Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Planton K + Biohumus


50_NiGGaZ

Recommended Posts

była już kiedys o tym dyskusja.

Jak dla mnie nie ma, bo porducent nie napisał na opakowaniu (nie wiem jak jest teraz), później na forum producenta dowiedziałem się, że jednak ma azot. ale ile? cięzko mi powiedzieć bo nie mam pojęcia jak to przeliczyć.

Tak czy tak, moim zdaniem planton jest o kant dupy potłuc. Jeśli producent nie podaje pełnego składu nawozy, to du*a a nie producent.

Po drugie, jeśłi ten azot tam jest, to podejrzewam, że jest go mało. Bo planton K to nawóz dla roślin balkonowych kwitnących, głównie do pelargonii. A z natury nawozy dedykowane do pelargonii mają gigantyczne ilości P i K, a azotu mają mało, bo zadaniem pelargonii jest kwitnać, a nie rosnąć.

Także jeśli producent jest profesjonalny, to w plantonieK azotu jest mało.

takie moje zdanie, nie wiem czy prawdziwe, bo omijam szerokim łukiem ten nawóz. Chociażby z przekory i buntu względem producenta. Jak do jasnej cholery można nie napisać, ze nawóz coś zawiera??? to raczej mało poważne podejście.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chodzilo mi o to czy jest sens podawania biohumusa z plantonem jak to jest powszechnie stosowane. je.bac to jakie ma opakowanie, wiadomo ze walkuja jak sie da, dobrze ze chociaz napisali na forum producenta sklad. Sladowa ilosc azotu? to obczaj sklad innego nawozu:

NPK 10-50-6+ 2MgO + mikro EDTA

SKŁAD NAWOZU W % (m/m):

Azot całkowity (N) 10,0% w tym azot amonowy (N-NH4) 8,0%, azot amidowy (N-NH2) 2,0%,
fosfor (P2O5) 50,0%,
potas (K2O) 6,0%,
magnez (MgO) 2,0%,


Analogicynie do tzch danzch stwierdzam ze Planton K ma sklad NPK: 16:9:24
Dziekuje za uwage
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no stary 16:9:24 niemożliwe !! gdyby Planton k mial tyle azotu na bank byl by zamieszczony na butelce..a stosunek 16-9-24 wychodzilo by ze ma wiecen N niz P.

Kup normalny nawoz na flo za 30-40zl i starczy Ci na caly rok ( mi starcza 1L Canna Terra Flores na 2.5 uprawy przy 6-8 plantow na 1 flo ) lub wez Hesi Bloom Complex i nie zawracaj gitary kosztuja. Same nawozy nie sa drogie to dodatki do nich czynia zestawy kosztowne typu, RootComplex,Cannazym,Boost itp

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no stary 16:9:24 niemożliwe !! gdyby Planton k mial tyle azotu na bank byl by zamieszczony na butelce

Planton nie ma butelek tylko opakowania. 

"Skład Plantonu S:

azot – 16,6 %

fosfor – 8,5 %

potas – 22 %"

"polecany także do wszystkich innych roślin na przemian z Plantonem K. "

a to juz wczesniej wrzucilem z forum plantpol ale widze ze nikt nie czyta:

PLANTON® K zawiera azot w ilości 16,5%m/m. Czyli w tym nawozie mamy do czynienia z przewagą potasu nad azotem. W przypadku pielęgnacji kwiatów balkonowych w okresie letnim czyli w fazie kwitnienia jest to optymalna formulacja.

potas nad azotem, ale nie napisal fosfor nad azotem.

no i to:

Planton Z w składzie ma około 17% azotu, na opakowaniu deklarujemy tylko 2 składniki zgodnie z certyfikatem jaki otrzymaliśmy. 

 
Receptura tego nawozu jest tak dobrana, aby zapewnić optymalny wzrost i rozwój roślin zielonych poprzez odpowiedni bilans makro i mikroelementów. Plantony stosujemy u nas w firmie do produkcji roślin. 

 

niby dawno temu to bylo ale ja nie wierze ze planton k zaiwra tylko pk

Pozatym czy ja pytam co kupic? Pisze jaki ma sklad planton zeby mozna bylo porownac do innych nawozow i wybrac cos lepszego a nie kupowac w ciemno i mowic ze planton nie ma azotu. Bazuje na forum producenta i... bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ale napinka...
 

 

no stary 16:9:24 niemożliwe !! gdyby Planton k mial tyle azotu na bank byl by zamieszczony na butelce

Planton nie ma butelek tylko opakowania. 

Jak juz wczesniej wspomnialem

byle czym plantow nie podlewam wiec nie mialem tego nigdy,

A mowiac

potas nad azotem, ale nie napisal fosfor nad azotem.

to zadaje pytanie po co ten biohumus w temacie skoro ten panton k ma azot ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Elo, juz mi lepiej
To sie nazywa polityka firmy

Ja to CenzurA, moze i planton k nie ma azotu a moje informacje sa przestarzale albo przeklamane ale ja go nie kupie ;p
i nie spinam sie, chcialem ci pokazac sklad plantonu S kiedys uzywanego na flo
NPK
Planton K ?-9-24
Planton S 16-8-22.
Planton Z 17-8-19.
Pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

Teraz Planton K wygląda tak NPK 16+11+24

Azot (N) całkowity 16

Azot (N) w formie amonowej 5

Azot (N) w formie azotanowej 11

Pięciotlenek fosforu (P2O5)rozpuszczalny w obojetnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie 11

Pięciotlenek fosforu (P2O5)rozpuszczalny w wodzie 16

Tlenek potasu(K2O) rozpuszczalny w wodzie 24

Miedź* (Cu) całkowita 0,005

Żelazo* (Fe) całkowite 0,10

Mangan* (Mn) całkowity 0,006

Cynk* (Zn) całkowity 0,014

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+