Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Uprawa w doniczkach


Muci3k

Recommended Posts

Siema mam pytanie planuje za niedługo budować jakiś tam foliak i posadzić ze 3-5 roślinek. Mam zamiar sadzić na outdoorze dlatego pytam jaką doniczke (wielkość) zalecacie/proponujecie i co sądzicie o uprawie pod foliakiem z takiej typowej budowlanej folii zda egzamin czy nie? Chciałbym w miarę szybko wystratować koło maja żeby w lipcu jeszcze coś dosadzić. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

15 godzin temu, Bluregard napisał:

Zacznijmy od początku,jestem Janusz jestem alkoholikiem,napisz konkretnie co jest 5,bo pogubiłem się po pierwszym przecinku.

Planuje sadzić na dworze w doniczce lecz nie mam pojęcia jaka wielkośc chodzi o litry bedzie dobra pod automaty.

Moją miejscówką jest dach mojego domu jest osłonięty z każdej możliwej dlatego nie boję się postawić tam doniczek ale jednocześnie słońce na nim jest od samego rana do samego zachodu. I tu nasuwa się kolejne pytanie czy uprawa pod folią (szklarnią z folii) jest opłacalna czy nie warto bawić się w budowanie czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Więc greenhouse czy out bo to duża różnica,w green house jest tak że wilgotność sprzyja szarej,a jak ta się pojawi to może zeżreć nawet 80% uprawy.

Konkretnie co chcesz sadzić i czy będzie to greenhouse czy out,jeśli na dachu to podlewanie codziennie przy upałach 30+,doniczki na dach to myślę że 15minimum jeśli faktycznie  słońce jest od wschodu do zachodu 

Tutaj spróbował bym szklarni do 3tygodnia flo a potem wy****ć folię,taka folia budowlana daje radę na greenhouse.

Edytowane przez Bluregard
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

16 minut temu, Bluregard napisał:

Więc greenhouse czy out bo to duża różnica,w green house jest tak że wilgotność sprzyja szarej,a jak ta się pojawi to może zeżreć nawet 80% uprawy.

Konkretnie co chcesz sadzić i czy będzie to greenhouse czy out,jeśli na dachu to podlewanie codziennie przy upałach 30+,doniczki na dach to myślę że 15minimum jeśli faktycznie  słońce jest od wschodu do zachodu 

Tutaj spróbował bym szklarni do 3tygodnia flo a potem wy****ć folię,taka folia budowlana daje radę na greenhouse.

Co dokładnie jeszcze nie wiem, za tydzień lub 2 mam w planach zamówić killa pestek.  Miałem zamiar kupić automaty jakieś bo chciałem wyciągnąć plon w wysokości koło 250g z 5 krzaków no jak nie wyjdzie to oczywiście strata ale teraz nie mam pojęcia co będzie lepsze czy zwykła sezonowka czy taki automacik.

A co do tego greenhouse nie mam pojęcia chciałbym jak najszybciej móc zacząć żeby w miare możliwości posadzić na 2x w sezonie. Widziałem na jakimś forum gościa który po jakimś czasie użytkowania takiej szklarnii otworzył jedną ze ścian. Jeśli jesteś w stanie doradzić jak najlepiej to zrobić byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kochaniutki 250z pięciu auto słabiutko to widzę.nie wiem jak wysokie morzesz mieć krzaki aby było bezpiecznie?wysokość cię w jakiś sposób ogranicza?

Gdyby mogły urosnąć do 1,5 metra to idealnym rozwiązaniem były by kastry 40l  3 krzaki kilka cięć i nagięć i lekkim wujem 700 wydusisz przy takim naświetleniu.

Edytowane przez Bluregard
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, Bluregard napisał:

Kochaniutki 250z pięciu auto słabiutko to widzę.nie wiem jak wysokie morzesz mieć krzaki aby było bezpiecznie?wysokość cię w jakiś sposób ogranicza?

Gdyby mogły urosnąć do 1,5 metra to idealnym rozwiązaniem były by kastry 40l  3 krzaki kilka cięć i nagięć i lekkim wujem 700 wydusisz przy takim naświetleniu.

Maksymalna wysokość jaka może być to koło 1.3-1.4m tak by wyglądało z tego co patrzyłem. 

Jeśli byłyby 3 krzaki to musiałyby być to zwykłe sezonowe odmiany? Czy z auto też bym dał rade coś zrobić, z tego co czytałem są to odmiany bardzo potrzebujące słońca czyli chyba by było to dobre miejsce ale nie wiem. Co do tych kastr to chodzi ci o takie typowe budowlane prostokątne?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+