Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
medyczna marihuana
nasiona marihuany
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL ganjafarmer.com.pl

Recommended Posts

Witam Wszystkich Serdecznie

:hemp_cook: Dziś w gotuj z Ambasadorką   :hemp_cook:

Masło Konopne z suszu 

Do mojego masła użyłam listków przy topowych, drobnych bobków(mocno oszronionych) z Hashberry.

• susz ok 30 gram 
  • woda 4 szklanki
  • masło 83% ok 200-230 g

gallery_27223_421_26291.jpg

• Wodę wlewam do garnka, gotuje ok 10 minut do zawrzenia dodaje masło.

gallery_27223_421_230041.jpg

• Do rozpuszczonego masła dodaje susz. Lekko przemieszując tak by susz był zmoczony.

gallery_27223_421_84166.jpg
Płomień na kuchni zmniejszam do minimum tak aby woda nam tylko "pyrkała" gotuje na wolnym ogniu przez 3 godziny.

• Po trzech godzinach odlewam do pojemnika, a susz przeciskam przez gaze, w roślinie jest najwięcej cennego masła.
  • Po przelaniu i odciśnięciu pozostawiam do ostygnięcia w temperaturze pokojowej, a następnie na 24 h leci do lodówki.
  • W tym czasie masło się ścina i unosi u góry.
  • Wodę z pojemnika usuwam a masełko przekładam do pojemnika z wieczkiem.

Ciekawostki
* dodając soli do masła konserwujemy je, ale tylko w przypadkach masła robionego własnoręcznie lub w 100% bez konserwantów(bio,eko).
Świeże masło można otrzymać w procesie ubijania śmietanki (30%)-ja często takie robiłam. Masło kupne jest przeważnie zawierające albo sól albo E-310 i 312.
*masło można przechowywać do 7 dni, w lodówce, a w zamrażalniku do zużycia, nie polecam trzymać go jednak dłużej niż 6 miesięcy.
*raz zamrożonego i odmrożonego masła nie można zamrozić, masło rozmrażać w lodówce przez minim 5-8h.
masło spożyć w ciągu 24 h.
*każda moc masła jest rożna w zależności od gatunku, ilości jakości która należy sobie dobrać indywidualnie

gallery_27223_421_135572.jpg

Masło jest świetną bazą do ciast,ciasteczek, czekolad,budyniów, sosów oraz wiele wiele więcej.

Życzę udanych eksperymentów i pełnych brzuchów :)

:hemp_cook: Smacznego   :hemp_cook:

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich artykułów, zdjęć oraz grafik !
Kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części artykułu oraz grafik w nich umieszczonych oznacza naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawa o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170 oraz Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz.U. nr 47 poz. 211

• Upvote 12

Amba Twój program mógłby lecieć na wizji :D sam jestem kucharzem podoba mi sie to co robisz na tym forum ; )  tylko czekać aż weźmiesz sie za jakieś wykwintne dania : )

Fajnie ja po powrocie do domu za jakis tydzien tez bede piekl ciacha na podobnie robionym masle tylko troszke wiecej uzylem suszu.A tak to tylko zyczyc Tobie i Vitowi nowych kuchennych rewolucji i SMACZNEGO :)

Wlaśnie jestem po zrobieniu masełka z suszu. Dodłem liscie łodygi przytopowce małe topki itp.Masełko zrobione z Ak47 i blueberry. 

A oto efekt ;)

CAM00501

CAM00502

CAM00503

Wody było dobrze to juz jest odciśniete masełko dzisiaj już porządnie stwardniało. Wczoraj robiłem test jak działa i powiem ze zaskoczylo mnie to. Po ok 1 godz zaczyna działac a po ok 2 godzinach juz  osiąga pełna moc i naprawde daje niezłego kopa hehe. 

• Upvote 1

Witajcie,

muszę przyznać że to masło jest lżejsze dla żołądka niż masło robione ze świeżo zerwanych liści i 'topków'. Z masła robię przeważnie tylko zwykłe/niezwykłe kruche ciastka i moja opinia co do tego jest taka że lepiej robić masło z suszonych.

Pozdrawiam

Będę testował ten przepis niedługo :D mam małe pytanko czy susz musi być suchy ?czy może być świeżak? pozdro :)