Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

1xAuto Amnesia Haze [PCBOX]


Alnisk

Recommended Posts

Cześć, 

Nie było mnie w weekend więc nie miałem nawet co odpisać, jeśli chodzi o boxa to wygląda on następująco:

Szalu niestety nie ma 😕

wlot wydaje mi się że mógłbym dać wyżej i na dniach może to zrobię, aczkolwiek temperatura nie przekracza 30° i codziennie ma świeże powietrze z zewnątrz

zaś sama roślinka to nwm czy rośnie szybko czy wolno, od wykiełkowania mija 6 dzień teraz i tak wygląda na tle zapalniczki

Ktoś mi polecił sypnąć keramzytu na górę żeby wilgoć trzymał nwm czy to dobrze czy źle xd

Co do treningu to raczej LST się będę trzymał 😄

Ziemia faktycznie nie jest najwyższych lotów więc myślę czy nie zacząć szybciej, koło 10 dnia, podlewać biohumusem trochę?

IMG_20201026_124903~3.jpg

IMG_20201026_125036.jpg

Edytowane przez Alnisk
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym usunął ten keramzyt z góry całkowicie. Dobry jest jako drenaż a tak to będzie Ci trzymał wilgoc.. Zwłaszcza taka ilość.. Pierwszy problem to że możesz udusić korzenie, drugi - pleśń która zabije planeta, trzecia to taka że masz pc boxa.. Sama roślina jak podrośnie zapewni sobie wilgoc w powietrzu. 

Mała roślinka jeszcze.. Kup dobra ziemię żebys nie musiał wlewać litrów nawozów co pewnie skaczylo by się spaleniem krzaka. 

Przesadź do doniczki która wypełni całą powierzchnię dołu pcboxa a sama doniczki podziuraw dookoła żeby korzenie oddychały.. Lepiej rosną. 

IMG_20201026_175654.jpg.02067db127d37c0ea8dbc28ebec73fab.jpg

 

Edytowane przez zgREDex
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Poza tym..przypomniałem sobie meritum całej wypowiedzi 🤣🤣.. 

Mówisz słaba ziemia.. Chcesz zacząć ja nawozić.. Nieważne czym.. Keramzyt na wierzchu będzie trzymał jak termos wodę w ziemi.. Będziesz podlewal  +-raz na tydzień co nie zaspokoi potrzeb planeta, zwłaszcza gdy wejdzie na flo. 

Edytowane przez zgREDex
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Teraz, Alnisk napisał:

Okok dzięki keramzyt usunięty. Dzięki za porady 😄 co do doniczki zobaczę czy da radę znaleźć coś u lokalnych bo z wysyłką tutaj ciężko 😕

99% doniczki zweza się ku dołowi..roznica w długościach np. Doniczka 20x20 o podstawa 18x18..brakujące 2x2cm to litr ziemi który przy takich mini projektach jest znaczącym współczynnikiem odpowiadającym za końcowy rezultat. 

Jak nie znajdziesz dorób kawałek ścianki.. 

IMG_20201026_191223.jpg.c4d8c5cd6f9e2178f04af82e0f5d26c7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

34 minuty temu, zgREDex napisał:

99% doniczki zweza się ku dołowi..roznica w długościach np. Doniczka 20x20 o podstawa 18x18..brakujące 2x2cm to litr ziemi który przy takich mini projektach jest znaczącym współczynnikiem odpowiadającym za końcowy rezultat. 

Jak nie znajdziesz dorób kawałek ścianki.. 

IMG_20201026_191223.jpg.c4d8c5cd6f9e2178f04af82e0f5d26c7.jpg

 

Okok dzięki, jak nie znajdę to najwyżej zbiję sobie ze sklejki czy cuś i poszukam jakiejś dobrej ziemi. Na dniach dam znać jak mi poszło 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, dawno nie aktualizowałem ale ostatnie tygodnie wyglądały mniej więcej tak, że jedyną wolną chwilę miałem na sen. No więc, nie przesadziłem planta do innej doniczki niestety, ale jakoś rośnie xD. Na początku spaliło mi pierwsze listki nwm czemu, nie dodawałem nawozu ani nic, no ale uznałem że zrobię płukankę ziemi i po tym odbiła ładnie, aktualnie ma ona jakieś 37dni. Chciałbym się was poradzić, bo 23 grudnia muszę wyjechac i wracam dopiero 11 stycznia, i myślicie że do 23 uda jej się dojrzeć? Nie jest ona jakas okazała i wgl ale jednak szkoda by mi było xd transport też średnio wchodzi w grę bo jadę z kimś i odległość to jakieś 650km 😕 kolejna rzecz to nie mam dostępu w żaden sposób do planton K ani nic w tym stylu, jedyne co znalazłem w okolicznym sklepie to jakiś nawóz który ma trochę więcej potasu i fosforu ale jest granulowany i nwm jak go użyć xD zatem podlewać zwykłą wodą? Czy dalej lać biohumus?

IMG_20201127_083248.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+