Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Amsterdam nie chce walki z narkoturystyką


Recommended Posts

Amsterdam to miasto kochane przez turystów ze względu na kanały, barki, muzea, rowery i oczywiście dostęp do konopi. Jednak rząd holenderski planuje to zmienić i wprowadza zakaz sprzedawania miękkich narkotyków zagranicznym turystom. Przepis wejdzie w życie 1 maja na południu oraz 1 stycznia 2013 roku na terenie całego kraju.

Nowe przepisy będą zezwalały na kupowanie marihuany jedynie obywatelom Holandii. Nie wszystkim podobają się plany rządowe.

"Rząd planuje wprowadzenie systemu kart członkowskich w coffeeshopach, dostępnych dla obywateli Holandii w odpowiednim wieku. Miasto Amsterdam ma poważne wątpliwości, co do nowych przepisów i zleciło badania ich konsekwencji" – taki komunikat czytamy na stronie internetowej miasta Amsterdam oraz miejskiej rady turystycznej, która próbuje przekonać rząd o szkodliwości takiego rozwiązania.

Jeśli zabronimy turystom dostępu do coffeeshopów, handel na ulicach miasta oraz nielegalna sprzedaż z pewnością znacznie wzrośnie. Miasto nie chce zachęcać turystów do zażywania narkotyków, ale jeśli są tacy, którzy mają taką potrzebę i chęć, niech robią to tak bezpiecznie i odpowiedzialnie, jak to możliwe – argumentują władze miasta.

Jak podaje Amsterdamska Rada Turystyczna 23 proc. zagranicznych turystów odwiedzających miasto korzysta z coffeeshopów w trakcie swojego pobytu.

Nowe przepisy są częścią planu holenderskich władz na ograniczenie narkoturystyki. Tydzień temu właściciele coffeeshopów udali się do sądu z wnioskiem o zablokowanie planów rządowych – orzeczenie planowane jest na 27 kwietnia.

źródło: onet.pl

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy słyszeliście, ale prawicowy gabinet premiera Marka Rutte podał się do dymisji.
Także myślę że, po przedterminowych wyborach w w Holandii, rozporządzenie zakazujące sprzedaży wyrobów konopnych obcokrajowcom, nie będzie miało racji bytu. Oczywiście pod warunkiem że w wyborach sami Holendrzy zdecydują kto ma rządzić ich krajem. Raczej na pewno nie spodziewam się wygranej obecnych partii rządzących.

Holandia: rząd podał się do dymisji

Premier Holandii Mark Rutte złożył na ręce królowej Beatrix dymisję własną i swego rządu po załamaniu się rozmów z populistyczną, skrajnie prawicową partią PVV Geerta Wildersa o redukcji deficytu budżetowego - podała rządowa służba prasowa.
 
Monarchini „rozważa przyjęcie rezygnacji i poprosiła ministrów i sekretarzy stanu, by tymczasem w dalszym ciągu wykonywali obowiązki dla dobra Królestwa” - podano w komunikacie dworu królewskiego.
 
W sobotę fiaskiem zakończyły się prowadzone od kilku tygodni rozmowy między koalicją rządzącą a popierającą rząd w parlamencie Partią na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa.
 
Antyimigracyjna i eurosceptyczna PVV - znana m.in. z utworzenia portalu zbierającego donosy na imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej - nie należy wprawdzie do mniejszościowej koalicji rządzącej, jednak wspierała ją w parlamencie, zapewniając jej bardzo nieznaczną większość (76 miejsc na 150, później 75) i niejednokrotnie pełniąc rolę języczka u wagi. Dpa określa wręcz rząd Ruttego jako „rząd na łasce Wildersa”.
 
„Nagły koniec (...) rządu Ruttego można było przewidzieć praktycznie od chwili jego powołania. Od samego początku przychylność prawicowego populisty Wildersa i jego Partii na rzecz Wolności była krucha” - ocenia agencja.
 
Zrywając rozmowy o cięciach budżetowych, PVV wylansowała się na obrońcę mniej zamożnych Holendrów przed Brukselą. Teraz odcięła się od wspieranego dotąd rządu, by w przedterminowych wyborach objąć władzę i dać Wildersowi fotel premiera - wskazuje niemiecka agencja.
 
Według dpa tylko socjaldemokraci z SP mogą temu zapobiec, zgadzając się na współpracę z liberalno-chadeckim gabinetem Ruttego.
 
We wtorek w parlamencie odbędzie się debata na temat tymczasowych cięć budżetowych i terminu wcześniejszych wyborów. Według rzecznika Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) Ruttego jednym z możliwych terminów jest 27 czerwca.
 
Z opublikowanych w marcu prognoz wynika, że PKB Holandii zmniejszy się w tym roku o 0,75 proc. Bez środków zaradczych tegoroczny deficyt budżetowy wzrośnie do 4,5 proc. PKB, a więc znacznie przekroczy dopuszczalny przez UE próg 3 proc., i utrzyma się na wysokim poziomie do 2015 r.
 
Minister finansów Jan Kees de Jager ocenił, że mimo załamania się negocjacji istnieją szanse na osiągnięcie porozumienia z opozycją w sprawie części posunięć oszczędnościowych.
 
- Udowodnimy rynkom finansowym, w porozumieniu z parlamentem, że (...) holenderska dyscyplina budżetowa zostanie utrzymana - powiedział. - Nie ma żadnego podobieństwa między sytuacją w Holandii a tą w krajach południowej Europy - podkreślił minister.
 
Opozycja zapowiedziała, że będzie współpracować z rządem w sprawie projektu budżetu na rok 2013. Część ugrupowań jest jednak zdania, że reformy są ważniejsze niż zredukowanie już w 2013 roku długu publicznego poniżej 3 proc. PKB.
 
Agencja ratingowa Fitch ostrzegła w zeszłym tygodniu, że jeśli nie będzie porozumienia w sprawie oszczędności, pozbawi Holandię prestiżowego ratingu AAA.
 
Analitycy wskazują ponadto, że załamanie się rozmów oszczędnościowych w Holandii może zagrozić ratyfikacji paktu fiskalnego w UE. Holandia była jednym z najzagorzalszych orędowników umowy zaostrzającej dyscyplinę finansów publicznych.
Link to comment
Share on other sites

Holandia nie jest głupim krajem. Nie wierze, aby to przeszło.. no bo właśnie czarny rynek tam będzie się kręcił jak nigdzie indziej przecież, bo mają bazę taką o jakiej mogli by pomarzyć w większości innych krajów

Link to comment
Share on other sites

Szoda i wlasnie u mnie tez ma bys zakaz bo wczoraj bylismy w cofiiku i jak wychodzilismy to wlasciciele dali nam ulotke i do nas ze fertś a ja patrze i czytam ulotke to mysle sobie lipa straszna, ludzie lubia holandiie odwiedzac ogladac a przy okazji zapalic legalnie ziolko ;D, dobrze ze jeszcze znajomi holnederscy zostaja
Licze na to ze to nie uda sie

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+