Jump to content

thc-thc

breedbros.com

4x13W Philips, 3x Mother Gorilla, 40x40x90

Recommended Posts

Witajcie. To m贸j pierwszy growlog 馃檪聽Licze na pomoc i wyrozumia艂o艣膰 馃槢

Pierwszy grow jest inspirowany postem Dzika "3minuty do darmowej marihuany do ko艅ca 偶ycia bez przypa艂u"聽

Nasiona to 3x Mother Gorilla zamawiane z https://thc-thc.com/聽Pr贸bowalem zacz膮c z Cookies galatio ale niestety na 3 nasiona 偶adne nie wykie艂kowa艂o 馃槥. Temp w namiocie 28C聽Wilg. 55-75%

Tak wi臋c nic nadzwyczajnego. Kupi艂em dwa namioty Herbbgarden 40x40x90 z zaprzyja藕nionej strony聽 www.grower.com.pl do tego Bioobiz Try pack ( Bio-Grow, Bio-Bloom, Top-Max) w gratisie dosta艂em root-juice. Znalaz艂em jakis wiatrak od kompa to go tam wczesa艂em.

zakupi艂em 2x splliter r4 z tej samej strony i zar贸wy Phillipsa o barwie 2700K x 10 (na zapas)聽 Kwadratowa doniczka 11L wszystkie wyl膮dowa艂y razem we jednej z ziemi膮 biobizz light mix

Tak wi臋c dzieciaki ju偶 w ziemi s膮 od 15-22.04.2023 niestety nie pami臋tam dok艂adnej daty 馃槥聽ale na bank w tym przedziale 馃槢

Najpierw la艂em rootem a przedwczoraj dodalem 1,5ml Bio Grow na 1L wody. Zrobi艂em te偶 lekki LST.聽

Mam milion pyta艅 馃槃 Mo偶e zaczne od tego do艣膰 istotnego:

z jak膮 cz臋stotliwo艣ci膮 i jak膮 ilo艣ci膮 wody mam podlewa膰 te 3 ro艣linki w jednej doniczce? (u偶ywam wody odstanej 24h przelanej przez nowy filtr do wody) nie mam miernika PH.

IMG_20230402_174703.jpg

IMG_20230402_174731.jpg

IMG_20230402_174735.jpg

IMG_20230402_174655.jpg

IMG_20230402_174644.jpg

IMG_20230402_174708.jpg

• Upvote 2

Siema :big-joint:

Ro艣liny s膮 ma艂e podlewaj co kilka dni (3/5) ma艂膮 ilos膰i膮 wody od 300/500ml 偶eby to korze艅 by艂 zmuszony do rozwijania si臋.

Dlaczego na tak ma艂膮 doniczke 3 ro艣liny ? Troszk臋 bez sensu moim skoromnym zdaniem - to nie dzia艂a tak 偶e 3 ro艣liny w jednym medium i plon jest x3. Uczysz si臋 to by艂o trzeba sobie zrobi膰 ka偶d膮 sztuke osobno lub dwie osobno i 艣ci膮gnij te plastiowe oprawki z tych 偶ar贸wek bo zatrzymuj膮 Ci 艣wiat艂o.

Posted (edited)
37 minut temu, MrSmokeWeed napisa艂(a):

Siema :big-joint:

Ro艣liny s膮 ma艂e podlewaj co kilka dni (3/5) ma艂膮 ilos膰i膮 wody od 300/500ml 偶eby to korze艅 by艂 zmuszony do rozwijania si臋.

Dlaczego na tak ma艂膮 doniczke 3 ro艣liny ? Troszk臋 bez sensu moim skoromnym zdaniem - to nie dzia艂a tak 偶e 3 ro艣liny w jednym medium i plon jest x3. Uczysz si臋 to by艂o trzeba sobie zrobi膰 ka偶d膮 sztuke osobno lub dwie osobno i 艣ci膮gnij te plastiowe oprawki z tych 偶ar贸wek bo zatrzymuj膮 Ci 艣wiat艂o.

Zrobione! Os艂onki zdj膮艂em jest ja艣niej racja 馃檪

23 minuty temu, Toksyna napisa艂(a):

Prawdzaj ziemi臋 palcem i patrz czy doniczka jest ju偶 lekka. Jak mo偶esz to przesad藕 je p贸藕niej do wi臋kszej doniczki i b臋dzie elegancko.聽

Okej tylko jak膮 doniczk臋 zam贸wi膰? ile L? Kiedy przesadzi膰? I jak to wygl膮da? 馃槢聽Ka偶da osobno musze wyjmowa膰 i wk艂ada膰 na inny spot czy moge ca艂o艣膰 razem z poprzedni膮 ziemi膮 biobizza wlo偶y膰 do wi臋kszej z dodaktow膮 ziemi膮 oczywiscie?聽

Edited by geniopl

3 do jednej doniczki to s艂aby pomys艂.

Lepiej rozdziel na 3 doniczki 5 litrowe.

Chocia偶 teraz mo偶e by膰 ci臋偶ko je rozdzieli膰 jak ju偶 si臋 im korzenie pewnie poprzeplata艂y w tej jednej donicy.

Og贸lnie powodzenia. B臋d臋 obserwowa艂.

