Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wegetacja afow w boxie - donice


Furion

Recommended Posts

Siema wszystkich w tym sezonie jako iz wreszcie mam taka opcje zamierzam przed outem wegowac roslinki w boxie. Mam zamiar trzymac je az do wysadzenia do dolkow w takich "doniczkach"

Z tego co wiem afy karla sie gdy maja malo ziemi i w pewnym momecie nawet przesadzenie do dolkow im nie pomoze. I teraz tak : orientuje sie ktos moze ile maxymalnie moge je kisic w tych donicach pod hpsem zeby nie wystapil efekt karla ? licze na wypowiedzi doswiadczonych pozdro.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

w ltrowej doniczce jak bedzie spoko swiatla to te 2 tygodnie mozesz trzymac. ale wegowac w boxiku sie oplaca afy jak np wysadzasz w maju na poczatku jak od polowy kwietnia wegowales, wtedy nawet jak jest marna pogoda to juz male nie beda. ale jak itak pogody nie bedzie to wtedy rewelacji nie bedzie. Lepiej wywalic je w polowie marca, czerwiec poczatek najlepiej, max srodek czerwca, i wtedy pogoda jak jest i dlugi dzien, wywalic je male odrazu na dwor ale zeby mialy swiatla caly dzien, wtedy ida same jakby byly podwegowane w boxiku, trzeba im tylko podlewac jak sa mlode co 3 dni, potem juz co tydzien z nawozem i ida jak burza pierdolne po jaja

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bebook ma racje :D nie jestem doswiadczony ale kilka razy na dworze wywalałem afy, i powiem Ci ze jak długo trzymałem je w domu (2-3tyg) potem na dwor to byla du*a... bo sie nie przyzwyczaiły do klimatu i rosły karzełki (oczywiscie zalezy od pogody). Ale jak wywaliłem takie 4,5 dniowe (oczywiscie na dobrą pogode) to rosły jak grzyby po deszczu :) szybko i wysoko w miare. Ale wszystko zalezy od pogody i od Ciebie;) AF i tak zakwitnie... znam przypadki ,ze wlasnie pod hps rosły ładnie ale jak wywalili na dwor to przystopowały... TO SĄ OCZYWISCIE MOJE DOSWIADCZENIA NIE NARZUCAM NIKOMU CO I JAK MA ROBIC :) mam nadzieje ze pomogłem pozdroo

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

to nie chodzi od rośliny tylko nie robiliście aklimatyzacji, w ogrodnictwie stosuje się to zawsze. Aklimatyzacja jest to stopniowe przystosowanie rośliny do zmiennych warunków. Dla przykładu uprawiamy w szklarni od szczepa krzew. Jednak nie możemy go wyrzucić odrazu na pole. Ponieważ w szklarni jest wyższa temperatura, wilgotność i wszystkiego ma pod dostatkiem. Dlatego należy obniżyć podlewanie aby rośline przesuszać i przygotować ją na suszę, później pomału dawać coraz niższą temperaturę, oraz ostatnie również bardzo ważne jak jest już duże słońce na polu to też wystawiać ja promienie słoneczne np w pierwszy dzień 1 godzina, i w kolejnych dniach godzinę więcej. Po takich 10-14 dniach roślina jest przygotowana do warunków panujących na dworze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+