Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Leki anty-depresyjne - Zoloft


Kondziorno

Recommended Posts

ja akuratnie miałem lek na bazie alprazolamu i w połączeniu z tym drugim robiły taką sieczkę, że bałem się sam siebie...

No że alpra siekę robi to się nie dziwię, to jedna z mocniejszych benzo, inna grupa leków.

Swoją drogą Twój organizm mógł źle reagować na sertraline. Inny SSRI mógłby dobrze na Ciebie działać (paroksetyna na przykład), rzadko znajduje się właściwy dla danego organizmu za pierwszym razem, jest spora rozbieżność co do skutków ubocznych. Na hajperrealu jest sporo na ten temat jakbyś nadal szukał jakiegoś leku dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość MalyPodpalacz

stwierdziłem po przeczytaniu kilku artykułów i ogromnej ilości TR na NG, że spróbuję psylocybków bo w naturalny sposób podnoszą poczucie własnej wartości i poprawiają sposób postrzegania świata, już nie mówiąc że mam na nie ochotę ze względów poznawczych świata...

do psychiatry raczej nie pójdę bo źle się czuję opowiadając o swoich problemach ( to się rzadko zdarza, introwertyk ze mnie), ona odpowie mi w 2 min i przepisze tabletki, z którymi uwiązuję się na miesiąc, tabletkami, które wnoszą szkody do mojej podświadomości, w postaci tych okropnych myśli...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hmm ja bym się zastanawiał czy zarzucać grzyba przy problemach, chociaż jak nie są to jakieś większe zaburzenia to powinno być ok, zakładam że masz te 19-20 lat przynajmniej na karku.

Ja miałem sporego doła po pierwszej, nieprzyjemnej podróży (najsilniejsze przeżycie jakie mnie w życiu spotkało), ale okazało się że z takich najwięcej się wynosi - mineło parę lat od tamtego czasu i cały czas czuję się dobrze, nic mnie nie rusza jak z tamtego doła wyszedłem, teraz światopogląd mi na to nie pozwala hehe.

Co do SSRI to możesz iść do tego lekarza co poprzednio i powiedzieć żeby dał Ci coś innego bo źle działało, to normalna sytuacja, obędzie się bez mówienia o problemach. A rzeczy typu alpra i wogóle benzo nie polecam, to działa na krótką metę i silnie uzależnia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość MalyPodpalacz

Cath dlatego właśnie chcę ich spróbować, nawet najgorszy bad trip, jest w stanie Ci pomóc i efekt działania widać na dłuższą metę...

lata mam i czuję że moja psychika jest na tyle rozwinięta że nie zrobię sobie krzywdy (gdybym miał 15lat to bym się obawiał, choć w dzisiejszych czasach dzieci robią takie rzeczy, że strach o tym myśleć...)

ja nawet MJ spróbowałem będąc pełnoletni, będąc dopiero w pełni świadom, że sam z siebie chcę spróbować, a nie za namową kolegów...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Także nie polecam i jest wiele powodów by tego nie zażywać. Wiele z nich jest przedstawionych w filmie pt. Chemiczny Spokój, tutaj można go zobaczyć:

Chemiczny spokój
Poza tym jak chce się faszerować lekami to warto się z tym zapoznać,

"Medycyna jakiej nie zn..."
film w skrócie przedstawia jak nabija się pacjentów w butelkę dla zwiększania zysków, ilość sprzedawanych lekarstw w ciągu 5 lat wzrosła 5 krotnie, natomiast ilość zachorowań nie. Czyli jest to 5 razy większy zysk dla farmy i 5 razy więcej niepotrzebnej chemii u konsumentów.
Poza tym myślę, że trawa to skuteczniejsze lekarstwo niż jakikolwiek antydepresant, czy inne gó**o z prozaczkiem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Do sezonu grzybkowego jeszcze trochę, możesz popróbować różnych serotoninergików w miedzyczasie. Na forum HR w dziale antydepresanty, nie wiem czy przeglądałeś, jest sporo pozytywnych przesłanek na temat tych leków, możliwe że znajdziesz coś dla siebie. Zresztą jak uważasz. Jak czujesz się na tyle dobrze to pewnie że nie ma sensu chemii ładować.

