Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

Marihuana w Polsce. Jest czy jej nie ma?


Ronaldo

Recommended Posts

ONZ opublikowała światowy raport o narkotykach.

Z tegorocznej edycji raportu UNODC (United Nations Office on Drugs and Crime) wynika, że aż 15,7 proc. polskich nastolatków w wieku 15-16 lat pali marihuanę. Z raportu wynika, że chłopcy palą

trzykrotnie częściej niż dziewczyny.

W przypadku Niemiec i Holandii wynik ten jest nieco wyższy, bo marifuanę pali odpowiednio 25 proc. Niemców i 28 proc. Holendrów (ci ostatni mogą "trawkę" kupić w tzw. cofee shopach). Daleko im jednak do naszych południowych sąsiadów, gdzie przynajmniej raz w życiu marihuanę zapaliło 39 proc. młodych Słowaków i 45 proc. Czechów.

Dla porównania, gdyby wziąć pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe, to okazałoby się, że marihuanę pali 2,7 proc. Polaków, 7 proc. Słowaków i 9,3 proc. Czechów.

W tej samej grupie wiekowej (ankiety rozprowadzono w szkołach średnich) w Polsce odnotowano 3,8 proc. osób, które spróbowały amfetaminy. Wynik młodzieży

włoskiej to 5,6 proc. a austriackiej 7,9 proc.

Narkotyku "imprezowego", ekstazy, spróbowało w Polsce 2,5 proc. 15- i 16- latków. Najgorszy wynik w Europie odnotowały Słowacja (6,6 proc.) i Bułgaria (7,5 proc.).

Młodych ludzi którzy choć raz spróbowali heroiny jest w naszym kraju 1,4 proc. Dla porównania, we Włoszech jest ich 3 proc.

Stosunkowo najmniej popularnym narkotykiem jest w Polsce kokaina. Co gorsza występuje u nas w wersji, którą można jedynie palić (crack) i jest silnie uzależniająca. Kontakt z nią miało

około 1 proc. młodych osób.

Dla porównania crack wypaliło we Francji 6 proc. nastolatków a w Hiszpanii 5,7 proc. młodych ludzi. Prawdopodobnie najgorszy wynik na świecie odnotowano na wyspie Man (Wielka Brytania), bo kontakt z crackiem miało tam aż 10 proc. 15- i 16- latków.

Poza samym użyciem narkotyków, poważnym problemem jest związana z nim przestępczość.

W Polsce żyje dziś ponad 52 tys. nałogowych narkomanów. Wielu z nich jest sprawcami lub ofiarami przestępstw związanych z produkcją lub sprzedażą. Między 2005 a 2007 rokiem odnotowano wzrost

tego rodzaju przestępczości o 3 proc., do ponad 51 tys. odnotowanych przestępstw rocznie.

Znacznie, bo aż o 38 proc., wzrosła też (2005 - 2007) liczba przestępstw związanych z przemytem narkotyków. Spraw takich odnotowano w Polsce w 2007 roku 39 tysięcy.

http://www.sfora.pl/Marihuana-w-Polsce-Jes...ej-nie-ma-a8208

:peace:

Link to comment
Share on other sites

No czyli w sumie można powiedzieć że w porównaniu z innymi krajami u nas jej nie ma,wynika że polska mało ćpuński kraj :joint: .Ale myślę że dlatego tak jest bo u nas na osiedlach itp jest raczej trudno pochytać koks czy heranrz na bata ;) ale i tak to jest gó**o prawda bo te statystyki to statystyki oni się pytają mniejszości której i tak większość się nie przyznaje,na bank w polsce pali w h*j więcej niż pisze powyżej.Palcie ganje bo umrzecie :ganja:

Link to comment
Share on other sites

widac ze wyniki nie sa prawidlowe. nie wierze zeby ok 1.5 % mlodych ludzi sprobowalo hery - w polsce jest malo heleniarzy, nawet bardzo w porownaniu do wiekszosci panstw. kokaine juz czesciej widuje, zwykle nie jest to crack... nie biore nic ale mam wielu znajomych ktorzy probowali roznych rzeczy. i mysle ze wiecej osob niz te 15,7 pali. dzisiaj zbuchani z kumplami rozkminilismy ze jakies kilka procent polskich nastolatkow w wieku np 16-18 lat pali codziennie.

Link to comment
Share on other sites

widac ze wyniki nie sa prawidlowe. nie wierze zeby ok 1.5 % mlodych ludzi sprobowalo hery - w polsce jest malo heleniarzy, nawet bardzo w porownaniu do wiekszosci panstw

No nie wiem. U mnie w malym 6 tys. miasteczku bedzie kolo 10 hermanow (tych ktorych wiem ze wala, walili) Nawet kiedys handlowano hera tutaj, ale juz chyba AT zrobili porzadek z nimi. Wiec to, ze jest malo heleniarzy moze byc zludzenie tylko..

Link to comment
Share on other sites

I władza dalej nie ma i nie potrafi rzeczowo wytłumaczyć młodzieży by ta nie rozwijała swoich poszukiwań dobrej fazy - tzn. by nie brnęła w coraz większe gó**o i upadek. Szkoda, że nie potrafią wychowywać :idea: lecz jedynie karać ### :pies:

:pener: :wink: :meta:

Link to comment
Share on other sites

hmm, od kiedy ludzie zaczęli intoksykować się konopiami?

Inotksykacja, odużanie, narkotyzowanie, narkotyk te wszystkie terminy może i są niedoskonałe i nieokreślają dokładnie zjawiska. Ale dopóki istnieją w języku w takiej formie w jakiej istnieją, marichuana będzie narkotykiem...

THC=substancja psychoaktywna=narkotyk

Link to comment
Share on other sites

@Trunky

Marihuana to jest narkotyk, tak samo jak kawa, piwo czy papierochy.

@topic

wiadomo, że sobie trochę pozmyślali bo nie można stworzyć idealnie dopasowanej statystyki. Trzeba uwzględnić każdego palacza, a to jest niemożliwe. :money:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+