Lepszy efekt osi膮gn膮艂 by艣 z jeden ro艣linki w tej donicy i na tej powierzchni boxa. Na przysz艂o艣膰 spr贸buj tak zrobi膰. I og贸lnie powodzenia w dalszej drodze, b臋d臋 kibicowa膰.

• 3 weeks later...

Witam po przerwie. Nie mia艂em mo偶liwo艣ci niestety zrobi膰 aktualizacji wi臋c robie teraz.

Ro艣linki od 15stego s膮 juz na flo. Jaki艣 czas temu przesadzi艂em je w 28L doniczke. Ro艣linki s膮 po toppingu kt贸ry wykona艂em jake艣 10-14dni temu i by艂y obra偶one tak samo jak po przesadzeniu ale juz jest ok. Zamontowa艂em wentylator聽脴100MM - 105M3/H zamiast komputerowego bo zauwa偶y艂em 偶e li艣cie mi si臋 "poci艂y" tzn przylagaj膮c do siebie mia艂y du偶o wilgoci pomi臋dzy. Temp 21.3 wilgotno艣膰 50% tu偶 po podlaniu. Tak to oscyluje w oko艂o 40% wilg.

Dostaj膮 2ml/1L Biobizz Bio-Grow

1ml/1L Biobizz Bio-Bloom聽

i po przesadzeniu dosta艂y 4ml Rioot juice od Biobizza aby wspom贸c korzenie w nowej ziemi.

Mam pytanko. Posiadam Pelagron PK 13-14 i zastanawiam si臋 czy b臋dzie mi potrzebny czy Bio-bloom wystarczy na kwitnienie. Je艣li b臋dzie potrzebny to kiedy u偶ywa膰 bo czyta艂em na forum 偶e jedni m贸wi膮 3tyg po zacz臋ciu flo a inni pisz膮 ze 3tyg. przed zbiorami.聽

IMG_20230418_104222.jpg

IMG_20230418_104303.jpg

IMG_20230418_104318.jpg

IMG_20230418_104348.jpg

IMG_20230418_104430.jpg

IMG_20230418_104503.jpg

• Like 1
  • Upvote 1

Bio Grow juz im nie dawaj. Maja go juz az za duzo. Musisz wybra膰 albo Bio Bloom albo PK. Nie mieszaj ich. A podawac zacznij gdy bedziesz widzal, ze im czegos zaczyna brakowac. Bardzo gesto, walcza o miejsce. Powodzenia.

• Like 2

Siemanko wszystkim.

Ro艣linki 9dzien na flo. Juz strasznie smierdzi boje si臋 co b臋dzie dalej.

Dostaj膮 1,5ml/1L bio Bloom co 3 dni.

Mam pytanko co do dolnych li艣ci. Na jednym ze zdj臋膰 je wida膰 co im si臋 mo偶e dzia膰? Kilka li艣ci zrobi艂o sie wyblak艂ych.

Mo偶na te du偶e wiatrakowe z samego do艂u pousuwa膰? i tak w og贸le jak wida膰 nie mam miejsca w growboxie kiedy powinieniem zrobi膰 pierwszego fryzjera?

i czy kto艣 u偶ywa艂 filtr w臋glowy croco flat聽https://www.growtent.pl/product-pol-4246-Filtr-weglowy-Croco-Filters-Flat-80-120m3-h-fi-100mm.html

to jedyny filtr jaki jestem w stanie zmiescic w boxie. Mia艂em nadzieje 偶e filtr nie b臋dzie potrzebny...myli艂em si臋. Pozdrawiam

IMG_20230424_180914.jpg

IMG_20230424_180926.jpg

IMG_20230424_180933.jpg

IMG_20230424_181006.jpg

IMG_20230424_181035.jpg

IMG_20230424_181048.jpg

IMG_20230424_181126.jpg

IMG_20230424_181140.jpg

• Like 1
  • Upvote 1

Siemanko. Pachniec to one dopiero zaczn膮 za oko艂o miesi膮c. Uwierz mi 馃槄 Je艣li chodzi o usuwanie dolnych partii to 艣mia艂o, nazywa si臋 to Lollipopping i polega na usuni臋ciu Dolnych partii ro艣liny, nie tylko lisci wiatrakowych, ale ca艂ych szczyt贸w z kt贸rych i tak nic nie b臋dzie. Je艣li chodzi o dawkowanie nawoz贸w, to domy艣lam si臋, 偶e nie u偶ywasz miernika EC i PH, postaraj si臋 wyczu膰 ro艣liny. Nie podawaj co jaki艣 czas tylko wtedy gdy zauwa偶asz niedobory. Na moje to zr贸b tak. Usu艅 dolna partie, lej narazie sama wod臋 i zobacz czy znow cos sie zacznie dzia膰 na li艣ciach. I je艣li chodzi o nawozy BioBizz, podawaj 艣mia艂o ca艂膮 dawk臋 z tabeli. S膮 bardzo slabo skoncentrowane i nie spos贸b ich przedawkowa膰. I pami臋taj wszystko co czytasz na forum traktuj jak dobra rade, r贸b jak uwa偶asz i wyci膮gaj wnioski z zachowania ro艣lin. Pozdrowki i powodzenia w dalszym etapie. 馃檪

• Like 1