Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Uprawa w doniczkach


Muci3k

Recommended Posts

Jakbym dysponował taką wysokością sądził bym sezony,kastry budowlane 50 l prostokątne,łatwiej będzie trenować,sądzisz po jednej stronie a jak roślina osiągnie wysokość długości kastry  przycinasz i kładziesz do drugiego końca.

Potem kilka cięć,kilka sznurków i powinno być si.

Sam będziesz wiedziął gdzie przyciąć gdzie nagiąć ,a gdzie podwiązać w brew pozorom to banalnie proste.

Edytowane przez Bluregard
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przyjdzie burza i całe te wasze matematykę pierun strzeli , że sam Pitagoras tego nie policzy .No ale jak chcecie dzielcie skórę na kogucie .Tu cięcie tam gięcie potem łamanie  a na koniec szukanie towaru za płotem u sąsiada ...

ps.dobry wiatr dmuchną i garaż blaszak do góry nogami widziałem przewrócony o tym pomyśl

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, Sweter napisał:

Przyjdzie burza i całe te wasze matematykę pierun strzeli , że sam Pitagoras tego nie policzy .No ale jak chcecie dzielcie skórę na kogucie .Tu cięcie tam gięcie potem łamanie  a na koniec szukanie towaru za płotem u sąsiada ...

ps.dobry wiatr dmuchną i garaż blaszak do góry nogami widziałem przewrócony o tym pomyśl

Nie tragizuj,doniczki można przypalować,a na oucie też krzaki kładzie wicherek do parteru.

Mieszkam w górach wiaterek 100km/h raz w miesiącu, stara co roku sadzi jakieś wynalazki w doniczkach na tarasie,co najwyżej połamie,ale jeszcze nie pofrunęły.

Edytowane przez Bluregard
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na ch.. takie skrzynie po 40 litrów? Szkoda ziemi. Szkoda pieniędzy na skrzynie. Weź doniczki 5-10 litrów (większe bez sensu) wsadź 5 automatów (automaty ci w te około 90-100 dni się wyrobią, sezonówki będą się ciągnęły do w ch.. długo), kup dobrą firmową ziemią, jakiegoś lighta najlepiej, dobry zestaw nawozów, żadne castoramowe (niech ma jakiś ukorzeniacz, coś na wzrost i kwitnienie, jakiś booster kwitnienia dodatkowo. Takie 4 sztuki to minimum) i te 50 powinieneś wyciągnąć bez problemu z jednej. Ja w szafie z automatów miałem po 80 z jednego przy sztucznym świetle, to na słońcu jak mają taki super dostęp do światła jak mówisz, to nie powinno być problemu.

Skoro mówisz, że tego dachu w ogóle nie widać, to po co ten cały foliak?

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rysiu może mieć rację,ale do zestawu dokup leżak,okulary i krem z filtrem ,bo będziesz podlewał 3 razy dziennie w upale 30 stopni,jeśli faktycznie jest tam dostęp słońca od wschodu do zachodu.taka kastra 40l-60l  to koszt koło 20zł.paczka dobrych fajek.

Rysiu weź pod uwagę to że jeśli to jego pierwsza uprawa i spieroli coś,a często się to zdarza to zdejmie po 10 g z automata,ale nie mnie to oceniać.

Rysiu dobrze prawi o tej ziemi,trzymaj się z dala od marketówek,ale też nie kupuj dedykowanych podłoży,ze średniej półki polecam kronen,sterlux i najlepsza według mnie deluxe 80 l około 20zł.

Edytowane przez Bluregard
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, Bluregard napisał:

Rysiu może mieć rację,ale do zestawu dokup leżak,okulary i krem z filtrem ,bo będziesz podlewał 3 razy dziennie w upale 30 stopni,jeśli faktycznie jest tam dostęp słońca od wschodu do zachodu.taka kastra 40l-60l  to koszt koło 20zł.paczka dobrych fajek.

Rysiu weź pod uwagę to że jeśli to jego pierwsza uprawa i spieroli coś,a często się to zdarza to zdejmie po 10 g z automata,ale nie mnie to oceniać.

Rysiu dobrze prawi o tej ziemi,trzymaj się z dala od marketówek,ale też nie kupuj dedykowanych podłoży,ze średniej półki polecam kronen,sterlux i najlepsza według mnie deluxe 80 l około 20zł.

