Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pomoc z projektem - piwnica / spiżarnia / growroom


XGanja

Recommended Posts

wielkie dzięki, dziś już zacznę trochę robić i wrzucę fotki z postępów.

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak z tymi wentylatorami?(opisałem w pierwszym poscie);]

jak dla mnie to musisz miec jeden wentyl in i jeden out plus najlepiej dwa mieszajace. Ten co masz zamontuj zeby ci wtlaczal powietrze do srodka, a taki co bedzie wyciagal to kup w zestawie z filtrem bo tu juz trzeba patrzec na parametry.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mam jeszcze pytanie związane z oświetleniem: ile będę potrzebował lamp i o jakiej mocy?

bo zamierzam dziś już zabrać się za sufit i od razu puszcze kable

Gdzieś czytałem, ze są lampy w których mogę wymieniać żarówki MH na HPS, jak to jest? może ktoś podać linka do takich lamp;]

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam po długiej przerwie. Room już prawie wykończony.(jutro wrzuce kilka fotek)

Jednak zdecydowałem sie na LEDy, zakupiłem panel o 8:1 o mocy 500w. Zobaczę jak będą roślinki rosly..jeśli słaba będzie wydajność to po miesiącu coś moze jeszcze dokupię.

Mam jeszcze pytanie odnośnie podłogi...na wylewkę położyłem styropian 1cm a na to coś jak papa ale nie asfaltowa.Co na to jeszcze najlepiej polożyc aby odbijało promienie..bo czarna podłoga to chyba niebardzo? :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kiepsko szukałeś w takim razie, nie od dziś wiadomo że do poprawnego flo potrzaba czegoś wiecej niż dwa spektra, nie wazne w jakim ratio ustawione, nie dają one pełnego efektu, kolejna sprawa to penetracja, o ile twoj led nie jest 3w-1c to lipa inaczej, bo te 3w-3c to tak naprawde 1w-1c czyli lipa znowu, trzeba na takie sprawy patrzec niestety,a co do spektr, wez wejdz sobie na prawdziwe strony konkretnych producentow ledow i popatrz jakie oni maja spektra dokladnie... odrazu zobaczysz ze wszystkie sa prawie 3band i w góre.. co oznacza 3 i wiecej spektr, przykladem moze byc GS300/600/900/1200 lub jego ulepszona wersja Pro Bloom to są prawdziwe LEDy ktore naprawde opłaca sie kupic.... wszystko 2band to lipa IMO.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+