Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Rastafarianie we Włoszech - wyrok Sądu Najwyższego


yahoo

Recommended Posts

Rastafarianie palący marihuanę zdobyli swobodę prawną we Włoszech

 

 

Rastafarianie złapani na posiadaniu marihuany we Włoszech mają teraz środki prawne, dzięki orzeczeniu Sądu Najwyższego upublicznionemu we czwartek 10.7.2008.

Włoski Sąd Kasacyjny orzekł, że z uwagi na to iż religia Rastafari uważa marihuanę za sakrament, Rastafarianie powinni mieć szczególne przywileje jeśli chodzi o posiadanie marihuany - i jaka jej ilość czyni posiadacza handlarzem narkotyków.

Sprawa rozpatrywana przez sędziów dotyczyła muzyka reggae, który został skazany na 16 miesięcy więzienia przez sąd niższej instancji w Perugii po złapaniu go na posiadaniu wystarczającej ilości marihuany aby skręcić 70 jointów.

Sąd Kasacyjny uchylił karę, stwierdzając że ilość Marihuany jaką posiadał mieści się w granicach użytku osobistego biorąc pod uwagę, że Rastafarianie dużo palą, i nakazał sądowi apelacyjnemu we Florencji ponowne zbadanie sprawy.

"On został skazany z powodu ilości... za handel, ale to było dla własnego użytku osobistego" - powiedziała adwokat oskarżonego, Caterina Calia.

Rastafari, religia, która pojawiła się na Jamajce w 1930 roku, uważa Etiopię za swoją duchową ojczyznę a byłego cesarza tego kraju, Haile Selassie, za boską postać.

Do 10 procent Jamajczyków identyfikuje się jako Rastafarianie, ale są prawie niespotykani w rzymskokatolickich Włoszech.

 

Artykuł z 2008 roku: http://www.reuters.com/article/2008/07/10/us-italy-marijuana-idUSL1041616220080710

=======================================================================

Na dzień dzisiejszy marihuana we Włoszech jest nielegalna ale zdekryminalizowano posiadanie jej na własny uzytek. Od roku 2006 traktowano marihuane jako narkotyk twardy na równi z kokaina i heroiną. W lutym 2014 sąd konstytucyjny zakwestionował to prawo. W roku 2015 we Włoszech zostanie dopuszczone używanie marihuany w celach medycznych. We włoszech marihuana będzie uprawiana przez wojsko. To aby obnizyć cene medycznej marihuany która jest teraz 10 razy droższa niż u ulicznych dilerów a sprowadzana z Holandi kosztuje 38 euro za gram  -  tym samym chcą zniechęcić pacjentów do kupowania od ulicznych dilerów. Natomiast obecny papież Franciszek jest przeciwny stosowaniu wszelkich narkotyków nawet w celach medycznych (rozumiem, że pacjentowi wyjącemu z powodu silnego bólu , który nie  ustępuje nawet pod wpływem tramalu nie podał by morfiny).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+