Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Regulacja pH - Wszystko na temat pH


kulka

Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

dobrym sposobem też może być zalanie wodą torfu kwaśnego (do kupienia w ogrodnicznym, ma ph około 3,5). Powinien w odpowiednich proporcjach dać to co trzeba. Myślę że pół szklanki torfu na pół litra wody (do własnego dostosowania jeszcze). pozdrawiam

PS: tylko później ciężko wodę zbadać odczynami, bo woda robi się żółta, i trzeba odcedzić (można przelać przez pieluchę tetrową).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

Czyli jak mam zbyt wysokie Ph to moge dodatkowo dodać dolomitu.. to dobrze.. mam 2 planty, w jednej donicze dałem mimalne dolomitu na dnie, w drugiej jakieś 60% jest wymieszana gleba 40% bez. I w tej drugiej gdzie więcej dolomitu plant wygląda lepiej, w tej gdzie mniej ciut gorzej. Taka woda.. cóż zrobić.. chociaż patrząc na parametry wcale nie wypada tak najgorzej.... (tabela zaznaczona niebieską ramką)

 

post-36587-0-49415700-1368038925_thumb.j

jednak rośliny pokazują że mają za wysokie Ph.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 8 miesięcy temu...

Jak widać wyżej, link wygasł więc uploaduję w formie tekstu, żeby już nie przepadło. Jest to stan z 2012 roku więc dane mogły ulec zmianie, jednak nie znalazłem nowszych wyników.

- Kopla Beskidu 7,63 PH.
- Zywiec 7,57 PH.
- Arctic 7,38 PH.
- Staropolanka 5,50 PH.
- Primavera 7.78 PH.
- Saguaro 6.92 PH.
- Slotwinka 6.71 PH.
- Jan 5.84 PH.
- Zuber 7.45 PH.
- Gerber 7.25 PH.
- Hetmanska 7.90 PH.
- Perrier 5.46 PH.
- Cisowianka 7,40 PH.
- Dobrawa 6,40 PH.
- Naleczowianka 5.50 PH.
- Dlugopole Zdrój 5.88 PH.
- Oaza Biedronka 6.50 PH.
- Kuracjusz Beskidzki 8.32 PH.
- Wysokonasycona Kryniczanka 5.94 PH.
- Niskonasycona Kryniczanka 6.24 PH.
- Naturalna Woda Carrefour 6.00 - 6.50 PH.


 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

Porady stare i służą jako prekursor ;)

 

pH regulujemy tylko roztwór z nawozami, samej wody nie ma potrzeby regulować chyba że ma silne odchyły, sama woda odstana o złym pH mniej zaszkodzi niż woda z samym kwasem ale o idealnym pH.

 

Jak sprawdzić pH?

- tester kropelkowy GHE - koszt 25zł, mało precyzyjny ale na start wystarczy

- miernik elektroniczny pH - koszt około 200zł, precyzyjny, ale trzeba co jakiś czas kalibrować i dbać o czystość elektrody, są specjalne płyny kalibracyjne i czyszczące po około 8zł

 

Czym obniżyć lub podwyższyć pH ?

Dużo jest najróżniejszych roztworów, koszt od 20zł, polecam brać plus i minus (czasem można trochę zbyt obniżyć i trzeba podwyższyć, a szkoda wylewać 5L z drogim Boosterem)

- pH minus koszt od 20zł

- pH plus koszt od 20zł 

- pipeta mililitrowa koszt około 3zł

 

 

Cały komplet do precyzyjnego regulowania pH:

- tester kropelkowy GHE

- PH plus i minus

- pipeta

Około 68zł - problem z pH rozwiązany.

 

Pamiętajcie że to silne kwasy i regulujemy mililitrem na 5L, taki wydatek starczy na kilka growów.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+