@up: ciekawy filmik, ale z tym że trawa to dobre lekarstwo na psychiczne dolegliwości się jednak nie zgodzę, pomaga ale rzadko. Częściej spotykamy się z przeciwnym efektem do zamierzonego.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość MalyPodpalacz

wiem że do sezonu jeszcze daleko ale powiedzmy że i teraz można załatwić świeże..

oglądnąłem i film zamieszczony na forum i Chemiczny Spokój, to na prawdę daje sporo do myślenia, tym bardziej że z osób uzależnionych od kokainy, mdma, heroiny, lsd i innych substancji uważanych za nielegalne i niesamowicie szkodliwe oraz uzależniające robi się narkomanów, a z osób uzależnionych od leków o działaniu antydepresyjnych czy przeciwbólowym robi się chorych i pokrzywdzonych i zamiast i jednym i drugim pomóc, jednych ścigają i wsadzają do monarów, które wcale nie pomagają uzależnionym, a drugim przepisuje się nowe leki lub zwiększa dawki tych, które już biorą...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To jest ciekawe, że możesz legalnie brać lek który ryje wątrobę i trwale ogłupia podobnie do amfetaminy, a opiaty jak morfina to przy tym lajcik dla zdrowia. Ludzie w Polsce załatwiają to sobie na boku, stricte do ćpania, albo wkręcają doktorzynie gadkę jak na tym filmie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cath trawa może i nie jest lekarstwem na psychikę i nie należy jej do tego używać ale jest na pewno dobrym lekarstwem na depresje, a po co zapisuje się komuś antydepresanty? Przeważnie takie osoby mają jakiś problem ze swoim życiem wynikły z życia w systemie, stres, brak perspektyw itp... Dziś coś takiego jak depresja stało się chorobą i mało tego zaczęto leczyć to chemią, a stąd niedaleka droga do zarabiania na nabitej w butelkę ofierze.

Kondziorno w swojej rodzinie miałem też ciekawy rozdział ze swoją siostrą. Było to z 10-15 lat temu, kiedyś obudziła się w stanie przypominającym padaczkę, nigdy wcześniej tego nie miała. Przyjechało pogotowie, potem zbadano w szpitalu i przypisano siateczkę lekarstw. Moja sistra jest bardzo energiczną i kumatą osobą ale gdy zaczęła szamać te legalne pigułki zaczęła się dziwnie zachowywać miała zawiechy, nie pamiętała co przed chwilą miała zrobić, czy co mówiła stała się totalnie apatyczna i roztrzepana.
Mój ojciec widząc jak to wpływa na córkę szybko zakazał (po mimo nakazu lekarza) jej łykania tego gówna. Do dziś nie miała, żadnych złych objawów z tego powodu, pewnie gdyby nie radykalny krok mojego ojca dziś pewnie zamiast siostry miałbym warzywo w domu.

Wiele lekarstw szczególnie tych od główki ma coś takiego jak lista skutków ubocznych/niepożądanych lub jakoś tak są one często wypisane na ulotkach z tym, że jest to sprytna gra słów, ponieważ nie ma czegoś takiego jak skutki uboczne to są skutki pierwotne. Jeżeli zażyjesz coś i możesz się spodziewać jakiś skutków ubocznych to znaczy, że ten lek je wywołuje i tu kropka, reszta to marketing zamazywanie wadliwej strony produktu.
Osobiście rozumiem lekarstwo na grypę, czy jakiegoś wirusa ale nie rozumiem stosowania pigułek na takie rzeczy jak depresja przecież to nie jest choroba z medycznego punktu widzenia, a stan umysłu. Leczenie pigułkami depresji ma duże szanse skończenia się zgoła odmiennie od tego co jest napisane na opakowaniu, dość destruktywnie jeżeli się uzależnimy od tego farmaceutyku.

A jak już jesteśmy przy materiałach o zdrowiu to zoabaczcie sobie ten film:
Jedzenie ma znaczenie
opis filmu:


Nowoczesna medycyna obraca się wokół "pigułki na wszystko". I taki stan rzeczy przemysł farmaceutyczny chce utrzymać, bo dobre zdrowie jest może sensowne, ale nie jest dochodowe. Choroby serca i rak to dwa główne powody przedwczesnej śmierci mieszkańców krajów zachodnich. Na trzecim miejscu są zgony z powodu błędów lekarskich i niepożądanych reakcji na leki.(...)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziekowa wszystkim za odpowiedz :)

Skutki uboczne u siostry to jakies dziwne hmm.. cos takiego jak bad trip.. zle sie czuje, nagle ma drgawki, serducho jej wali, nie moze zlapac powietrza. Leku nie dostala na zwyklego dolka bo miala taki problem ze bala sie raz spac, potrzebowala powietrza itp.

Co do tego zeby z nia palic MJ sie zastanawiam.. slyszalem ze w malych dawkach leczy ona depresje ale zwykla depresja to nie jest. Jest to zespol doroslego dziecka alkoholika czy jakos tak wiec watpie ze to pomoze. Po za tym rozne dziewczyny roznie reaguja a nie chcial bym spedzac 3 godzin na przekonywaniu jej ze jest wszystko w porzadku i zlapala tylko bad tripa ;p

ale sam se przykurze heh :zbakany:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+