Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Lampa Led Którą Wybrać


GreeN Snake

Recommended Posts

:elo: Mam pytanie do posiadających wiekszą wiedze na temat lamp ledowych a mianowicie chodzi mi o pomoc w wyborze. Zastanawiam sie nad kilkoma tylko nie wiem czy spełnią oczekiwania nie znam sie za bardzo na jakosci tych lamp i zastanawiam sie czy mimo tego ze maja parametry prawie takie same nie odstają od siebie bo np lampy mazar 50W (chodzi mi o modele ufo) kosztują około 1000 zl np lampa-led-ufo-50watt a znalazłem tez zamienniki led-ufo-hps-lampa-sodowa-wzrostu-roslin-50w i lampa-led-uprawa-roslin-300w-hps-swietlowka które różnią się tylko ceną ale faktycznie mogą czyms więcej dlatego kieruje do was to pytanko wiem ze Igorek ma szerokie pojęcie na ten temat wiec prosze tez jego o pomoc :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ogolnie lampy led maja zywotnosc 50000 godzin pracy tak wiec ponad 5 lat ciagłej pracy ale trzeba kupic lampe z prawdziwego zdarzenia zeby wytrzymała tyle i intensuwnie jak producent twierdzi pracowała nie wiem ktore sa godne polecenia ledy ogolnie mniej sie zuzywaja niz hpsy ale tak jak mowilem igorek ma o tym szerokie pojecie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 6 miesięcy temu...

Ogolnie lampy led maja zywotnosc 50000 godzin pracy tak wiec ponad 5 lat ciagłej pracy ale trzeba kupic lampe z prawdziwego zdarzenia zeby wytrzymała tyle i intensuwnie jak producent twierdzi pracowała nie wiem ktore sa godne polecenia ledy ogolnie mniej sie zuzywaja niz hpsy ale tak jak mowilem igorek ma o tym szerokie pojecie

Witam

Jezeli potrzebujesz dobra lampe led to mam taka na sprzedaz w bardzo dobrej cenie!!!! 300 w 60000 lum. Jest nowa miala byc do hodowli mojej roslinki egzotycznej ale niestety nie moge tego zaczac:((

Pisze jak co to wysle ci wszystkie info! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

hasiokowy - skąd wiesz że są to bardzo dobre ledy ?? bo na stronie podane są suche informacje które mogą nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistosci, 90% tych co robią panele nie wiedzą jaka rośliny rosną. Bo światło zielone nie jest im do nieczego potrzebna a jakby chociaż trochę wiedzieli to barwa światła zielonego zawiera się w spektrum białym. Dodatkowo nie mają sprzętu aby zbadać jakie światło otrzymują mocy. I następna strona gdzie niby 130W panel jest odpowiednikiem 250-400w tylko na jakiej to podstawie zostało obliczone. 

 

Jak skończe oba GL jeden z papryczka drugi z ChemDog będzie widadomo ile można się spodziewać po tych skromnych panelach. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...

Używam ledów od lat. Żadne ledy z polskich shopów nie są dobre, odradzam, nawet te Mazary niby czeskie, a składane w Chinach :) Jeśli chcesz kupić dobrego leda, to znam tylko dwie firmy na świecie, które testowałem i które dadzą ci świetne efekty, i za które warto zapłacić kasę jakiej rządają. Pierwsza to BlackDog (www.blackdogled.com) a druga to Planthotonics (plantphotonics.com). Przy czym ta druga to firma "jednoosobowa". Richard sklada lampy i robi to PRO, na najlepszych diodach. Zamówień ma masę, więc na zamówienie poczekasz jakiś miesiąc... ale warto... ;)) Niestety w Polsce tego nie kupisz, trzeba zamawiać w Hiszpani. :) BlackDogi też są doskonałe. Niestety w Polsce masz tylko chińszczyznę, która pracuje jak jumbojety, hehe :))) Jeśli chcesz być zadowolony z efektów, nie oszczędzaj na lampach. Kto tanio płaci, ten dwa razy płaci, albo... dwa razy traci ;) Dobry led zwróci ci się z nawiązką w ciągu 3-4 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

na skale masową wróci się, jednak jak ktoś chce mieć małego krzaczka to raczej nie ma sensu inwestować w ledy. Jednak ja jestem zadowolony ze swoich i wiem teraz że spokojnie można uzyskać 2g z Wata jak nie wiecej :) Ale obecnie nie mam warunków aby założyć nowego grow. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam tego apollo 130W na razie roślinki ładnie pod nią rosną ja zastosowałem ją zamiast hps 150W. Co do pomiarów tego leda można zobaczyć sobie tutaj growblu.com jak to wygląda czyli luxy par/pff i pobór prądu. Myślę że nie ma co przekreślać tanich ledów ta technika cały czas idzie do przodu. Myślę że bridgelux jak i epi cały czas pracują nad poprawą swoich wyrobów. W każdym razie mnie to apollo kosztowało 900zł za te pieniądze pewnie bym nie poskładał takiego panela samemu. Po za tym jak powiedział jeden z klasyków mam w życiu ciekawsze rzeczy do roboty jak lutowanie 60 diód. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

post-38179-0-29886100-1361012905_thumb.j
post-38179-0-84070900-1361012974_thumb.j
post-38179-0-74254100-1361013026_thumb.j
post-38179-0-03677700-1361013092_thumb.j

ja sam sklejalem wszystko moze nie jest pro,

ale nie trzeba byc zadnym pro zeby zrobic jak trzeba.

bez doktoratu z elektroniki i niewiadomo czego jeszcze.

fakt, jak jestes fajtlapa to lepiej sie za to nie bierz.

ale ja tam w DIY widze mega potencjal.

a juz napewno stosunek cena/efektywnosc

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+