Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Zrób własny system "poniczny"


LepiSie

Recommended Posts

W tym arcie chciał bym wam przedstawić jak tanio i skutecznie można zrobić własną bazę hydro/aero/auto podlewanie.
Mając ta bazę jesteśmy dosłownie o krok od jakiegokolwiek hydro, czy to nft czy Ebb czy tez Flood & Drain a nawet po najprostszy dripp irrigation z opcja recyclingu wody czy tez run-to-waste.


Na początku trzeba mieć rezerwuar czyli nasz zbiornik smile.png dobrze by było aby był on raczej niski choć to zależy od jego wykorzystania smile.png beczki też się dobrze spisują ale trzeba uważać na prawa fizyki i grawitacje, w skrócie niespodziewanych wycieków związanych z wyrównywaniem poziomu wody itp.

Wycinamy w nim 2 otwory jeden 13mm a 2gi 9mm

ucinamy kawał węża ogrodowego

Opcjonalnie można dodać grzałkę aby woda była w jak najlepszej temp, dla korzeni ( 21-22*C ) ale nie jest to wymagane smile.png

Opcjonalnie można dodać bio-filtr jeśli się używa mineralnych nawozów, jeśli używa się organicznych jest OBOWIĄZKOWY

Pompa wodna, ta akurat pochodzi z zestawu willmy ale można je kupić też osobno smile.png

Tak to wygląda po zamontowaniu, już prawie gotowe tylko jedna bardzo ważna rzecz a mianowicie ...

Kamień napowietrzający, który też jest obowiązkowy ! No i wiadomo pompa powietrze nie pokazana na zdjęciu ...

A tak wygląda gotowa baza która może nam posłużyć do każdego systemu hydro/aero/autopodlewania

A tu już działający system


A tutaj parę przykładów jak można łatwo przerobić swoją bazę na dowolny system hydro/aero
Podział systemów hydroponicznych

Zalety :
Nieograniczone możliwości rozbudowy, tanim kosztem możemy co uprawę zmieniać sposób naszej poniki tanimi kosztami, czyli NFT,ebb,f&d,drip i inne stoją dla nas otworem,
ja osobiście wykorzystuje ta bazę jako system nawadniania, spisuje się świetnie, jest to jedna z sztuczek jakie stosuje aby uzyskiwać dobre wyniki

woda zawsze jest bogata w o2 i co2, jest oczyszczona z złych bakterii, no i zaoszczędzony czas,który można wykorzystać na inne sprawy lub dla samych roślinek,
Jeszcze jedna zaletą tego systemu jest jak już wspomniałem samo podlewanie które w zależności od zbiornika i systemu ,może nam dać nawet do 2tyg spokoju z wodą i braku konieczności odwiedzania plantów smile.png już nie będzie tak ze jedziesz na wakacje i nie wiesz co z plantami smile.png
Art troszkę zjarany pisałem wiec w razie czego walcie prosto będę korygował na bieżąco, no i jakieś pytania ?


Co do kosztów zbudowania takowej bazy to juz wyliczam :
Pojemnik ~ 3funtow
Bio-Filtr ~5funtow
Pompa wodna 750L/h ~ 10funtow
Pompa powietrza - 5funtow
Grzałka - dostalem za free,
kolanka x2 - 1funt
filtr irrygacji - 2funty.

Razem coś około : 26-30funtow czyli takie nasze 100-150zł smile.png i taki system jaki ja pokazałem spokojnie pociągnie nawet do 12 plantów w 11L doniczkach, więc czy warto wydawać tyle kasy na systemy hydro ze sklepu skoro można za 1/3 ich ceny zbudować sobie własny i pod własne potrzeby system ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 lata później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+