Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

System nawadniania zdalnego GSM :)


wildweed

Recommended Posts

Witam

Po ostatnim upaleniu wpadlem na fajny pomysł jak podlewać kwiatki nie będąc na spocie ;)


Przejde od razu do rzeczy :)

Potrzebne nam będą:

Stary telefon komórkowy(ok 40zl)  :) Taki który ma wibracje w momencie kiedy dzwoni budzik oraz kiedy jest połączenie przychodzące. Najlepiej wibracja powinna być ciągła. Obczajałem telefon SAMSUNG e1200 i spełnia on wymogi. Budzik daje sygnały sekundowe. Sekunda WIBRACJI i sekunda CISZY. Pojedynczy budzik daje nam 3 minutowe sygnały  co w sumie daje 90sekund podlewania. Można ustawić kilka takich budzików!
Dodatkowo do telefonu można podłączyc ladowarke samochodową i zasilić ją akumulatorem żeby nie nosić go z sobą do domu i nie ładować co kilka dni!

 

Pompa wody 12v(10zl na szrocie)  12v poniewaz w plenerze latwiej o akumulator niz gniazdo 230v ). Może być pompa paliwa z auta, pompka od spryskiwaczy szyb z jakiegos samochodu albo jakas inna pompka 12v. Moc i wydajnosc zalezna od potrzeb

 

Rurka( ok 2,40zl metr )  którą będzie podlewana roślinka. Musi być ona mocna i odporna na czynniki zewnetrzne takie jak promieniowanie UV, zmiany temp,         ewentulne podeptanie przez zwierzeta itd. Po prostu mocna solidna gumora rurka ;)

Akumulator 12v (od 70zl za 7ah/h ) :/ troche drozsza sprawa. Ale jak ktos ma inne zrodlo zasilania to moze byc np zasilacz czy cokolwiek co daje nam 12v :)

Zbiornik na wode. ( od 0zl do 40zl za uzywany 200l allegro)

Pryekaźnik PK 12v( 30zł ): tutaj musimy znależć przekaźnik który reaguje na napięcie ok 3v .np taki: PRZEKAŹNIK PÓŁPRZEWODNIKOWY FOTEK SSR 25A DC-AC

Całość ok 200-300zł 

 

 

I teraz tak:

Rozbieramy telefon aby niczego nie uszkodzic. Wyjmujemy silniczek który wibruje w trakcie dzwonienia naszej komórki. Do styków telefonu pod które podlaczony byl silniczek lutujemy 2 kabelki które łączymy ze stykami  3 i 4 przekaźnika (miernikiem sprawdzamy + i - ) jeśli źle podłączymy po prostu może nie działać ale też nic się nie uszkodzi, zamieniamy kabelki i jest ok ;) 

Do styku przekaznika nr 1  podlaczamy + z akumulatora. Pod styk 2  przewód pompy wody. 

Drugi przewód pompy podlaczamy bezpośrednio pod akumulator.

Pompe zanurzamy w zbiorniku z czystą wodą. Woda nie może zawierać zanieczyszczeń aby pompa lub rurka nie zapchała się. Polecam użycie jakiegoś dodatkowego filtra który zamontujemy przed pompą aby zabezpieczył ją przez zapchaniem.

Rurke gumową podpiętą do pompy układamy przy krzaczku i mocujemy ją do czegoś aby nie uciekła nam gdzieś na bok w trakcie podlewania. Polecam zamontować jakiś zaworek regulujący ciśnienie wody aby nie wydrążyło nam dołka pod krzakiem ;)

 

 

Teraz w momencie kiedy dzwonimy na nasza komórke przekaznik będzie się załączać pompe wody która podleje nam  kwiatki :)

Dodatkowo możemy ustawić sobie jakieś alarmy/przypomienia cykliczne lub nie. Kiedy alarm się załączy kwiatek będzie się podlewać! 

post-21141-0-82422300-1427593367_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ok tylko jesli mial bym stosować w plenerze taki system to napewno  nie specjalnie by podlać 1 roślinkę. A to co pokazałeś to zestaw po1 krzaka. 

Opisane przeze mnie rozwiazanie może służyć  i pod 100krzaków. Wystarczy tylko odpowiednio długa rurka i rozgałęźniki do niej. 

Ale fakt ten automatyczny podlewacze jest spoko :)

Ja przedstawiłem tylko pomysl :) A czy ktoś to wykorzysta to już nie moja grocha :P

Link to comment
Share on other sites

 

AQUA pająk jest uniwersalnym urządzeniem nawadniającym poletka ziemne o powierzchni do 1.2m2.

 
Umieszcza się go bezpośrednio w ziemi, tak aby tylko górna część pojemnika wystawała, a poziomica na górze pojemnika pokazywała iż znajduje się na płaskiej powierzchni. System składa się ze specjalnego pojemnika, w którym znajduję się system dozujący AQUAvalve, od którego poprowadzone są taśmy nawadniające, które rozprowadzamy na zasadzie pajęczych odnóży.
 
Taśmy nawadniające rozprowadzając wilgoć, która magazynuje się w AQUA pająku, do którego doprowadzana jest woda z zbiornika głównego. System nie wymaga energii elektrycznej, pomp, działa grawitacyjnie, dlatego do prawidłowego działania wymagana jest płaska powierzchnia, oraz umieszczenie zbiornika głównego 15cm ponad Aqua pająkiem.
 
Zestaw zawiera:
- 1 x pojemnik AQUA pająk z poziomicą
- 1 x system dozujący AQUAvalve
- 1 x 6mm uszczelka
- 1 x 2m wężyk 6mm
- 1 x 6m taśmy napowietrzającej
- 1 x przejście z z filtrem z 16mm na 6mm

 

Jeden pająk jest na 1,2 m2 także skąd wziąłeś info że na jedną roślinkę ? Rozbudowywać można w nieskończoność.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+