Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Pierwszy PC Box


thc1801

Recommended Posts

Witam Wszystkich, na wstępie chciał bym napisać, że jest to mój pierwszy PC box i proszę o udzielenie mi wskazówek lub poprawienie jakiś niedociągnięć. A więc do rzeczy, wymiary boxa to: 43x45x19 (wysokość x długość x szerokość). Niżej zamieszczam zdjęcie.

Z prawej strony u dołu wiatrak wtłaczający, a z lewej u góry wydmuchujący. Oba te wiatraczki są podłączone pod dwie ładowarki od telefonów, jednak myśle ze lepszym wyjsciem będzie podłączenie całego zastawu tj. świetlowki i wiatraki pod zasilacz od komputera. Na chwilę obacną posiadam świetlówke osram 20W (ma 1200lm), a wyliczylem że potrzeba mi 4050lm, czyli na dobrą sprawę będzie potzrebna jeszcze jedna świetlówka polux 55W i powinno być dobrze. Teraz pojawia się pytanie, otóż jaką najlepiej odmianę roślinki wybrać i czy faktycznie te dwie świetlówki zdadzą egzamin?. Dziękuje i licze na konkretne odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Haze jest trudny w uprawie, tym bardziej w pc boxie. Hazy to sativy, a do takich malych boxow pakuje sie planty z genetyka ruderalis/indica. Na poczatek moze sprobuj z AF i zobaczysz jak Ci pojdzie. Automatów masz bardzo duży wybór - ak47 itp.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówi kolega spróbuj na automatach, nauczysz się co i jak zwłaszcza że niezbędny będzie trening LST w pc.

Przygotuj się także na zapach, ten raczej ciężko Ci będzie zlikwidować (zależnie jaka odmiana), filtra też tam nie upchasz zbytnio bo to wszystko za małe.

I co Ci się przyda to zasilacz z takim przełącznikiem voltów, wtedy fajnie będziesz mógł regulować pracę wiatraków.

Jak masz jakieś pytania to wal śmiało.

Link to comment
Share on other sites

Nie zniechęcajcie chłopaka do haze, może nie jest to łatwa odmiana ale na pewno sobie z nią poradzi Wysokość rośliny może zmniejszyć sadząc ją w mniejszej doniczce (najlepiej robionej na wymiar boxa), dzięki ominięciu fazy wgetatywnej poprzez ustawienie fotoperiodu 12/12 od początku uprawy możesz również zmniejszyć wysokość. Do tego trening lst i będzie cacy. Ogólnie wybór odmiany zależy od indywidualnych potrzeb, wybierając haze możesz liczyć na niezapomniany high który będziesz wspominał z uśmiechem na twarzy , zaznaczam jednak że amesia potrzebuje 12 tygodni z podróżą, by naładować swoje pąki maksymalną mocą. Jeśli zależy Ci na szybkości uprawy, wybierz konopie z genetyką ruderalis, powszechnie nazywane odmianami z auto floweringiem. Konopie AF to w większości indica- typowe kanapowce na długie rozkminy, jednak plusem są: szybkość (65 dni od kiełka do plonu), oraz łatwość uprawy- co potwierdzi nie jeden grower, ktory często zaczynał z tym właśnie typem konopii. Moja wypowiedź w tym temacie dobiega końca, dodam tylko że uprawiając w micro boxie pownieneś zamontować szybę pod świetlówkami. Dzięki tej czynności będziesz w stanie trzymać rośliny bardzo blisko świetlówek nie narażając je przy tym na przypalenie liści.
PS. Świetlówka którą posiadasz będzie dobrym uzupełnieniem z poluxem o którym wspomniałeś. Dzięki takiemu oświetleniu w takim boxie stworzysz roślinkom bardzo dobre warunki do rozwoju, co w konsekwencji odbije się na większej ilości oraz jakości plonu. Popytaj znajomych siedzących w temacie, może coś doradzą Pzdr ;]

Link to comment
Share on other sites

Te dwa wiatraki moga nie wystarczyc jesli dasz tam tyle swiatła ile trzeba. Na pc jest to koło 70w ze swietlowek jako optimum, czyli zeby sie za bardzo nie wyciagały i sprawiały problemow. Jeszcze taki co dmucha na swietlowki by sie przydał, ewentualnie szyba. Jak bedzie za wysoka tempa to krzakowi sie popierdoli, zwlaszcza dopiero na flo, szkoda wlasnego czasu i stresow. Przetestuj tempe zanim posadzisz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+