Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwszy in


Twersat

Recommended Posts

Witam. Niebawem ruszam z pierwszą uprawą, i chciał bym opisać wam co już posiadam, co zamierzam dokupić i prosił bym o jakieś porady.

Podstawy są :)

- Box 1.2m wys, 70cm szer/głębokości.

- Lampa HPS 250w + cooltube

- 2 wentylatory( 1 firmy dospel, nie pamiętam ile W, a drugi jest zrobiony z 2 komputerowych złączonych w 1.)

Lista zakupów

-ziemia ph 6-7

-Perlit

-Dolomit

-higrometr

-wył czasowy

-Nawozy(weg- Biohmus / Flo- Pk 13/14 lub agrecol? lub florowit, platon k) Mam ograniczone fundusze, a muszę jeszcze pestki kupić, z stąd ta uboga lista nawozów.

-Krowie placki suszone

-doniczki do 12l

-Zastanawiam się nad ukorzeniaczem jakimś, co polecicie z ogrodniczych ogólnie dostępnych.

-Nasiona. Tu się zastanawiam nad trzema odmianami, w grę wchodzą tylko male rośliny fem z auto flo wylącznie. Mam troje faworytów, nr1-Vertigo, nr2-Pandora, nr3-Utraviolet od SamSara, kierowałem się mocą i ilością zbiorów, niestety nie znalazłem zbyt wiele opinii co do tych odmian. co polecacie? Może coś bardziej znanego?

Co do uprawy, zamierzam zrobić mieszankę ziemi z dolomitem i perlitem+krowi placek, roślinę podlać po 2 tyg jednorazowo Biohmusem( na litr wody z 3 łyżeczki ) na weg będę świecił 20/4, na flo 18/6 najprawdopodobniej, ale to takie minimum. Trening Scrog / LST. Jeśli macie jakąś mieszankę ziemi która w zupełności wystarczy roślinie z af na weg, to chętnie posłucham.

Jeszcze się zastanawiam co z tym ph, nie będę narazie inwestował w miernik, więc czy wystarczy ze co jakiś czas podsypię roślinę przed podlaniem dolomitem, stabilizuje on ph do neutralnego, ale czy takie nie jest zbyt wysokie dla rośliny?

I czy opłaca się do mieszanki ziemi dosypać trochę popiołu, gdzieś czytałem że na weg się spisuję.

Co wy na to? prosił bym o jakieś porady, sugestie, korekty...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

w którymś ze sklepów jest promocja na female seeds 5sz 75zl na prawde ciekawe hybrydy np auto jack harrer femi. na początek polecał bym coś łatwiejszego fcs-y np trudno cos zkrewić a jak widzę co planujesz kupić ukorzeniacz itd. podstawowa zasada... to nie fabryka chemiczna tylko żywa roślina, ze spokojem i po mału. poczytaj forum, co i jak, i powodzenia nie zabij krzaków nadmiarem miłości.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Siema smile.png
Mam boxa szafke o wymiarach:
Wys 130 gł 60 szer 70
Robie pierwsza zabawe z uprawa In i nie bardzo od poczatku mialem na to kasy. Poza tym przejmowania sie tym duzo rowniez nie bylo. Dostałem sionka, ziemie, swietlowki, wiatraczki, timer czyli nic tylko zagospodarowac szafe smile.png Do tej pory traktowałem to na luzie jednak czas to zmienic!
Rosna w szafie Purple Haze i Bubble Gum, ktore kwitną, a zgrozą jest, ze pod szescioma swietlowkami! Kazda z nich ma 1200lm (tak pisalo na pudelku).
Chcial bym jeszcze do sezonu wyrobic z 4auto i sprobowac cos wydostac z moich dotychczasowych kwitnacych, wiec wpadlem na pomysl inwestycyjny.
Czy CFL-ka 200w na samo flo jest oplacalna? Auto nie potrzebuje raczej wega, a jesli chodz troche to sa swietlowki do dolozenia:) HPS nie wchodzi w gre jak narazie, mam zamiar po tych automatach zakupic kompletnego boxa. I tu znowu pytanie

Kupno takiego sprzetu jest oplacalne? Czy 1100zl za 60x60x120 kompletu uprawowego z hps150 zdaje egzamin?
Aha, zapomnial bym Filtracja powietrza, a dokladniej zapach. Jonizator? Przy bezfiltrowym boxie cos zdzała??
Z gory dzieki:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+