Spokojnie w wakacje mam naprawde dużo bardzo dużo czasu co do ziemi zastanawiałem sie nad compo sana ultra light 30zl za 40l ale jeśli mówisz że ta delux będzie git to tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 3.03.2021 o 09:51, Rysiu napisał:

Na ch.. takie skrzynie po 40 litrów? Szkoda ziemi. Szkoda pieniędzy na skrzynie. Weź doniczki 5-10 litrów (większe bez sensu) wsadź 5 automatów (automaty ci w te około 90-100 dni się wyrobią, sezonówki będą się ciągnęły do w ch.. długo), kup dobrą firmową ziemią, jakiegoś lighta najlepiej, dobry zestaw nawozów, żadne castoramowe (niech ma jakiś ukorzeniacz, coś na wzrost i kwitnienie, jakiś booster kwitnienia dodatkowo. Takie 4 sztuki to minimum) i te 50 powinieneś wyciągnąć bez problemu z jednej. Ja w szafie z automatów miałem po 80 z jednego przy sztucznym świetle, to na słońcu jak mają taki super dostęp do światła jak mówisz, to nie powinno być problemu.

Skoro mówisz, że tego dachu w ogóle nie widać, to po co ten cały foliak?

Widać nie widać są murki ogniowe czyli takie wyższe od stropu ale jednak gdyby ktoś coś to wolę żeby zobaczyli jakiś foliak z czymś w środku niż roślinke jakoś bardziej mnie to przekonuje

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeśli miałbym sadzić automaty to jaką najlepszą dobrze klępiącą odmiane dla dość zaprawionego w boju polecacie? Taką na początek ale też żeby w momencie gdy postaram sie i wyszło by mi git wszystko miałbym takiego fajnego tripa. Preferuję bardziej sative ale jedną indice też bym mógł posiadać

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z tymi automatami nie ma aż takiej tragedii jeżeli chodzi o trudność. Ja swoją przygodę zaczynałem z automatami. Z pierwszych wyciągałem po 30-40g indoor. Za pierwszym razem z 10 tylko jeden słabo rósł. Jak miałem z rqs czy dutch passion to, to zawsze fajnie rosły. GHS i barneys farm tak samo. Gratisowe się zdarzało, że miały jakieś problemy i rosły jakieś połamane karły. Najgorsze automaty jakie miałem to były chyba advanced seeds. Strasznie słabo rosły. Z dutch passion o dziwo regularne mi gównianie rosły, miałem jakieś problemy z nimi, ale z auto nigdy. Na początku leciałem na jakimś biohumusie i ziemi z marketu. Ale ziemię miałem wymieszaną z dolomitem, perlitem i obornikiem krowim. Mieszałem to w wielkiej skrzyni. Jak se teraz to przypomnę, to.... Człowiek się jako świeżak naczytał różnych rzeczy na necie i kombinował z podłożem, a można było prościej. Kupić podłoże biobizza czy plagrona i gitara. 

Z tym wysychaniem na słońcu nie ma takiej tragedii. Mieliśmy kiedyś u kumpla parę doniczek na słońcu, idealnie od południowej strony i nic nie trzeba było 3 razy dziennie podlewać. Laliśmy obficie i na kilka dni potrafiło starczyć.  

Chcesz, to montuj tego foliaka jak się boisz. Ja się na uprawie na dachach i pod foliakami nie znam 😄

Jak chcesz sprawdzony sposób,to kup ziemię jakiś light mix. Mój faworyt to biobizz. Uwielbiam tą ziemię. Zero problemów. No nie idzie tego w tej ziemi spierdo... Chyba, że ma się wyjątkowy talent. 

Nawozy polecam advanced nutrients, atami lub biobiiz. Teraz lecę na atami i jestem zadowolony. Tanie i dobre. Fajne pomidory rosną. Mały zestaw kosztuje stówkę i masz wszystko co potrzeba. Są jeszcze te tabletki do ziemi zamiast nawozów. Biotabsy. Ponoć super sprawa. Nie sprawdzałem, ale nie słyszałem żeby ktoś na nie narzekał. Wsadzasz w ziemię a potem lejesz tylko wodę.

Z fajnych odmian auto to dobrze wspominam amnesię haze od rqs. Piękny zapach i fajnie klepała. Auto mazar od dutch passion też mnie solidnie klepał. Kiedyś miał jeszcze jakiego lemon skunka i też mnie strasznie robił. Ale ta amnesia i auto mazar jak najbardziej. Bardzo fajny plon dają.  

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+