Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Led Mars Hydro 1000(150w)| 4 x Euforia XXL


Ralf

Recommended Posts

Nie mam czym (zepsułem). Ponoć przy biotabsach Nie przesadzaj. Ale twardość wody to już co innego. Moja jest twarda, wynosi 20°dH. Po przejściu przez filtr miekka.

Kranówkę mam 7ph,  kwasu dużo nie daje, 2 łyżeczki na 4L wody poszły 

Edytowane przez Ralf
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Myślę ze to twardość wody jest powodem niedoborów. Mam nadzieję, ze to właśnie to i teraz będzie ok

Kwiaty wola miękką  wodę.Twarda powoduje, że korzenie "obrastają kamieniem" (jak w czajniku elektrycznym) i plant nie dostaje pierwiastków. 

Zobaczymy jak zareaguje po dzisiejszym podaniu.  Oby nie poszlo w drugą stronę. Ehh no z glupoty mojej teraz wychodzą jaja.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przy biotabsach Nie ma potrzeby miezenia 

Ale twardość wody to inny temat, o którym ku**a zapomniałem.

Po za tym miernik miałem, międzylesie  i tak rośliny padały, pewbie twardość. miernika już nie mam, popsuł sie.  A na początku jak lałem filtrowana to czy międzylesie czy nie szlu aż miło. Puzniej znudziło mi się la ie tej filtrowanej, bo zimna i musiałem podgrzewać lekko, wszystko szło w diabli. Stąd wnioskuję że to raczej twardość niż pH.

Obym miał rację, bo jak nie to lipa. Dobry miernik to ja za tydzień ogarnę jak muszę, ale jak wiesz biotabsy więc po co miernik.

Dobra mordo, zobaczymy jutro, dam znać, dzięki ze jestes🖐

Kranówkę to ja juz nigdy roślinie nie podam, chyba że cytrusom, ponoć wola twardą 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie ma potrzeby mierzenia… ale jak skwasisz do 4.5ph to nawet biotabsy się obraza 😄 uwierz ze czasem łatwo tak zmniejszyć pH 😄 i cała woda idzie w pizdu i latasz po sklepach po idealna wode bo sucho w donicach haha

1 godzinę temu, pan paniscus napisał:

Siemanko

Ja w sprawie tego octu... bo używałem spirytusowego i jabłkowego i różnicy nie widziałem, co nie znaczy, że jej nie ma. Tylko na czym ona polega?

Nie jestem pewien 100% ale tu możesz chodzić o to ze na jaki czas zmniejszasz te pH wody. Fakt ze zmniejszy ocet na pare godzin to nie znaczy ze później w ziemi dalej te same pH będzie 😄 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+