Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Recommended Posts

Witam

Storczyk phalaenopsis

Storczyk to jeden z ulubionych kwiatów goszczących w domach.

Nie jest trudny w uprawie, wystarczy tylko kilka zasad by cieszyć się nim przez cały rok.

gallery_27223_1001_91647.jpg

Gdy korzenie są jasnego koloru roślinkę należy podlać ale nie częściej niz dwa razy w tygodniu w okresie letnim, w okresie zimowym 1 tygodniowo.

Storczyka nie stawia się w bezpośrednim nasłonecznieniu dlatego stawia się go w lekko nasłonecznionych miejscach.

Storczyk kwitnie kilka razy do roku, dlatego po opadnięciu kwiatów, o roślinę również trzeba zadbać.

Storczyka można nawozić, raz w tygodniu, ale nie przesadzać zbyt częstym nawożeniem, co 4 podlanie należy użyć czystej wody.

Storczyk można przyspieszyć w kwitnięciu stosując zmiany temperatur w otoczeniu. 

Nigdy nie nawadniamy kwiatostanu, uważamy by tylko korzenie były nawodnione, ogrodnicy maja podzielone racje co do podlewania od góry drudzy podlewają wstawiając kwiatka do wody.

Mojego Storczyka uratowałam, zakupiliśmy kwiatka w opłakanym stanie po promocyjnej cenie ok 4 zł (szkoda że nie zrobiłam zdjęć).

Liście były oklapnięte i ewidentnie umierające, przebył również trasę w chłodzie.

Postanowiłam go jednak odratować.

Suche pałąki korzonków zostały ucięte, a kwiat został solidnie podlany i spryskany Boom Boom sprayem, płatki na drugi dzień  były sprężyste i wyglądające na zdrowe.

gallery_27223_1001_353016.jpg

Storczyka nawadniam wkładając do wiaderka z odstaną wodą na 15-50 minut, mój stał 35.

Na efekt odżycia kwiatka czekałam dzień, na drugi dzień liście podniosły się wraz z kwiatostanem oraz mocno i sprężyście rozłożyły płatki.

Często ratujemy kwiaty i dajemy im szanse na ponowny rozkwit, dlatego postanowiłam poeksperymentować z bio tabsami na kwiatach i warzywach. Kolejne tematy już wkrótce.

Tak wygląda storczyk dziś.

gallery_27223_1001_133558.jpg

:indiana:

• Upvote 3

• Vito locked this topic
  • Vito unlocked this topic