Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 69W | AK472 auto


Recommended Posts

Temperaturę mierzy się na wysokości górnych partii, a z fotek wynika, że mierzysz okolice doniczki. Przy ścianach też bywa chłodniej bez odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz boxa.
Daj termometr wyżej i dopiero wtedy pomiar będzie prawidłowy. 
Podniesione krawędzie mogą też wskazywać na zbyt nagrzaną powierzchnię źródła światła, a nie powietrze.
Twój odbłyśnik jest duży i pod nim gromadzi się sporo ciepła, przez to najprawdopodobniej świetlówka jest mocno rozgrzana - traci optymalny strumień światła i emituje za dużo podczerwieni względem światła widzialnego.
Dobrze jest, kiedy wentylator skierowany na światło przepycha nagrzane powietrze wprost do wylotu, a obecne ustawienie pcha falę gorąca wprost na rośliny. Liście jakoś sobie poradzą, ale kwiaty już mogą mieć problem, a będzie już tylko cieplej każdego kolejnego tygodnia.
 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mieszający wiatrak mam centralnie ustawiony na zarówki i na wylot(nie wiem gdzie ty te ustawienia widziałeś ;) ) jak dotykam odbłyśnika jest zupełnie zimny może za blisko tych żarówek trzymałem bo ostatnio nawet 3cm chyba było ,termometr mam przykręcony zaraz koło odbłyśnika wsumie to ich mam 3 w środku jeden właśnie przysłoniłem kartką białą i pokazuje max 26 stopni ale i tak będę coś kombinował może jeszcze jeden wiatraczek na wylot  pozdro i dzięx za rady :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Moją uwagę zwróciła załączona fotka z opisanymi przeze mnie powodami podniesionej krawędzi liści, co wskazuje na problemy z temperaturą. A problem z temperaturą wpływa zarówno na zmniejszenie efektywności CFL jak i fotosyntezy. Może faktycznie teraz już odbłyśnik jest wyżej i trochę inaczej to wygląda, ale krawędzie liści dalej się zawijają, więc jest to nadal aktualne.
Mieszający bym dał gdzieś niżej, a ten chłodzący świetlówki prosto w linii z wyciągiem, ale nie wprowadzając turbulencji powodujących przepychanie skumulowanego gorąca w dół na szczyty. Pozdro  ;)

post-30737-0-62424300-1430738846_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+