Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Recommended Posts

Witam

 

Storczyk phalaenopsis

 

Storczyk to jeden z ulubionych kwiatów goszczących w domach.

Nie jest trudny w uprawie, wystarczy tylko kilka zasad by cieszyć się nim przez cały rok.

 

gallery_27223_1001_91647.jpg

 

Gdy korzenie są jasnego koloru roślinkę należy podlać ale nie częściej niz dwa razy w tygodniu w okresie letnim, w okresie zimowym 1 tygodniowo.

 

Storczyka nie stawia się w bezpośrednim nasłonecznieniu dlatego stawia się go w lekko nasłonecznionych miejscach.

 

Storczyk kwitnie kilka razy do roku, dlatego po opadnięciu kwiatów, o roślinę również trzeba zadbać.

 

Storczyka można nawozić, raz w tygodniu, ale nie przesadzać zbyt częstym nawożeniem, co 4 podlanie należy użyć czystej wody.

 

Storczyk można przyspieszyć w kwitnięciu stosując zmiany temperatur w otoczeniu. 

 

Nigdy nie nawadniamy kwiatostanu, uważamy by tylko korzenie były nawodnione, ogrodnicy maja podzielone racje co do podlewania od góry drudzy podlewają wstawiając kwiatka do wody.

 

Mojego Storczyka uratowałam, zakupiliśmy kwiatka w opłakanym stanie po promocyjnej cenie ok 4 zł (szkoda że nie zrobiłam zdjęć).

Liście były oklapnięte i ewidentnie umierające, przebył również trasę w chłodzie.

Postanowiłam go jednak odratować.

 

Suche pałąki korzonków zostały ucięte, a kwiat został solidnie podlany i spryskany Boom Boom sprayem, płatki na drugi dzień  były sprężyste i wyglądające na zdrowe.

 

gallery_27223_1001_353016.jpg

 

 

 

Storczyka nawadniam wkładając do wiaderka z odstaną wodą na 15-50 minut, mój stał 35.

Na efekt odżycia kwiatka czekałam dzień, na drugi dzień liście podniosły się wraz z kwiatostanem oraz mocno i sprężyście rozłożyły płatki.

 

Często ratujemy kwiaty i dajemy im szanse na ponowny rozkwit, dlatego postanowiłam poeksperymentować z bio tabsami na kwiatach i warzywach. Kolejne tematy już wkrótce.

 

Tak wygląda storczyk dziś.

 

gallery_27223_1001_133558.jpg

 

 

:indiana:

 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+