Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Po Kolorado będą następni


Miś

Recommended Posts

Po Kolorado będą następni: Nowy Jork zapowiada legalizację marihuany w celach medycznych

 

Nowy Jork planuje zalegalizować marihuanę. Gubernator Andrew Cuomo chce zalegalizować marihuanę w celach medycznych. Tymczasem zachęceni przykładem Kolorado, które od kilku dni jest pierwszym stanem USA dopuszczającym sprzedaż marihuany dla celów rekreacyjnych, zwolennicy legalizacji w innych stanach domagają się wprowadzenia podobnych rozwiązań. Po raz pierwszy w historii większość Amerykanów mówi: "Tak" dla legalizacji.
Marihuana miałaby być używana w Nowym Jorku za pośrednictwem szpitali przy leczeniu niektórych dolegliwości - informuje "New York Times". To oznacza, że marihuana pozostanie nielegalna w Nowym Jorku, posiadanie niewielkiej ilości podlega karze grzywny. Szczegółowe informacje na temat dopuszczenia marihuany medycznej mają być ogłoszone w środę.

Otwarto pierwsze coffee shopy

Tymczasem zachęceni przykładem Kolorado, które od kilku dni jest pierwszym stanem USA dopuszczającym sprzedaż marihuany dla celów rekreacyjnych, zwolennicy legalizacji w innych stanach domagają się wprowadzenia podobnych rozwiązań. Wzrosty cen akcji notują firmy z tej branży.

 

Największe wzrosty odnotowała firma MediSwipe, która dostarcza systemy płatności w branży medycznej, a niedawno rozpoczęła działalność w Kolorado, chcąc mieć bezpośredni dostęp do uczestników rynku marihuany. Jej akcje zyskały w czwartek po południu prawie 70 proc. w porównaniu z 1 stycznia, kiedy w Kolorado otwarto pierwsze coffee shopy. MediSwipe planuje działalność także w stanie Waszyngton, na północnym zachodzie, gdzie rekreacyjne zażywanie marihuany również zostało zalegalizowane; jednak pierwsze punkty sprzedaży ruszą tam dopiero na wiosnę.

Teraz kolej na Waszyngton

W efekcie referendum z końca 2012 roku stany Kolorado i Waszyngton zalegalizowały sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych. W pierwszym z tych stanów osoby powyżej 21. roku życia mogą jednorazowo kupić do 28 gramów marihuany. W Waszyngtonie nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w tym roku.

Stosowanie marihuany dla celów medycznych jest już dopuszczalne w 19 amerykańskich stanach oraz stołecznym Dystrykcie Kolumbii, ale na razie nie ma mowy o legalizacji narkotyku na szczeblu federalnym. Zwolennicy legalizacji na Alasce są przekonani, że referendum w tej sprawie odbędzie się u nich już w sierpniu. Podobne choć mniej zaawansowane inicjatywy notuje się w Arizonie, Kalifornii, w stanach Maine, Massachusetts, Montana oraz w Nevadzie i Oregonie - twierdzą przedstawiciele stowarzyszenia na rzecz legalizacji.

Natomiast w stanach Delaware, na Hawajach, w Maryland, New Hampshire, Rhode Island i Vermont lobbyści już zwrócili się do stanowych parlamentów, by poszły w ślady Kolorado i Waszyngtonu.

"Potężny przemysł z marihuaną"

Broni nie zamierzają jednak składać również obrońcy status quo. - Jestem przekonany, że walka przeciwko legalizacji nie została przegrana - twierdzi były doradca ds. narkotyków w Białym Domu, Kevin Sabet. Ostrzega on, że legalizacja marihuany może wygenerować przemysł równie wpływowy jak przemysł tytoniowy, który latami opierał się próbom regulacji.

Jak podkreśla Sabet, w całej sprawie nie chodzi o ludzi, "którzy chcą palić jednego skręta na miesiąc", ale o "potężny przemysł z marihuaną w punkcie wyjścia, ale rozciągającym się na inne narkotyki". Krytycy obawiają się również, by Kolorado nie stało się celem turystycznym dla nabywców marihuany. W znanym ze swych ośrodków narciarskich stanie władze wydały licencje prawie 350 punktom sprzedaży.

58 proc. Amerykanów opowiada się za legalizacją marihuany

Według sondażu opinii publicznej z października 2013 roku 58 proc. Amerykanów opowiada się za legalizacją marihuany. To pierwszy taki wynik w historii badań nad społecznym poparciem dla zażywania marihuany. Pierwsze badania Gallup przeprowadzał w 1969 roku - wtedy za legalizację marihuany opowiadało się jedynie 12 proc. Amerykanów.

 

Źródło: http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,15226191.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+