Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Skarbówka wejdzie do domów podatników


Recommended Posts

Skarbówka wejdzie do domów obywateli - czy japońskie wpadki Komorowskiego miały przykryć nadanie fiskusowi nowych uprawnień?

opublikowano: 4 marca 2015 roku, 10:51 | autor: Zespół wGospodarce.pl | kategorie: Prawo | tagi: finanse, fiskus, gospodarka, podatki, prawo, urząd skarbowy

0beacf8c25592ca8973bbcfd65c49d42.jpgfot. Facebook

 
 

Okazuje się, że japońskie wpadki Komorowskiego miały drugie dno. Skarbówka ma otrzymać nowe możliwości z wejściem do domu podatnika włącznie - czy to miały zakryć wpadki prezydenta?

O bezkarności skarbówki pod patronatem Komorowskiego informowaliśmy tutaj: Skarbówka będzie mogła bezkarnie niszczyć przedsiębiorców - ma na to błogosławieństwo Bronisława Komorowskiego.

Od początku roku fiskus otrzymuje coraz większe uprawnienia - niedługo ma mieć możliwość lustracji kont bankowych obywateli, wczoraj zaś informowaliśmy o tym, iż udowodnienie nawet oczywistego błędu fiskusa przez obywatela będzie praktycznie niemożliwe. Teraz skarbówka otrzymała kolejne prawo - prawo do wkroczenia do domu obywatela. Ten kto kontroli nie wpuści - otrzyma karę.

Ministerstwo Finansów chce, by
mogli odwiedzać domy podatników. Kto nie wpuści skarbówki, może zapłacić karę. Ministerstwu Finansów (MF) chce zapewnić kontroli skarbowej prawo do
posesji, domów, mieszkań i garaży.

Nowe uprawnienia dla kontrolerów zawarto w projekcie założeń ordynacji podatkowej.

Zapisano, że za odmowę oględzin grozić będzie kara finansowa. Obecnie skarbówka może wejść do mieszkania podatnika tylko w jednym przypadku: gdy zechce sprawdzić prawidłowość rozliczenia ulg podatkowych związanych z
na cele mieszkaniowe.

Fiskus otrzyma na pewno błogosławieństwo prezydenta także i w tym zakresie kontroli. Czy w przypadku zwycięstwa PO w wyborach prezydenckich i parlamentarnych czeka nas wielka epopeja urzędniczych kontroli i łupienia kieszeni podatników przez fiskusa? Warto się nad tym zastanowić.

 

orginalne zrodło http://wgospodarce.pl/informacje/19018-skarbowka-wejdzie-do-domow-obywateli-czy-japonskie-wpadki-komorowskiego-mialy-przykryc-nadanie-fiskusowi-nowych-uprawnien

I jak tu żyć nie dosyć że musimy bac się policji to teraz jeszcze ze skarbówki.

Link to comment
Share on other sites

Oto Polska lepiej z tad spierdalac puki czas ! Ten co zarabia 2500zl za 30 lat bedzie mial emeryture 900 zl ZUS musi usmiercic wlasnych obywateli bez wojny czeka nas powolna eutanazja w ytm panstwie!!!

 

Edit: @ greenmouse po co wojny?Co powiesz sobie na starosc jak teraz oplaty mam miesiecznie 1200 zl a gdzie zycie o nalogach nie wspomne?dostaniesz 900 i zyj super perspektywa!!!

Link to comment
Share on other sites

Pomyślcie troche. Przecież jest kampania wyborcza. Teraz różne gazety i inne "media" kształtujące świadomość ludzi , będą umieszczać różnego rodzaju papke. Zarówno z prawej jak i lewej strony politycznej. A news tego typu gdy do wyborów zostało coś koło 2 miesięcy jest jak najbardziej trafiony. Czy tak będzie faktycznie dowiemy się dopiero kilka tygodni po wyborach.

Poza tym jakim qrwa cudem Bronek może mieć władze ustawodawczą ?! Przecież w Polsce prezydent może tylko podpisać albo nie podpisać co mu rząd po głosowaniu podsunie i tyle. To chyba raczej parlament ma władzę ustawodawczą w którego skład Bronek nie wchodzi.

Nie jestem politykoznawcą. Ale nie trzeba być wielkim wirtuozem polityki żeby widzieć w tym artykule farmazon.

 

Cytując:...."Nowe uprawnienia dla kontrolerów zawarto w projekcie założeń ordynacji podatkowej"

Projekt założeń - to tyle co ukręcenie z gówna batona.

Bez paniki narazie z mojej strony. Dopóki nie zobaczę głosowania (wtedy musi być gotowa ustawa wyjściowa a nie projekt projektów) nie będę się tym spinał.

 

Jak dla mnie to już teraz "nasze państwo" ma wystarczające "kompetencje" by ujebać każdego kogo nie stać na plecy.

Czego sam byłem przykładem kilkanaście dni temu...(wątek na inny temat). I nawet (obym się mylił) zostanie jakimś cudem przepchnięty ten poj....bany pomysł to i tak w moim mniemaniu nie pogorszy się bardziej sytuacja zwykłego obywatela, bo ta już gorsza być nie może.

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+