Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 250W | AutoFlowering Mix


Recommended Posts

Witam wszystkich trawkowiczów ;)
 
Postanowiłem dodać swoją fotorelację automatów. Jest to moja pierwsza uprawa w tym boxie wiec jednym z ważniejszych celów było poznanie możliwości i dopasowanie warunków w nim panujących. Nie obyło się bez błędów, lecz wnioski z nich pomogą mi ich ponownie nie popełnić (i mam nadzieje innym użytkownikom)
 
 

box 0.64 m^2

 

słoneczko: 250w sunmaster dual w cooltube + od niedawna (~50 dzien) wspomagający odbłyśnik wykonany z gratisowego dna namiotu naciągniętego do szkieletu. odbłysnik zajmuje 3/4 powierzchni boxa przez co więcej światła zostaje poniżej lampy

 

nawozy: w trzecim tygodniu dostały połowiczną dawkę nawozu na wega 10-4-2, na flo 4-8-9 + atami bloomastic pod koniec flo.

rośliny dostały też oprysk mg + fe

 

ziemia: canna pro plus

 

fotoperiod 16 - 17,5/24h // za długa noc w pierwszym miesiącu uprawy

 

woda: na początku kranowa, twarda ph~8 stąd prawdopodobnie deficyty

obecnie 6.2 -6.4 ph sklepowa miękka 

 

nasiona od zaprzyjaźnionego rolnika

 

mikroklimat

temperatura 26-30 dzień/ 10-14 noc // w nocy jest zimno, niedawno wyszedł fiolet ale niespada poniżej 10C wiec chyba niejest tak źle wkoncu na out czasem zimniej

wilgotność 30-50 dzień/ 60-80 noc (zbijam ją teraz jak moge ogrzewaniem i ryżem) pleśni narazie niema

 

ogólnie box przechodził kilka przeróbek min. systemu wentylacyjnego

i od wczoraj (54 dzień) ma osobne wyloty z filtra i cooltuby co powinno ustabilizować temperature i wilgoć przynajmniej w dzień.

 

w początkowym stadium niemiałem termometru, ph testu i wentylatora mieszającego i odbiło sie na wzroście

 

 

 

troche o roslinach

z 10 nasion wyszło 8 kiełków z czego 4 okazały sie dziewuszkami

dwie z nich są razem w 11 litrowej donicy, trzecia i czwarta odpowiednio w 11 i w 6 litrach.

odziwo dwie pierwsze są w najbardziej zaawansowanym etapie kwitnienia i chyba sie dogadały z żarciem bo niewidać wyraźnie dominującej.

trzecia zaczeła dużo później kwitnąc przez co bardziej sie rozrosła 

czwarta to dawczyni sampli, choć niejest z wosku  :)

 

 

no to lecimy z chronologiom

 

pierwszy miesiąc

 

5 dzień

11 dzień

15 dzień

16 dzień

od trzeciego tygodnia wentyl mieszający i obniżenie lampy

21 dzień

21 dzień

22 dzień

23 dzień

23 dzień

24 dzień

24 dzień

27 dzień

27 dzień

27 dzień

system korzeniowy podwójnych: 

roślina 1 i 2 - system korzeniowy 27 dzień

 
miesiąc drugi:

31 dzień

31 dzień

31 dzień

31 dzień

31 dzień

31 dzień

31 dzień

31 dzień

31 dzień

31  dzień

34 dzień

34 dzień

35 dzień

35 dzień

37 dzień

38 dzień

38 dzień

38 dzień

38 dzień

38 dzień

38 dzień

38 dzień

39 dzień

39 dzień

39 dzień

39 dzień

39 dzień

39 dzień

41 dzień

41 dzień

41 dzień

45 dzień

45 dzień

46 dzień

46 dzień

50 dzień

w dniu 52 napadł ich potop by w dniu 60 mogły zakończyć swój żywot oczyszczone (jeszcze im zostało kilka dni :) )

oczywiście tylko trzy z nich. czwarta dostanie troche więcej czasu ale juz niestety pod 12/12

