Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Led Mars Hydro 1000(150w)| 4 x Euforia XXL


Ralf

Recommended Posts

Zbilem pH kranowki z 8,1 do 6,4. Zrobiłem dwa roztwory. Na 1l kranowki potrzebowalem do tego ok 1ml octu jablkowego i ok 6 kropel w przypadku octu spirytusowego (24%).Po ok 6 godz w obu probkach pH wzrosło do 7. Po 24 godz w obu próbkach pH wzrosło tak samo, czyli do 7,7.

 

Ale przy okazji wydarzyła się nieprzewidziana, a brzemienna we wnioski tragedia. 🙃Otóż w probce z octem jabłkowym odkrylem zwłoki jakiejś muszki. Przyciągnął ją aromat i zginęła jak w pułapce na muchy. Muchy jak wiadomo nie są szczegolnie mile widziane w uprawie, ich larwy mogą zabić roslinke na etapie kiełka (czego zresztą boleśnie doświadczyłem). Dlatego, przynajmniej na wczesnym etapie, może lepiej ich lekkomyslnie nie zwabiac w pobliże i używać zwyklego octu... przynajmniej tak na logikę biorąc

Edytowane przez pan paniscus
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Zielone żadnych jajcarzy:) sprawdziłem

Po wczorajszym obniżeniu ph wody octem jabłkowym, wskaźnik wrócił do stanu pierwotnego, czyli cholernie wysokiego 

Dziś osuszylem, zamieszałem papu z AH ph- bloom, ustawiłem ph 6

Troszkę zostało do testu, rano sprawdzę czy skoczyło. Przypominam że moje rośliny pobierają wodę same i zależy mi na stałym prawidłowym poziomie

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To musisz pompkę przynajmniej do tanka włożyć by w miarę utrzymać wszystko. Ale to i tak będzie ciężko, dlatego niby nie trzeba pilnować pH. Co możesz zrobić to pompka pow do tanka i wlewaj to tanka 2 razy przefiltrowana wode, to zmniejsza o kolejne 0,5/0,7 pH lecz zmniejsza życie filtra do wody w dzbanku. Ale masz 6 filtrów za 20x wiec nie wnikasz. To da kolejny czas zanim woda będzie chciała na nowo ustawić 7.x pH 

Tez autopoty mam ale zamiast tego po prostu sam podlewam hah więcej mam radości niż patrzenie na nie i wciskanie wiatraków 😄 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+