Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Marihuana będzie legalna? Trybunał Konstytucyjny wyda wyrok


Macky

Recommended Posts

Bardzo mało wiesz zatem. Temat legalizacji jak i samej podstawowej wiedzy społeczeństwa nie ruszył wiele na przód.

 

A podpisy i petycje nie działają w tak skorumpowanym państwie jakim jest polska.

 

Spróbuj zapytać się tych co zbierali podpisy, co się dzieje z danymi osobowymi - to się zdziwisz.

 

W polsce nie bedzie legalizacji, a jedynie ewentualnie depenalizacja  dopuszczenie małej ilości do posiadania(jak w Czechach) uprawa dalej bedzie nie legalna.

 

Nie ma co tu ukrywać, że w pl liczy się hajs za każdego zatrzymanego i nie zamienią tego z czysto ekonomicznego punktu widzenia.

 

Trzeba żyć jak najlepiej się potrafi, a gdy państwo nie szanuje podstawowych praw człowieka to nie jest wtedy państwo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nigdy nie pytałam co się dzieje z tymi danymi,może mi rozjaśnisz?

 

Nie napisałam że czekam na legalizację, przy depenalizacji uprawa jest zakazana? Myślałam, że skoro jest możliwośc posiadania x g, to że można sobie je w domku wyhodować :)

 

Szkoda tylko, że hajs za takiego zatrzymanego biorą z naszych kieszeni ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Ambaradorka - nic dodać nic ująć.

 

Szkoda tylko , że wśród nas jest wciąż baaardzo duży odsetek ludzi myślacych irracjonalnie i wręcz naiwnie.

Polska =Kraj kochajacych alkohol i szykanujacy wszystko co inne.

Nieważne czy to pochodzenie ,kultura ,religia czy kolor skóry.O używkach nie wspominając.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

 

po rozpoznaniu, z udziałem skarżącego oraz Prokuratora Generalnego, na rozprawie w dniu 4 listopada 2014 r., skargi konstytucyjnej Łukasza Polakowskiego o zbadanie zgodności:

art. 62 oraz art. 63 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. Nr 179, poz. 1485, ze zm.) w zakresie, w jakim dotyczą konopi, z art. 31 ust. 3 w związku z art. 47, art. 53, art. 68 oraz art. 40 Konstytucji,

orzeka:

Art. 62 ust. 1 oraz art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2012 r. poz. 124) w zakresie, w jakim dotyczą konopi innych niż włókniste, są zgodne z art. 47 w związku z art. 31 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponadto postanawia:

na podstawie art. 39 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 1 sierpnia 1997 r. o Trybunale Konstytucyjnym (Dz. U. Nr 102, poz. 643, z 2000 r. Nr 48, poz. 552 i Nr 53, poz. 638, z 2001 r. Nr 98, poz. 1070, z 2005 r. Nr 169, poz. 1417, z 2009 r. Nr 56, poz. 459 i Nr 178, poz. 1375, z 2010 r. Nr 182, poz. 1228 i Nr 197, poz. 1307 oraz z 2011 r. Nr 112, poz. 654) umorzyć postępowanie w pozostałym zakresie.

 

Co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie sądziłam iż obrona oskarżyciela będzie aż tak nieprzygotowana. W sprawie większych instancji również wymówki typu "nieprzygotowanie" "zapomnienie dokumentu" lub zmęczenie podróżą jest nie na miejscu.

Widać ewidentnie po zachowaniu Trybunału iż chcieli i byli przychylni, ale brak kompetentnych informacji oraz dowodów zadecydowało nad nieugięciem.

 

Prokurator za to widać za wszelką cenę nie dopuści do depenalizacji jakichkolwiek ilości.

Śmiech na sali gdy za "znaczą Ilość" uważają 14-15 g gdzie tyle ważą dwie paczki suchych drożdży.

 

Argumenty obrony były mało profesjonalne i jak na 17 lat praktyki zdecydowanie nie przekonywujące.

Szkoda, ponieważ była nadzieja przez kilka minut(zagięcie prokuratora pytaniem o uzależnienie grami)

 

Ta cisza, brak wiedzy i zdziwienie - bezcenne  :laugh:

 

No cóż, może następnym razem coś ruszy, jak na obecną chwilę nie udało się.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+