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bakus, zastanawiam się czy wybrać grzałkę czy pochłaniacz wilgoci. Wg mojej wiedzy temperatura jeśli niespada poniżej 10oC to niejest źle. Niektórzy rolnicy specjalnie robią takie różnice temperatur by wywołać fioletowy kolor: http://www.theweedblog.com/how-to-grow-purple-marijuana/

podejrzewam że robią to pod koniec flo, ale z drugiej strony jeśli roślina przez cały grow ma wyższą temperature w nocy a pod koniec flo nagle jej spada to podejrzewam że jest to dla niej większy stres niż gdyby miała tą niską temperature od początku. w każdym razie problemem jest dla mnie wysoka nocna wilgotność. z braku czasu poważnie zajme sie tym problemem dopiero przy flo następnej uprawy. Co do przedwczesnej ścinki - niewynika ona z mojego cisnienia tylko z przyczyn ode mnie niezależnych. wkoncu mógłbym samplować z czwartej rośliny i trzymać reszte w opór. 

w boxie jest mało miejsca gdyż pojawiły sie nowe lokatorki (fem, fotoperiod). założę im pamiętnik jak tylko skoncze z tymi  :) stwierdziłem ze trzymanie 4 automatów pod 250w hps to troche marnowanie energi więc zapatrzyłem sie w nowe nasiona i tak to sobie teraz rośnie. planowałem trzymać je 3 tygodnie na wegu a większość jest w małych doniczkach, więc wymyśliłem żeby przesadzić je odrazu po ścince afów i odrazu indukować. Po za tym zaplanowałem wyjazd na tydzień odrazu po ścince więc topki przez ten czas będą mogły spokojnie przeschnąć. Jest jeszcze kilka powodów ale niebęde sie już tu o nich rozpisywał.

A to nowe gwiazdy, odmiany - tajemnica :D  Za niedługo poświęce im osoby temat

55 dzień

Wracając do af
 
Bebok
Nasiona to trzecie pokolenie. Rodzicem f1 była jakaś fioletowa odmiana, f2 były pod świetlówkami
uprawiałem te nasiona na out (f3) trzy lata temu i były podobne jeśli chodzi o wzrost (kompaktowe).
Chyba już mają takie geny
 
Wiem że niedojdą do konca. postaram sie za to żeby ta ostatnia doszła bo ona niebędzie miała już zadnych przeszkód
 
Zamontowałem im wczoraj reakcje soda + ocet, jeśli niepomoże to napewno niezaszkodzi :)

55 dzień

 
a teraz czas na aktualizacje z dnia dzisiejszego (55 dzień)
roślina trzecia ktora najpóźniej zaczeła kwitnąć:

55 dzień

i rośliny 1 i 2 razem

55 dzień

55 dzień

i główne topy

55 dzień

55 dzień

Troche zabardzo je przyciołem i napewno je to zestresowało
rośliny już sie tak nieobsypują żywicą (jest po pełni) więc myśle że aż tak dużo niestrace
licze na 25-30g z tych trzech roślin 
następny up w niedziele wieczór
Pozdrawiam, Blantoman  :)

 

 
 
 

 

 
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki dzejson.

Dzien 61 - ścinka pierwszych trzech roślin.

Przed ścinką:

jeden I Dwa przed ścinką

jeden I Dwa  przed ścinką

czwarta przed ścinką

Po trimingu:

jeden I Dwa

jeden I Dwa

Sampler:

trzecia

Roślina nr 3 - z i bez hps:

trzecia

trzecia Bez Hps

dostała ostatnią dawke bloomastica 1ml/l
przestawiłem fotoperiod na 12/12. dodałem osuszacz powietrza działający z dwugodzinnym opóźnieniem tylko w nocy
 
suszarka - co większe topy zawiewiesiłem odpowiednio na sznurkach. reszta poszła na sitko

suszenie

 
Następny up za tydzien. 
Pozdrawiam  :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam po dłuższej przerwie
 
ostatnie dni życia:

69

70

71 (1)

71 flusz

72 (1)

72

 
ścinka:

78 (1)

78 (2)

78 (5)

78

78 (3)

78 (4)

 
któryś z głównych topków ;)

szczyt (1)

szczyt

 
z trzech pierwszych roślin wyszło 43g, z ostatniej 18 więc koncowy wynik to 61g.
jestem zadowolony bo liczyłem że będzie mniej
 
smoke report - po tygodniowym curingu
zapach: 7,5/10 sosna cytryna i ziemia
smak: 6,5/10 dym lekko gryzący, popiół ciemny
moc:  7/10 bardziej kanapowiec
 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 tygodni później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+