Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

THC Nie Uzależnia!!


Guest Gruby_LoLo

Recommended Posts

Guest Gruby_LoLo

O marihuanie powiedziano już wiele kłamstw, nie tylko w czasie propagadny Anslignera (U.S.A). Do dziś funkcjonująw mediach różne plotki, niektóre obalone przez naukę wiele lat temu. Niestety większośc ludzi czerpie informacje o narkotykach z telewizji i gazet, a dziennikarze, szukając dobrze sprzedającej się sensacji, notorycznie demonizują marihuane (nie tylko). Przypisują zarówno jej samej, jak i palaczą najróżniejsze negatywne cechy. Tymczasem.....

Raport WHO

Raport WHO (Światowa Organizacja Zdrowia, oddział ONZ) stał się sławny za sprawą skandalu, jaki mu towarzyszył. Wszystko zaczęło się od tego, że WHO powierzyła zespołowi naukowców porównanie szkodliwości marihuany z alkoholem i tytoniem. Przeprowadzono w tym celu szereg badań i zrewidowano wyniki poprzednich tego typu doświadczeń. Był to pierwszy od 15 lat raport na temat marihuany, tym bardziej oczekiwany, że od czasu opublikowania poprzednich, sytuacja bardzo się zmieniła.

WHO otrzymała raport i po zapoznaniu się z wynikami... postanowiła go zataić. Cała sprawa wyszła na jaw, gdy "British Medical Journal" w numerze 2/98 opublikował pochodzący z przecieków fragment opracowania. Wybuchł skandal i WHO nie miała innego wyjścia, jak tylko ujawnić pełną treść wyników badań.

Naukowcy po przeprowadzeniu wielu testów i sprawdzeniu wiarygodności wcześniejszych doświadczeń, ogłosili że:

Przez 5000 lat nie zanotowano ani jednego przypadku śmiertelnego przedawkowania marihuany (najprawdopodobniej przedawkowanie poprzez palenie jest niemożliwe). ? Nie stwierdzono, by palenie kanabisu, nawet w dużych ilościach, w zauważalny sposób uszkadzało ludzki mózg lub trwale upośledzało psychikę. ? Palenie marihuany nie powoduje wzrostu agresji ani skłonności do łamania prawa (poza samym faktem palenia). ? Marihuana jest w ogólnym rozrachunku mniej szkodliwa dla zdrowia niż alkohol i tytoń. ? Nie stwierdzono żadnego działania marihuany, które skłaniałoby palacza do sięgnięcia po inne środki odurzające.

"British Medical Journal" podsumował wyniki badań stwierdzeniem: Jeśli chodzi o legalizację marihuany, to pytanie nie brzmi "czy?", lecz "kiedy?".

Od tego jeszcze nikt nie umarł!!

Tak, to prawda. W całej historii marihuany nie zanotowano ani jednego przypadku śmierci od przedawkowania. Przez te lata tysiące ludzi zmarło od legalnego alkoholu i tytoniu, a także od tak "bezpiecznych" lekarstw jak aspiryna. Co więcej, znane są przypadki śmiertelnego przedawkowania wody! Tymczasem marihuana nie zabiła jeszcze nikogo. :bongo:

Uczmy się an błędach

Dziś podobną sytuację mamy z marihuaną. Mimo zakazu uprawy, sprzedaży, a nawet posiadania, pali ją coraz więcej osób. Jeszcze w latach osiemdziesiątych mało, kto o niej słyszał, a palaczy prawie nie było.

Dlaczego THC?

Do niedawna większość obaw dotyczących palenia trawki wynikała z braku wiedzy na temat sposobu jej działania. Dopiero w 1989r. naukowcy z Akademii Medycznej w St. Louis odkryli receptor reagujący na THC. Oznacza to, że w naszym mózgu znajdują się specjalne komórki nerwowe, które są pobudzane przez THC - najważniejszy składnik psychoaktywny marihuany. Wygląda to tak, jakby człowiek został stworzony z myślą o paleniu marihuany i wyposażony przez naturę w elementy, które pozwolą mu czerpać z tego przyjemność. :happy:

Medycyna

Marihuana już od dawna była przepisywana przez różnej maści znachorów i medyków na najróżniejsze dolegliwości. Z czasem odkrywano coraz nowsze zastosowania tego lekarstwa. Poniżej znajduje się lista tych, które potwierdziła współczesna nauka. Oczywiście badania nadal są prowadzone i jest pewne, że lista ta znacznie się wydłuży.

środek przeciwbólowy - To chyba najstarsze zastosowanie kanabisu i jednocześnie najciekawsze z tego powodu, że u każdego pacjenta wygląda to inaczej. Można pokusić się o ogólne stwierdzenie, że marihuana bardziej pomaga łagodzić bóle tępe, wywołane np. przez skurcze, niż ból ostry wywołany zranieniem lub oparzeniem (w tych ostatnich przypadkach może nawet pojawić się efekt odwrotny do zamierzonego). Znane są też liczne przypadki, gdy marihuana łagodziła silne bóle towarzyszące nowotworom, z którymi nie radziły sobie inne środki.

