Skocz do zawartości
thc-thc

grower


sumollo

Recommended Posts

Witam.

 

Jestem początkujący i przeczytałem już większość tematów, zwłaszcza tych dla początkujących :)

Nie znalazłem tylko tematu o samej ziemii

Jaka najlepsza? Jakie powinno być optymalne PH? Jak je utrzymywać na odpowiednim poziomie, co oprucz samej ziemii warto "wsypać" do doniczki i w jakiej kolejności, aby utrzymać optymalną wilgotność

Dodam, że będzie to moja pierwsza uprawawa i nie chcę od razu kombinować z przeróżnymi dodatkami aby sobie nie komplikować, ale chcę to zrobić jak należy.

 

To będą AK47 auto.

 

Będę wdzięczny za ewentualne porady.

 

Pozdrawiam wszystkich farmerów.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

Pamiętaj podłoże jest najważniejsze. Polecam używać sprawdzonych podłoży od renomowanych producentów, typu BioBizz, Plagron, ATAMI albo polski Eco Bison.

Odradzam kupowania mieszanek uniwersalnych z sklepów ogrodniczych, są one niestety kiepskiej jakości wzbogacane chemicznymi nawozami. 

Konopie są bardzo silnymi roślinami i potrafi urosnąć na każdym podłożu. Ale duże korzenie są równoznaczne z dużymi plonami. 

Sam używam BioBizz Light Mix, są to już bardzo dobre mieszanki w nie wielkiej cenie. 

 

pH 5,5 - 6,5 

 

pH gleby regulujesz za pomocą wlewanej cieczy, jak woda będzie miała pH 6.0 to i gleba po pewnym czasie takie pH będzie miała. 

 

Gorszej jakości gleby można mieszać z perlitem, on spowoduje dłuższe utrzymywanie wilgotności i napowietrzenia. (np. BioBizz Light-MIX ma już w sobie trochę perlitu)

Można dodawać sypkie nawozy humusowe. 

 

Odradzam stosowania keramzytu do gleby, lepszy jest perlit ;)

 

 

--------------------

edit:

Odradzam stosowania bogatych mieszanek (typu Canna Professional PLUS) jeżeli będziemy je wykorzystywać od nasionka, te gleby są dobre gdy przesadzamy do większych doniczek.

Za to gleby bio można stosować każdą od nasionka. 

 

Początkującym polecam startować od razu w docelowych doniczkach, w dobrych glebach Bio, typu Light-Mix 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...
Odradzam stosowania bogatych mieszanek (typu Canna Professional PLUS) jeżeli będziemy je wykorzystywać od nasionka, te gleby są dobre gdy przesadzamy do większych doniczek.

Za to gleby bio można stosować każdą od nasionka. 

 

Początkującym polecam startować od razu w docelowych doniczkach, w dobrych glebach Bio, typu Light-Mix 

 

Czy mógłbyś rozwinąć tę radę ?

 

Akurat w moim przypadku od samego początku (obecnie już 3 uprawa) stosuję od kiełka do końca Canna Professional i jak do tej pory wszystko jest OK.

Jaki jest wg Ciebie optymalny sposób postępowania ?

 

Zacząć od gleby Bio, typu Light-Mix i później przesadzić do Canna Professional ?

 

Później czyli kiedy ?

 

Jaka będzie różnica pomiędzy jednym a drugim podejściem ?

 

Zdaję sobie sprawę, że nie ma jednozacznej odpowiedzi na moje pytania więc pytam bardziej o osobiste doświadczenia.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Canna Professional Plus to bogata mieszanka w nawozy. Dlatego Canna wypuściła Seed Mix (ziemię specjalnie do robienia sadzonek).

Początkujący growerzy często robią błędy przesadzając z nawozami, w przypadku Pro Plus bardzo szybko po blokować roślinę, co sam uczyniłem ;) 

 

Optymalnie jest zaczynać od gleby typu Light Mix, a dopiero na flo przesadzać w bogate mieszanki. Roślina na początku szybciej się rozwija w jałowym podłożu.

Ale to jeszcze jest kwestia Bio, a raczej organiki, ją można ożywić nawet przed posadzeniem tak jak ja zrobiłem w aktualnym growlogu.

 

Każdy grower robi inaczej, a raczej dana sytuacja stwarza różne podejście do uprawy  B)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za pomoc

 

...
Ale to jeszcze jest kwestia Bio, a raczej organiki, ją można ożywić nawet przed posadzeniem tak jak ja zrobiłem w aktualnym growlogu.
...
 
To jeszcze pytanie jak najłatwiej zlokalizować Twoje growlogi ?
Próbowałem z poziomu Twojego profilu, Twoich tematów i Twoich postów ale tam mam wrażenie pokazywanych jest kilka ostatnich rekordów i nie ma opcji przejścia do następnej podstrony aby zajrzeć dalej w przeszłość.
Na pewno jest łatwy sposób na to tylko jeszcze go nie poznałem :P - proszę o pomoc.
 
-- edit
Dobra już sobie poradziłem
Na stronie profilu widnieje link "Zawartość" i tam wszystko pięknie podane jest.
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

mam dylemat z wyborem ziemi. Zastanawiam sie nad Biobizz Light Mix  lub Biobizz All Mix ( dodam, że będę korzystał z nawozów Biobizz Trypack). Jak to właściwie jest z tym perlitem w Light Mix

 

 

BioBizz Light-MIX ma już w sobie trochę perlitu

 

trochę to znaczy ile bo nigdzie nie mogę znaleźć tego info, natomiast wszędzie podają, że All Mix zawiera 30% perlitu. I teraz nie wiem czy wybrać All Mix bo ma juz perlit sam w sobie i wiem ile go tam jest czy Light Mix i dodatkowo zmieszać go jeszcze z perlitem ( zależy mi aby ziemia oddychała i miała dobrą przepuszczalność wody).

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

Jeżeli uprawa indoor - BioBizz Light Mix

Jeżeli uprawa outdoor - BioBizz All Mix

 

Żadnego dodawania.

Prawdopodobnie w każdej jest 30% perlitu, jeżeli nie masz systemów nawadniających to nic więcej nie dodajesz, jak by trzeba było czegoś jeszcze dodać to producent by dodał ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+