Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Kara nie odstrasza nas od zażywania narkotyków


weeed

Recommended Posts

Ciekawy news :

Większość mieszkańców Unii Europejskiej groźba sankcji karnych raczej nie odstraszyłaby od brania narkotyków. Jednocześnie ci sami ankietowani uważają, że sankcje mogą odstraszyć innych ludzi - wynika z najnowszego raportu organizacji Hungarian Civil Liberties Union.

Z raportu Hungarian Civil Liberties Union dowiadujemy się, że większość respondentów, będących zwolennikami "wojny z marihuaną", znajduje się w Szwecji (58%), Bułgarii (57%) i w Polsce (59%). Natomiast większość zwolenników form dekryminalizacji posiadania małej ilości narkotyku na własny użytek lub legalizacji jej posiadania znajduje się w Holandii (76%), Danii (62%) oraz Republice Czeskiej (59%).

Większość respondentów uważa, że prawo karne nie jest czynnikiem odstraszającym od zażywania narkotyku. Mniej niż 10% wszystkich respondentów twierdzi, że nielegalność narkotyków byłaby ważnym argumentem, który powstrzymałby je od zażycia tych substancji.

27% respondentów opowiedziała się za eliminacją kar za posiadanie marihuany dla własnego użytku. To - zdaniem Hungarian Civil Liberties Union - ujawnia sprzeczność pomiędzy rzeczywistym, a wyimaginowanym efektem czynnika odstraszającego w postaci prawa karnego.

Respondenci zostali poproszeni o wskazanie osób od najbardziej kompetentnych do podzielenia się z nimi problemem, dotyczącym zażywania narkotyków. Wśród najczęściej wskazywanych osób znaleźli się: członkowie rodziny, pracownicy socjalni oraz pracownicy służby zdrowia. Około 20% wskazało na policjanta.

Wyniki badania dowodzą również, że społeczeństwo posiada szeroką wiedzę na temat programu wymiany igieł jako efektywnej metody prewencji rozprzestrzeniania się wirusa HIV.

Pełna wersja raportu jest dostępna na stronie internetowej Hungarian Civil Liberties Union, organizacji pozarządowej broniącej przestrzegania praw człowieka, opowiadającej się za reformą polityki narkotykowej.

Wyniki badania

Badania opinii publicznej zostały przeprowadzone na reprezentatywnej próbie dorosłej populacji w sześciu krajach Unii Europejskiej: Bułgarii, Republice Czeskiej, Danii, Holandii, Polsce oraz Szwecji, od listopada 2008 r. do stycznia 2009 r. Badania opinii publicznej w tych krajach zaprezentowały różnorodność narodowych polityk narkotykowych od tych represyjnych do liberalnych. Organizacja Hungarian Civil Liberties Union we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi oraz partnerami z sześciu państw Unii Europejskiej, przygotowała raport na ten temat. Od początku, podobne badania były przeprowadzone na Węgrzech, a jego rezultaty były także inkorporowane do tego raportu.

Źródło: wp.pl

Link to comment
Share on other sites

To jest też ważne!!

Zapraszamy na czat!

Zapraszamy we wtorek o 14.00 na czat z Wojciechem Wanatem, który tworzy i realizuje programy z zakresu profilaktyki uzależnień. Jest autorem książek "Odlot donikąd - narkomani, narkotyki" oraz "Rok w Monarze". Podczas czatu rozdawana będzie książka "Rok w Monarze".

Może jakiś przedstawiciel forum przeprowadziłby wywiad/rozmowę z tym Panem na temat legalizacji/depenalizacji itp??

Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Sondy robi się z tymi, którzy chcą pomarnować czas na jakieś głupie pytania.

Osoby samotne i w podeszłym wieku nie są miarodajną grupą.

Zresztą wyniki lepiej wpisać samemu, szybciej idzie.

Badania opinii publicznej zostały przeprowadzone na reprezentatywnej próbie dorosłej populacji w sześciu krajach Unii Europejskiej: Bułgarii, Republice Czeskiej, Danii, Holandii, Polsce oraz Szwecji, od listopada 2008 r. do stycznia 2009 r.

Czasem wystarczy doczytać.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+