakie gleby wzogaca się kwasami humusowymi i fluwowymi. Ja mam preparat Humistar firmy agrekol. Wrażenie robi bo ponoć za pomocą tych związków uprawiać można niemal że na pustyni.

 

Jeśli chodzi o nawozy typu organicznego to granulaty są często organiczno-mineralne, więc trzeba na to uważać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z tej gleby i z tych donic nic nie będzie. Muszę wrócić do pierwotnego planu czyli piaszczysta gleba z lasu i czarno-gliniana ze spota. Więc tak na kopiec 100L ile mam dać:

1) Mikorozy (na paczce pisze, że na 50 roślin ja mam 20 więc powinno starczyć, da się to przedawkować?)

2) Humistar ile gdzieś tego na dołek potrzebuję?

Dzik mistrzu wytrzymaj jeszcze parę pytań, a będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Preparaty te służą poprawie jakości podłoża. Występują naturalnie. Im bardziej żyzna gleba tym jest ich więcej. Zapewniają najlepsze warunki dla rozwoju bryły korzeniowej. Wpływają na przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny. Raczej nie da się ich przedawkować.

 

Tutaj założyłem temat który ci pomoże. http://trawka.org/topic/34055-kwasy-humusowe/?p=398049

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+