Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

OutDoor na Biedaka czyli Gleba, Nawozy i pestki z Gratisu.


NemixQ

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, w tym roku (pierwszy raz od kilku lat) miałem zrezygnować z OutDoor-a ale skoro w moje ręce wpadła spora ilość fem. pestek Maroc postanowiłem coś pomyśleć. Wszystkie pieniądze jakie miałem, wydałem na spore zakupy w różnych growshopach (niedługo 1 InDoor), dlatego też opiszę wam swoją sytuację, a wy mi powiedzcie czy tak da radę czy lepiej odpuścić tego roczny OutDoor.

Spot jak spot, bez znajomości ukrytej drogi raczej nie możliwy do przejścia, ziemia na spocie jest czarna jak węgiel, lecz po wykopaniu dołka na głębokości 10cm zaczyna się już glina, i napływa woda, dlatego też poszedłem do lasu pobliskiego zobaczyć jaką on mi glebę zaoferuje, dużo się nie zmieniło 10-15 cm dobrej czarnej gleby, a później zaczyna się robić coraz bardziej piaszczysta. Skoro nie mam nic hajsu prawie (ledwo na nawóz starczy dla takiej ilości) postanowiłem przekopać ziemię na spocie na głębokość 10-20cm, powstanie wtedy mieszanka czarnej ziemi z gliną w proporcji 2/1, na tak przekopany "obszar" wysypać 1l suchego obornika kurzego (na allegro kupię kurzak suszony) i na ten właśnie gnój planuję usypać kopce o obiętości 65l ziemi z lasu czyli bardzo czarnej pulchnej próchniczej gleby z piachem w stosunku 2/1.

Takie ułożenie podłoża według mnie powinno się sprawdzić, po wyregulowaniu ph obydwu podłoży za pomocą dolomitu pierwsza warstwa czyli kopiec wysoki na 20cm jest złożony z czarnej ziemi próchniczej i piasku, co zapewni stały dostęp korzeni do tlenu, poniżej będzie sporo kurzego obornika co wzbogaci ową mieszankę w składniki odżywcze, a jeszcze niżej gleba z mieszanką gliny, co w suche dni zapewni wilgoć korzenią, kopiec razem z przekopanym "dołkiem" w sumie miał by pojemność około 120l, oczywiście całość wymieszana z styropianem. 

Jako nawóz na Weg posłuży kurzak suszony oraz Biohumus Extra/Forte 5l myślę, że na 30 sezonówek wystarczy, na Flo 8 paczek 200g substral burza kwiatów to pomarańczowe opakowanie, ma najlepsze proporcje NPK według mnie. 

Co myślicie taka uboga mieszanka różnych podłoży z odzysku, oraz nawozy których wstyd mi wymieniać nadadzą się do doprowadzenia do końca tych 30x Maroc ?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość (samo pisanie tego to poniżenie, zwłaszcza jeżeli chodzi o te nawozy ...)

 

 
EDIT:
Zapomniałem dodać, zwierzyną się nie przejmuję mam do okoła spota ogrodzenie z siatki o oczkach 15cmx15cm na wysokość 2m więc nie ma problemu, na ślimaki mam snacol coś tam, od 3 lat używam i mam spokój święty.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 28
  • Created
  • Last Reply

oczywiście że spokojnie na tym polecisz, Outdoor to zupełnie inna bajka niż indoor. Na upartego, można zrobić grow z tego co się znajdzie po drodze :zab:

najważniejsze masz - garść dobrych nasion

Link to comment
Share on other sites

To mnie pocieszyliście, już się martwiłem że w tym roku będzie krucho z Outem, za to w In się kochanym odwdzięczę, cały sprzęt z górnej półki już w drodze, za kilka-kilkanaście dnio GrowLog otworzę. Bardzo ciekawi mnie opcja na tym zestawie BioTabs + Boom Boom, bo odkąd pamiętam zawsze leciałem Hesi, Canna na OutDoor, a trochę czasu już minęło. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie, każdy plant pod tą gleba dostanie około 2-2.2 litra kurzaka suszonego nie granulowanego, a mam jeszcze 3 af. fem. które będą w 7l donicach z ziemią kupną chociaż one. Af. są dla mnie więc używać na nich będę try pack od BioBizz, teraz pytanie ten kurzak to niby 100% naturalny nawóz. Czy nie popsuje mi on smaku i jakości palenia, nic nie będzie gryzło w gardło? Raz spróbowałem organic i już nigdy mineralne.

Link to comment
Share on other sites

 

Af. są dla mnie więc używać na nich będę try pack od BioBizz, teraz pytanie ten kurzak to niby 100% naturalny nawóz. Czy nie popsuje mi on smaku i jakości palenia, nic nie będzie gryzło w gardło? 

nie dawaj tam kurzaka, dobra gleba i nawozy bio starczą w zupełności na 7L doniczki.

Link to comment
Share on other sites

Mikoryza potrzebuje podłoża z bogatym życiem biologicznym. Zbyt wysokie stężenie nawozów mineralnych powoduje zanikanie bakterii próchniczych. Mikoryza więc nie idzie w parze z nawozami pochodzenia chemicznego,

 

Kurzak jest naturalny (przynajmniej powinien).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

grower.com.plthc-thc.com

seedstockers.com

growbox.pl

babciaganja.pl


×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+