środek przeciwwymiotny - THC jest jednym z najskuteczniejszych środków zapobiegających nudnościom. Ma to szczególne znaczenie dla ludzi leczonych chemioterapią, u których odruchy wymiotne praktycznie uniemożliwiają jedzenie.

jaskra - Kanabinole zmniejszają ciśnienie wewnątrz gałki ocznej, a więc łagodzą bezpośrednio objawy choroby.

AIDS - Pobudzając apetyt, marihuana zapobiega utracie masy ciała, a co za tym idzie - osłabieniu organizmu.

stwardnienie rozsiane - THC nie tylko łagodzi bóle spowodowane nagłymi skurczami mięśni, ale zapobiega samym skurczom towarzyszącym schorzeniu. Według ostatnich doniesień, marihuana może znacznie spowolnić rozwój tej strasznej choroby. Jeśli okaże się to prawdą, dalszy zakaz jej stosowania będzie wyrokiem na tysiące ludzi dotkniętych stwardnieniem rozsianym. Intensywne badania nadal trwają.

Odkrycia te nie zmieniły jednak prawa. Dlatego zamiast marihuany, pacjentom podaje się THC doustnie, w postaci kapsułek. Marinol, bo tak nazywa się syntetyczne THC (inna nazwa to Dronabinol), nie cieszy się jednak powodzeniem u pacjentów, którzy wytknęli jego poważne wady: Część pacjentów poddanych kuracji Marinolem, zdecydowała się na palenie marihuany na własną rękę. W USA kilkanaście osób wywalczyło nawet prawo do uprawy konopi na własny użytek.

DZIAŁANIE TETRAHYDROKANNABINOLU (THC)

Według osób używających konopi, a także według wielu ekspertów, preparaty kannabis są wyjątkowe. Trudno jest, zatem je dokładnie farmakologicznie sklasyfikować, ponieważ ich działanie jest tak różne. W zależności od warunków mogą one działać jako środek uspokajający i znieczulający. Chmielewska i Baran-Furga wyróżniają fazy działania THC, okresy uspokojenia i "wyciszenia psychicznego".

Link to comment
Share on other sites

ja bym prosil o zmiane nazwy tematu na bardziej adekwatny do tresci, poniewaz nijak sie ma on do tresci ;) do tego osoba mniej ogarnieta w temacie zobaczy taka nazwe i potem chodzi i, za przeproszeniem, pieprzy takie glupoty, ze mj nie uzaleznia itp. a nie ma nic smieszniejszego jak ktos podczas rozmowy z osoba "anty" przedstawia tego typu argumenty :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Puszkaa

tadzix, a nawyk rownie dobrze mozna nazwac uzaleznieniem bo jakby nie bylo jest to zniewolenie psychiczne :D mozna sie uzaleznic od obgryzania paznokci nawet :D wiec moim zdaniem to Ty pieprzysz glupoty :D:peace:

Link to comment
Share on other sites

Puszkaa,

Polecam tobie jak i innym do przeczytania ksiazki ''POlityka narkotykowa, przewdonik krytyki politycznej'' Tak jak bylo powiedziane, gdy uuzalenisz sie od heroiny to potrzebujesz jej, bez nij nie funkcjonujesz, zas bez baczki da rade wytrzymac a to ze musisz jarac to sam sobie wmawiasz...

Link to comment
Share on other sites

Jamajka.Rrz, czyli wg Twojej teorii nie istnieje takze wiele innych uzaleznien, chodzby seksoholizm, hazard czy pracoholizm...

Uzaleznienie psyhiczne, i fizyczne to dwie rozne rzeczy, ale oby dwie sa uzaleznieniami... wg Ciebie, gdy ktos nie moze sie skupic na niczym innym niz jak tu zaspokoic swoje uzaleznienie[zajarac, podupczyc, wrzucic w maszyne etc], ciagle o tym mysli, psychika nie pozwala wrecz robic nic innego, to nie jest uzalezniony? to moze funkcjonowac identycznie jak uzalezniony? bo co, nie ma drgawek czy bolu przy odstawieniu?

Link to comment
Share on other sites

Dadexix,

hazard, seksoholizm, itd owszem jest uzalezniem, lecz ja na mysli mialem bardziej glebsze przemyslenie ... postaram sie to wytlumaczyc ... uzaleznienie to jest choroba, ''silnie genetycznie uwarunkowana'' To jest przekazywane pootomstu niezaleznie od tego czy rodzic byl alkoholikiem, cpunem, hazardzista ... to jest tak jak by bylo to nam pisane, i czlowiek nie jest temu winny, tak jest w genetyce najebane , to tak glebiej jak by w to wchodzic ...

Niektorzy ida za moda, lecz to tez wydaje mi sie uzaleznieniem ...

A wracajac tak naprawde do tematu, marihuana nie uzaleznia fizycznie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+